Palivové podávací čerpadlo
Napsal: 23 čer 2026, 21:20
Zdravím, prosím o radu, jestli má někdo podobnou zkušenost.
Hyundai i40 1.6 CRDi 100 kW, r. v. 2019, najeto 140 000 km. Ve 80 000 km bylo v autorizovaném servisu měněno podávací palivové čerpadlo. Teď, po dalších cca 60 000 km, začalo znovu poměrně výrazně hučet. Hluk je slyšet až v kabině, po nastartování a se zvyšujícími se otáčkami zesiluje.
Zatím ale čerpadlo podle všeho podává normálně, auto startuje bez problémů, výkon je v pořádku a nehlásí žádnou chybu.
Setkal se s tím někdo? Bylo nakonec vadné samotné čerpadlo, nebo třeba něco jiného v palivové soustavě?
A druhý dotaz – dá se sehnat nějaká rozumná alternativa k originálu, nebo jste řešili pouze originální díl za cca 20 tisíc?
Díky za každou zkušenost.
Hyundai i40 1.6 CRDi 100 kW, r. v. 2019, najeto 140 000 km. Ve 80 000 km bylo v autorizovaném servisu měněno podávací palivové čerpadlo. Teď, po dalších cca 60 000 km, začalo znovu poměrně výrazně hučet. Hluk je slyšet až v kabině, po nastartování a se zvyšujícími se otáčkami zesiluje.
Zatím ale čerpadlo podle všeho podává normálně, auto startuje bez problémů, výkon je v pořádku a nehlásí žádnou chybu.
Setkal se s tím někdo? Bylo nakonec vadné samotné čerpadlo, nebo třeba něco jiného v palivové soustavě?
A druhý dotaz – dá se sehnat nějaká rozumná alternativa k originálu, nebo jste řešili pouze originální díl za cca 20 tisíc?
Díky za každou zkušenost.