Staticka elektrina a rany pri vystupovani?

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Staticka elektrina a rany pri vystupovani?

Příspěvek od jerrry »

Kamaradi s tim obcas maji problem u Feliny, a me to dela u Accentika taky. Vzdy pri vystupovani z auta kdyz nekam dojedu tak kdyz sahnu z venku na dvere (zaviram je), tak dostanu elektrickou ranu. Zkousel sem esi to neni treba trenim volantu o ruce (mam tam natazenej povlak ale to neni nic nenormalniho) a nebo vo sedacku, ale myslim ze bude problem jinde. Nemel s tim nekdo podobny problem? Jsem novacek a tak budu rad za kazdou radu. Diky a pekny aprilovy den
Hyundai Coupé 2.0, 97 - prodáno, goodbye "H"
Hyundai Accent 1.3 GLS, 95 - prodáno
Reklama
 

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Mě to dělá u mé Lantry taky a když vystoupím, tak někdy šlehne viditelná jiskra, je to vidět, když jdu zatáhnout antenu skoro 1cm jiskra. Ono to bude asi potahy a hlavně tím co máš oblečeného, mě to nejvíc dělá v elastických džínách.Takže když vystuji z auta, tak se prvně, jako pako, dotýkám jedním prstem kastle, aby to šlehlo a já nebyl moc překvapený.Ale pohled na mně musí být super, jak ťukám prstem do kastle při vystupování.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Je to o potahy kde je v tom ta umělotina plus třeba kalhoty, bunda taky s umělotinou. Stačí zvenší sahnout na auto místo rukou rukávem a pak už se může sahat normálně.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

:D :D :D ...chlapi, chlapi. Co se takhle nejdřiv ukostřit než zvednete zadky ze sedadla, tzn. otevřít dveře, chytit se kovového rámu dveří, vylézt z auta a pustit se dveří. Je to fyzika, třením vzniká teplo a.....statický náboj :lol: :lol: :lol: !
Není dneska Apríl?
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Příspěvek od jerrry »

Bruno píše:Takže když vystuji z auta, tak se prvně, jako pako, dotýkám jedním prstem kastle, aby to šlehlo a já nebyl moc překvapený.
Tak presne tohle delam taky :-D
Jinak diky moc za vase postrehy chlapi!
Naposledy upravil(a) jerrry dne 02 dub 2007, 00:34, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Coupé 2.0, 97 - prodáno, goodbye "H"
Hyundai Accent 1.3 GLS, 95 - prodáno
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Chlapi nejste v tom sami mě taky!! :lol: :lol: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Jirka_P
*
Příspěvky: 20
Registrován: 25 říj 2006, 07:12
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Jirka_P »

No to se mi stává taky často. Ale už jsem opatrný, takže když vylezu, jedním prstem sáhnu zvenku na sklo dveří a přibouchnu je. Prostě tak ležérně.. Takže na první pohled neni poznat, že se bojim pecky od karoserie. Ovšem popojdu pár metrů, sáhnu na vchodový dveře u baráku a dostanu od kliky takovou pecku, že to cítim až v lokti. No ale tam už na mě vidět neni, takže se mi nikdo nesměje 8) :lol:
Naposledy upravil(a) Jirka_P dne 01 dub 2007, 22:38, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.3i GLS, r.v. 97
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

No tak koukám že já sem na tom taky stejně. Sem myslel že mi to někde probíjí :lol: Ono je divný že to nikdy nedělalo a až teď poslední 3dny dostávám taky pecky :evil:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Je to oblečením.. já měl dneska u Hujera pěkně huňatej svetr a dostával sem pecky i od u nich rozebraných autíček na zvedáku :-)A Coupe mě taky nešetřilo :D
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

