Prichod i30 a jeho cena

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uvazujete uz teraz o kupe i30?

ano
27
47%
nie
30
53%
 
Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
servo
**
Příspěvky: 154
Registrován: 25 pro 2005, 21:10

Prichod i30 a jeho cena

Příspěvek od servo »

Predajca na SR vravi, ze ku nam dorazi niekedy v lete z Korei, neskor by sa mali vyrabat v Nosovicich, CR.
Som zvedavy na cenovu politiku, H. boli vacsinou o trochu lacnejsie nez KIA doteraz, okrem toho mne sa viac paci design H nez K. (ale je cisto moj subjekt. nazor). Ale zaujima ma ako sa postavi koncern resp. Huyndai pri i30 k lakavej 7 rocnej zaruke u Kii ceed, resp. inac povedane, v com bude i30 "lepsi", aby ma to presvedcilo. 8)
Tucson 2.0i CVVT + Getz 1.4i + Galloper 2.5TD
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vojticek
*
Příspěvky: 76
Registrován: 14 říj 2005, 08:09
Bydliště: SK/BA/Petržalka

Příspěvek od Vojticek »

,,ja by som tipol, že cena bude podobná kii

,,a veľmi som zvedavý na kombi verziu, dúfam, že bude...
Fóbia kombi,
predtým Lantra II 1.5 12V 65 kW 12/96, cca 224 tis.km, 6,75 l/100 km, priemerne 716 km/nádrž, max.dojazd 889(!) km/nádrž
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Sestra koupila Ceeda. 1,4 s klimou. Cena bude asi podobná. To, co mi celkem vadí, je skutečnost, že i nadále nemá Kia ani Hyundai některé prvky v této třídě běžné. Například xenony.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

V teto tride bezne - uplne bezne nepotkavam Fabku ani Polo s xenonama,tak nejak vubec nepotkavam auta o tyhle velikosti s xenonama. Nevim, proc s tim vsichni tak nadelaj, kdyz v autosalonu za ne priplatis 20tKc a v normalnim krame za HID bixenony 6000-10000Kc.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Mitch
Příspěvky: 7
Registrován: 23 led 2006, 20:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Mitch »

Hardcam:

Proč sem motáš Fabku a Polo? Copak to je velikost i30?

A třeba Golfů s xenonama potkávám docela dost....
Elantra 2.0 CVVT / 2005
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Zas tak velky to auto neni, je mensi nez Elantra. Co si pamatuju, mou Lantru srovnavali na Auto.cz se Suzuki Swift sedan. Je jedno, jak je to auto velky a jaka trida, potkavam stodvacu, sierru a spoustu dalsich aut s xenonama, ne zarovka plnenyma xenonem. Pokud Ti xenony nabidnou za 25 tisic, ty do nich pujdes? Prosim, ja si radsi koupim prestavbovou HID sadu za 5500Kc bez nutnosti zasahu do paraboly. Ano, jde o princip, ze to nenabizej, ale proboha, dokoupit se to da a image znacky mi to nejak nekazi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

