Jde predelat brzdy na kotucovi na lantre Combil???

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Sokyno

Jde predelat brzdy na kotucovi na lantre Combil???

Příspěvek od Sokyno »

Mam moznost zakoupit vrak vozu Lantra 1,6 i a ta ma vzadu kotouce muzete mi nekdo poradit jestli bych je dostal namisto mich bubnu do lantry 1,9 D 1998 jde to udelat a jak je to nejsnazsi??? a co rucni brzda tu mam na lanko co stim. Pasujov tlumice a ramena na muj vuz.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Predelat do de.Ramena jsou stejna,ale je jina tehlice a lanovody.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

hujere co to jsou tehlice a co lanovody nejsem cech jsem slovak tak nejak mi to vysvetli prosim te a co to obnasi v lajickym zmyslu????



Nebo i takhle jestli odmontuji jednu napravu a pak primontuji napravu z ty bourany lantrey tak to pojede nebo ne??? a co hadice na brzdy pasujou.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

brzdy

Příspěvek od rade622 »

A co rozdělení brzdné síly předek-zadek. Tak aby přední kola flokovala dřív jak zadní, nějaký omezovač. Toto bude oříšek, přehodit to by nebyl problém, ale aby to nebylo horší než před tím. Existuje H s kotouči vpředu i vzadu bez ABS?
rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

no pokud vým, tak tam žádný omezovač podle zatížení kufru není a neměl by to být až takový problém to předělat. Pokud máš druhou lantru, tak prostě vše přehaž, akorá záleží jestli máš ABS o to by to bylo složitější. Lanovody v poho přehodíš popřípadě celou ručku.
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

No,jestli má ABS,tak by měl mít vzadu kotoučovky.Alespoň u mě to tak je... 8) 8) 8) Jak s rozložením brzdné síly fakt nevím.Snad Hujer pomůže.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

brzdy

Příspěvek od rade622 »

Zdeno ale ty nevíš, jestli se používal nějaký omezovač, tys měl ABS.
Tady by snad ani nešlo o omezení podle zátěže kufru, spíš o rozdělení brzdné síly přímo konstrukcí brzd - velikostí třeba pístku nebo nějakým útlumovým členem. To je dost tenký led na nějaké bruslení bez skutečně dobrých informací.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No ja mluvil s jednim mechanikem a ten me rikal to co Hujer ... Predelat by to slo ... Jde vsecko ... ale je to tak velka uprava, ze by se do toho nepoustel ...
Ja chtel na svoji lantru namontovat jeste navic ABS. a to ze by byla hodne velka prace a vysledek by byl neadekvatni namaze ...
Jinymy slovy, ja bych tu upravu nedelal .....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Sokyno píše:hujere co to jsou tehlice a co lanovody nejsem cech jsem slovak tak nejak mi to vysvetli prosim te a co to obnasi v lajickym zmyslu????



Nebo i takhle jestli odmontuji jednu napravu a pak primontuji napravu z ty bourany lantrey tak to pojede nebo ne??? a co hadice na brzdy pasujou.
Tehlice je cast napravy na ktere je pridelano lozisko s brzdovim bubnem.Lanovody jsou lana rucni brzdy.Pak samozdrejme jsou jine brzdove hadicky a trubycky.Jinak do montaze ABS se nepoustej je to dost makacka a jestli nejses zbehlej ve vetcich opravach aut tak to asi nezvladnes.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

Dekuji vsem za vyjadreni a pomoc fakt diky. Ja na svy lantre ABS nemam a ta druha lantra ho asi mela kdyz mela kotouce, ale hacek je vtom ze i kdyby chtel tak to nepude nebot ponekud ta druha lantra ma z predku jenom srot co se tice prostoru kde byl brzdovy valec z rozvodama je uplne promacklej,


Ale jeste dotaz meli vsechny lantry 1,6 i ktere mely kotouce i ABS????

Hele lidi ja kdyz to tady ctu tak sem dojatej jak se mi znazite pomoc s napadem ktery padnul nekde u piva a nikdo mi nato nedal radu fakt fakt diky a diky za tuto stranku ste pašaci
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Já měl kotouče i ABS, ale existují auta co mají vzadu bubny a ABS třeba náš Ford Focus kombi je má a kámoš má Opel vectra s touto kombinací.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“