:lol: Tak je nás víc. :lol: Ode mne přeskakují 2cm modré jiskry.Rám dveří u Tiburona není,tak šátrám levou rukou po karoserii(první část těla,co leze ven :lol: )a zároveň vystupuji. :lol: A když zapomenu,tak prásk,dostanu ránu od střechy i přes košili do zad.
Nejdříve jsem si koupil šroubovák s doutnavkou na zkoušení fáze-mám ho ve dveřích a když se zapomenu chytit karoserie než vystoupím,tak se vybíjím přes tu doutnavku ve šroubováku,která se vždy pěkně rozzáří. :lol: Potom jsem zkoušel koupit ocásek(vodivý gumový pásek s drátkem),připojil jsem ho na karoserii-podvozek a měl jsem pokoj.Stál 65Kč v Hypernově.Problém je v tom,že se tak po třech týdnech ubrousí o silnici a je potřeba ho prodloužit(dlouhý je dost)-posunout,aby se dotýkal země.Potom to nějaké 2-3 týdny funguje. :wink:
Jak jsem četl příspěvek od Bruna,tak jsem se také hned viděl,jak opatrně ťukám prstem o karoserii a čekám výboj-to musí být pohled. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
jrtrain
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2007, 08:49
Bydliště: Cheb

statiská elektřina

Příspěvek od jrtrain »

tak myslím, že se to týká skoro každého, jak již bylo napsáno, záleží na oblečení. krom "ukostření" před vystoupením pomáhají takové věci, jako i aviváž při praní toho oblečení. Ovšem zda jsou mezi různými avivážemi v tomto ohledu rozdíly, to již nedokážu posoudit :wink:
Mě to ted začala dělat bunda, kterou jsem po zimě vytáhl ze skříně :idea:
Hyundai Pony GLS 1,5i ´93
soprano
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2007, 08:57
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovensko

prásk

Příspěvek od soprano »

Keď som čítal Vaše príspevky tak som sa schuti zasmial. :lol: Nie nechcem byť škodoradostný len by som Vás chcel vidieť ako klopkáte na kapotu. To musí byť pohľad pre bohov... :lol: No mne sa to ešte nestalo a dúfam že sa ani nestane. :D Chlapy treba nastupovať a vystupovať v rukavičkách. :D Inak pekný dník prajem...
Hyudai Accent GLS 1,5 12V 1996
Uživatelský avatar
Ráďa
**
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2005, 15:11
Bydliště: Dv.Kr. n.L.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ráďa »

Souhlasím s Borkem. Na minulým autě (Forman) jsem měl taky tu pásku na zem a bylo to OK. U Lantry se to opravdu děje dle oblečení, potahů na sedadlech (mám na předních jen tzv.trika) a hlavně je to o počasí. Zjišťuji pomalu od jaké teploty to začíná a hlavně je-li jasno, nebo polojasno.
Jinak mám další fígl. Nechte ať dostane dříve ránu spolucestující. Vystupte stejně,zavřte opatrně okýnkem a když již ostatní lidi dostanou ránu, tak na 90% vy ji nedostanete.
"H" i30HB. 1,4. černá metal, 2009, palivo E85
----------------------------------------------------

dříve:"H" Lantra. 1,6, šedá metal. 1996
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Ráďa píše:Souhlasím s Borkem. Na minulým autě (Forman) jsem měl taky tu pásku na zem a bylo to OK. U Lantry se to opravdu děje dle oblečení, potahů na sedadlech (mám na předních jen tzv.trika) a hlavně je to o počasí. Zjišťuji pomalu od jaké teploty to začíná a hlavně je-li jasno, nebo polojasno.
Jinak mám další fígl. Nechte ať dostane dříve ránu spolucestující. Vystupte stejně,zavřte opatrně okýnkem a když již ostatní lidi dostanou ránu, tak na 90% vy ji nedostanete.
Hmm.. to sem zkoušel, a stejně sem ji dycky dostal já.. jako by mi to moje auti chtělo dát najevo, že se mám rychle vrátit :D
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
soprano
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 bře 2007, 08:57
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovensko

Příspěvek od soprano »

[Hmm.. to sem zkoušel, a stejně sem ji dycky dostal já.. jako by mi to moje auti chtělo dát najevo, že se mám rychle vrátit :D[/quote]


Darmo ked miluješ nieje čo riešiť.... :wink:
Hyudai Accent GLS 1,5 12V 1996
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“