Místo pro CB stanici

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
mgspeed
*
Příspěvky: 61
Registrován: 25 dub 2007, 08:50
Bydliště: Nová Lhota

Místo pro CB stanici

Příspěvek od mgspeed »

Zdravím všechny. Obracím se pro radu. Máte někdo namontovanou vysilačku v Lantře J2. Jak to máš řešený, protože místo kolem rádia není (jak u jiných vozů). Jak to máš udělané s anténou? Přemýšlím nad instalací CB stanice, jen to místo. :roll:
Hyundai Lantra 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

tak to nevim ale je to dobra vec mel sem ji onehda ve skodovence na zemi u spolijezdce :lol: ale bomba pr. chlapi jak to vypada z liberce na HK? (cesta plna vesnicek a 50km/h!) odp. mas to cisty az do Hradce.. tak zbohem padesatko v obci................
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Já osobně jí mám namontovanou v místě nad pákou otevírání přední kapoty a prošroubovanou skrz přístrojovku. Jelikoš jsem neměl v combíku v zadním blatníku origo antén tak jsem dal CB anténu místo ní.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

ja naštěstí mam sonatu a tam jsem měl origo radio 2x din, takže po výměně za klasicke zůstala díra ... a antenu mam na viku kufru
Obrázek Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
mgspeed
*
Příspěvky: 61
Registrován: 25 dub 2007, 08:50
Bydliště: Nová Lhota

Příspěvek od mgspeed »

Já osobně dám mag. anténu asi na víko kufru. Ale přemýšlel jsem nad nějakým držákem buď na tunel od spolujezdce nebo na dvířka schránky před spolujezdcem. Mates můžeš poslat foto? díky
Hyundai Lantra 1.6 16V
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Pošlu jen mi déj trošku času :wink:
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
mgspeed
*
Příspěvky: 61
Registrován: 25 dub 2007, 08:50
Bydliště: Nová Lhota

Příspěvek od mgspeed »

Mates píše:Pošlu jen mi déj trošku času :wink:
Kolik ještě? :roll:
Hyundai Lantra 1.6 16V
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Klucííí, jakej to má praktickej význam? Tak před 10 lety jsem se o to zajímal, ale pak vůbec a teď nevím, kdo to vlastně používá (tiráci, ...), jakej je dosah a tak. Díky za info.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

zdenek76 píše:Klucííí, jakej to má praktickej význam? Tak před 10 lety jsem se o to zajímal, ale pak vůbec a teď nevím, kdo to vlastně používá (tiráci, ...), jakej je dosah a tak. Díky za info.
Co se tyka dosahu, tak ma tak od 50 az do (za idealnich podminek) 200km. (to neni z me hlavy, to jsem vycetl)
Co se tyka praxe, tak se da treba zjistovat (od kamionaku) jakay je provoz a situlace na ceste po ktere jedes a v pripade problemu (a kdyz se to dozvis vcas) tak muzes to problemove misto objet.
Jinak se koukni tady ... http://cb.cwa1.net
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

zdenek76 píše:Klucííí, jakej to má praktickej význam? Tak před 10 lety jsem se o to zajímal, ale pak vůbec a teď nevím, kdo to vlastně používá (tiráci, ...), jakej je dosah a tak. Díky za info.
Klucí osobně mám s vysílačkou dost skušeností. Je to opravdu pomocník co se týká policejních kontrol. Jak už tu kdosi psal. Třeba na některých Rádiích jsou dopravní zprávy ale ty jsou často neaktualní a jsou s celého území Republiky. Ale CB má určitý dosah cca 30-50Km podle podmínek, a když jedu např. s Hradce do Prahy, tak se jednoduše zeptám jak to tam vypadá MOMENTÁLNĚ právě nyní a hned máš min. 5 odpovědí. A tento koridor těch 50. Km se posouvá pořád s tebou. Takže je to aktuální.
A co se týče místa v autě tak nevím jak je to třeba u jiných aut ale u mojí Lantry je pod radiem kastlík a ten když se amputuje tak je tam ještě jeden úplně stejný prostor. tak si myslím že se dá použít.
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

hmm hmm, na kolik dnes taková sranda vyjde - nějaký solidní model. Dík za tip.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Dneska už ty ceny nemám tak v hlavě ale myslím si že taková základní stanice se 40. kanály i s antenou by se moha vejít to 4000-4500Kč. Ale nusel bych trochu zase skouknout nové ceny. Trochu mrknu a dám vědět.
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ja jsem mel na tohle kliku, koupil jsem novou stanici v bazaru za 800Kc...
Pro jirkatravna: Je to model Albrecht AE4200.
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Taky pridam svou trosku do mlyna:
CB mam tak napul polozenou a napul zasunutou do odkladaciho prostoru pod loketni operkou. Majk mam pohozenej pod rucni brzdou. Obcas si vysilacku nekdo pujcuje, tak jsem ji nechtel pridelavat nejak napevno.
Co se citlivosti a dosahu tyce, nezalelezi na vysilacce, ale na antene. Kazda CB vysilacka nesmi mit ze zakona vic, nez 4W vysilaciho vykonu a v CZ se smi pouzivat jenom frekvencni modulace. Takze pokud nechcete pridavnym topenim porusovat zakon, nezbyva nez kvalitni, dobre naladena antena. Ja mam jenom obycejnou kratkou magnetickou antenu, takze ten dosah je ve vetsine pripadu okolo 5km. Kdyz vylezu na kopec a nebudu mit hory v ceste, tak uz jsem zazil i spojeni na nejakych 80km, ale to byla spis vyjimka. Ale zas nechci, aby Getzanek vypadal jako jednohubka. A navic mi jde o to, zeptat se kamionu, ktere mijim, jak vypada ta ktera cesta. Na to bohate staci to, co mam.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
jirkatravna
**
Příspěvky: 100
Registrován: 06 pro 2006, 18:47
Bydliště: Travná 55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkatravna »

Jo určitě se dá sehnat levněji. Já měl na mysli funglovku. Ale jak říkám už ty ceny tak nesleduji.
A je to určitě tak jak říká XMira nejde ani tak o vysílačku jak o antenu ta by měla bít dobrá aby byli nějaké výsledky. Nebo tomu trochu přitopit nějakým zesilovačem. Já měl CB i doma a to se mi dokonce podařilo potvrdit i Německo ale na to musí bít opravdu pomínky.
Hyudai Lantra 1,6 , 16v , DOHC, 1992, tirkisová metalka, LPG
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“