To sice ano, má to ale několik ale. Když doděláš xenony do původní paraboly, nikdy nesvítí tak jako originál xenony. Ona je totiž i ta parabola přizpůsobená. Není tam dynamická regulace v závislosti na zatížení, ne všechny auta mají ostřikovače-ty jsou povinné. Většinou ty dodělávané xenony dost oslňují. A nakonec Ti hrozí odebrání řidičáku za nepovolenou úpravu. Závada na světlech je totiž klasifikována jako nebezpečná. Je za to 5 bodů, 10 litrů pokuty a ZÁKAZ ŘÍZENÍ NA 6-12 MĚSÍCů. To sice hrozí i za další desítky jiných úprav, ale tohle je do očí bijící a policajti se na to v poslední době dost zaměřují. Minimálně Tě budou častěji stavět a zbytečně otravovat. Na parabole většinou bývá napsáno jaká tam má být žárovka. Všichni nejsou pitomý a když bude šťourat, tak se došťourá. A to je dost nepříjemný. Podotýkám, že mám s montáží xenonů do normální paraboly osobní zkušenost, takže vím o čem mluvím. Kdo jezdil někdy s origo xenony-já v Superbu, tak ví, že ten rozdíl oproti normálním žárovkám je hooodně velký. Takže ano, já bych si za xenony 25 000 rozhodně připlatil, zrovna tak za ESP. A navíc, I30 by měl být v nižší střední, takže konkurent Focusu, Astry, Octavie, Mazdy 3 a podobně. A ty mají xenony v běžné výbavě. A těch Fabií je taky celkem dost. Minimálně v provedení RS. Ty mají xenony standartně.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No, sestra v novy mazde 3 xenony nema, ani nam je nenabidli. Dalsi clovek, co tu resi policajti, oni vedi ho*** co tam ma bejt za svetla. Prikon je snad stejnej, ne? tak o co jde. To mi pripomina diskusi o homologovanych Philipsech a H4ek z benzinky.
Btw, spousta aut ma obych xenony, ktery nereagujou na zatizeni auta apod.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Nechci se zbytečně dohadovat. Jenom informuji, o čem vím. Regulace a ostřikovače jsou povinné. Má je každé auto s origo xenony. Nebo stěrače na světlech-Volva. Schválně koukni na parabolu, je tam napsáno H4, H7-podle toho jaká tam má být žárovka. A neorigo xenony opravdu často oslňují. Mám s tím osobní zkušenost. Jinak ať si každý dá na auto co chce. Policajti samozřejmě nevědí vše. Nicméně je fakt, že někteří jsou informovaní. A když budeš mít xenony na Lantře nebo Accentu, případně na Octavii která nemá čiré světlomety s čočkou a ostřikovače, tak je jasný, že to je nepovolená úprava. A já nemám zájem, aby mne policajti zbytečně stavěli a otravovali. K tomu jsem dospěl po osobních zkušenostech. To že jsou někteří neinformovaní a nechají se oblbnout od prodejců HID kitů, že je to povolené, policajti nic nevědí atd, je jejich problém. Až na to někdo dojede, bude se divit. Například v Německu se na to vyloženě zaměřují, a když Tě s tím zastaví, vezmou Ti papíry a je za to pokuta jak prase. Taky jsem si myslel, že je to v pohodě, časem jsem ale změnil názor. Je to jenom informace pro ty, co o tom uvažují. Nikomu to nechci rozmluvit, jenom si musí uvědomit, jaká jsou s tím spojená rizika. A ohledně toho příkonu. Xenony mají dokonce menší odběr než H4 nebo H7. Je to cca 35W. Na druhou stranu je fakt, že když si dáš xenony do nějakého hodně nového auta které ma čočky místo klasických parabol, tak to poldové asi moc řešit nebudou. Tam se to dá nějak okecat, že už to tam bylo, má to nějakou vyjímku a podobně. Zrovna u té I30tky bych to neviděl jako závažný problém. Ta má parabolu s čočkou. U té je paprsek přesněji směřován, takže nebude oslňovat tolik, jako klasická parabola. Je to prostě na každém. Já osobně bych do svého dalšího auta xenony chtěl. Je to dobrý prvek pasivní bezpečnosti. Dokud s nimi nejezdíš, tak to nijak zvláštně neoceníš. Nejde o nějakou frajeřinu ve stylu já mám xenony, z toho už jsem vyrostl.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Nechapu, proc xenony musi mit ostrikovace? Cirou optiku Lantra ma.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k lomům světla a následnému oslnění. Vzhledem k tomu, že má xenon cca trojnásobný světelný tok, mohlo by na nečistotách docházet k nežádoucím lomům světla a tedy i k oslnění. Tyhle věci mám celkem nastudované, dost jsem se o to zajímal. Když se například koukneš na R Lagunu která má xenon a potom na Lagunu která má klasickou žárovku, zjistíš, že i když ty světla jsou na první pohled stejná, tak zakřivení parabol je jiné. Proto normální parabola s xenonem oslňuje. Prostě ten světelný paprsek musí být jinak-přesněji tvarován. Že jsou v autě xenony dodělané poznáš podle dvou věcí. Za prvé nemají ostřikovače, a když je mají, je na palubce ruční regulace sklonu světlometů. V autě které má origo xenony, ta regulace NIKDY není. Je automatická podle zatížení. Fakt se nechci přít, jde jen o to, aby Ti, kteří o tom uvažují, věděli do čeho jdou. Od toho je tenhle web, aby si tady lidi řekli co a jak.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

A je tohle zakotveny v zakone? Ze musi byt cira optika a ostrikovace.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Bohužel je ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak to pls nekdo najdete, ja v tom hledat neumim:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Čirá optika být nemusí, třeba stará Honda Accord type R ji nemá a má origo xenony. Ze zákona musí být automatická regulace sklonu a systém na očištění světlometů - ostřikovače nabo stěrače jak to mají některá Volva. Není to v silničním zákoně. Na tohle jsou speciální vyhlášky pro homologaci auta do provozu.
Odpovědět

Zpět na „i30 Pokec“