Zámek dveří.

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
vaclavn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2007, 15:24

Zámek dveří.

Příspěvek od vaclavn »

Nevíte prosím někdo, co se mohlo stát se zámkem. Najednou nejdou otevřít dveře u řidiče. Ani zevnitř, ani zvenčí. Jedná se o Sonátu r.v. 96. Dík za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Chtělo by to podrobnější popis. Máš centrál? Lze se zámkem klíčem alespoň trochu pohnout nebo ne? Jestli máš centrál na dálku, tak jestli se odemknou ostatní dveře nebo ne? Mě se stalo, že mi zareznul motorek centrálu, každopádně to asi budeš muset rozebrat.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
tombonjorno
*
Příspěvky: 24
Registrován: 12 bře 2007, 22:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od tombonjorno »

mně se to taky stalo a zjistil jsem, že v zámku prasklo pérko. Jestli to bude ono tak pevný nervy, pokud ten zámek nebudeš vyndavat. Mě tenkrát nešel vy šroubovat jeden šroub, tak jsem to dělal zevnitř
hyundai sonata 2.0i 16V 102kw r.v.96
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rbrodsky »

Na 99% to je ta pružinka.Pevný nervy při rozdělávání dveří.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
vaclavn
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2007, 15:24

Příspěvek od vaclavn »

Díky za rychlou odpověď. Asi to teda bude ta pružina. Mám centrál,všechny dveře fungují dobře a to jak dálkovým tak klíčem akorát dveře u řidiče nejdou otevřít.
StandaK
*
Příspěvky: 30
Registrován: 29 srp 2005, 09:52
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od StandaK »

Musis zevnitr odmontovat vypln, udelat si tam nejak misto pro ruku a pak to pujde. Vypln nepujde uplne sundat ale odtahnout jo. Tohle auto je totiz hodne tezky vyhackovat. 8)
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od rbrodsky »

Přes velikonoce se chystám rozdělat spolujezdcovy dveře, protože má asi upadlý táhlo od klíče k zámku. Ze vnitř vše funguje akorát to nejde zamčít a odemčít z venku a v když zavírám dveře tak slyším jak tam volně ťuká nejaký kovový táhlo. Jestli někdo máte nějaký zkušenosti a fígle s rozděláním čalounění u dvěří spolujezdce tak prosím napiště.Nechci utrhnout nějaké držáky.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek dveří.

Příspěvek od David PLEVA »

vaclavn píše:Nevíte prosím někdo, co se mohlo stát se zámkem. Najednou nejdou otevřít dveře u řidiče. Ani zevnitř, ani zvenčí. Jedná se o Sonátu r.v. 96. Dík za radu.
Stala se mi úplně stejná věc a zkusím ti popsat, jak jsem to rozchodil (velké dík patří Marku Metzovi z Opavského Hyundaie za rady): 1. věc - je třeba vymontovat sedadlo řidiče a vytáhnout ho z auta. 2. věc - odšroubovat kompletní tapecír dveří. na toto si budeš muset upravit šroubovák, aby ses dostal na šroubky na spodní straně. Jeden šroubek ti ale nepůjde, to je ten ve přední části nahoře. 3. věc - bez té bych to nedokázal - rozebral jsem i pravé dveře a díval se, co tam oproti levým nechodí a porovnával jsem to. Jak se to táhlo jmenuje přesně ti neporadím, jenom vím že od něho vede pružinka, která byla uhnilá a tím pádem nekladla žádný odpor táhlům. Dá se nahradit nějakou volně dostupnou pružinou, kterou jsem si zkrátil a upravil koncové oka. 4. věc - kompletně jsem promazal veškeré táhla v oubou dveřích a složil oboje dvěře do původního stavu. celková časová náročnost cca 90 min. protože mám místo ruk tlapy a uvnitř dveří je málo místa a proto mi vše pořád padalo dovnitř dveří.
Doufám, že jsem ti alespoň trochu pomohl, toto se mi stalo už u obou předních dveří. A mám na dveřích centrál pro úplnost.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „SONATA“