Matrix 1.6 16V

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ferino
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2007, 10:14

Matrix 1.6 16V

Příspěvek od ferino »

Zdravim pani. Zvazujem vymenu auta a v prave prebiehajucej akcii sa mi celkom pozdava Matrix 1.6 16V Dynamic.
Mozte sa podelit s osobnymi skusenostami a mi povedat aka je realna spotreba tohoto auticka (benzin pripadne aj olej), priblizna cena servisnych prehliadok (kedy a za kolko cca sa meni rozvodak), mozne detske chybicky.
Je mi jasne ze to nie je posledny vykrik moderny a je to na platforme poslednej Elantry ako podvozok tak aj motor. Ale pri tom pomere cena/vykon stoji viac ako za uvazenie.
Podstatna otazka ale znie, ci nizka cena nie je vykupena naslednymi vysokymi "rezijnymi" nakladmi.
Este raz vdaka za info.
Reklama
 

rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Mam skusenost s niekolkymi Matrixmi. Ide o modely 2004. Su to spolahlive a komfortne auta s velmi solidnou vnutornou variabilitou. Medzi slabsie stranky patri spotreba a hlucnost vo vyssich otackach. So spotrebou vyrobca nieco urobil, pretoze teraz po facelifte udava nizsiu spotrebu (predpokladam ze doslo k preprogramovaniu riadiacej jednotky). S odhlucnenim neviem, treba zistit. Modely s CRDi motorom boli pri vyssich rychlostiach odhlucnene lepsie ako benzinove.
Prevodovka pri benzinovych je urobena "nakratko", teda uz aj pri 60 - 65 km/h je mozne zaradit 5-ku a v pohode taha. Teda idealne primestske auto. Kvoli vyssim rychlostiam musi ist do otacok, kde narasta hlucnost aj spotreba.
Servisne intervaly 15.000 km, ceny nie su prave lacne, nahradne diely na Slovensku su vobec dost drahe. Rozvody teraz neviem, ale menia sa tak plus minus normalne ako ine auta.
Takze pred kupou poziadat o skusobnu jazdu, odskusat si, ako auto huci pri 120-130 km/h (pri nizsich rychlostiach sledovat hluk od kolies, pri vyssich od motora), zhodnotit, ci vyhovuje.
Ak by bola moznost, stalo by za uvahu priplatit si za vyborny CRDi motor, odpada otazka ohladne spotreby aj hlucnosti.
Dobra je aj standardna zaruka 3 roky.
matejicek
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 srp 2006, 10:05
Bydliště: Příbram

Příspěvek od matejicek »

Souhlasím s kolegou, mám Matrixe od jara 2002. Najeto jen okolo 60 tisíc-slouží jako druhé auto v rodině. Po více jak 5-letech bez problémů, olej jsem nikdy během 15-tisícového intervalu nemusel dolévat, spotřeba okolo 8,5 litrů, ale dá se jet delší trasy i pod 8l/100km. Prostorné auto, opravdu ideální do města. Negativně hodnotím akorát ne příliž velký kufr(variabilita sedadel to částečně kompenzuje) a hlučnost ve vyšších otáčkách. Jinak opravdu spokojenost.
Pavel
Santa Fe 2,0 CRDi VGT Elegance
Matrix 1,6i
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“