Prevodovka sonata 97

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Prevodovka sonata 97

Příspěvek od strato »

Ahoj Sonataci !!!
Prosim o mensi radu. Mam problem s prevodovkou. Nastratuju to zmacknu spojku zaradim 1 v poho spojka 2 v poho spojka 3 v poho spojka 4 v poho spojka 5 v poho. Ale kdyz chci podradit zpatky do 2 tak mi to jde az na 5 pokus. Nevite co s tim je? Dik moc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Tak mi nekdo poradi?? :?
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Tezko rict!Muze to bejt spatnej sinchron,ovladaci tycka a nebo vydlicka.To znamena vyndat a rozhodit prevodovku!A nebo muze bejt zavada treba v lanech.musi se to vyskouset. :wink:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
bundys
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 09:25

Příspěvek od bundys »

ahoj strato asi mam ten samej problem. vyresil jsi to nejak?
me nejde za studena zaradit 1 a 2 jako by tomu neco prekazelo je to neco podobnyho co mas ty?
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

a mačkáš spojku? :)
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

bundys píše:ahoj strato asi mam ten samej problem. vyresil jsi to nejak?
me nejde za studena zaradit 1 a 2 jako by tomu neco prekazelo je to neco podobnyho co mas ty?
no nevyresil nijak jeste. mi to aj za studena radi stejne. muj problem spociva spis asi ve spojce. chtelo by to vymenit. :wink:
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Tomino82 píše:a mačkáš spojku? :)
nevim jak bundys ale ja tu spojku mackam urcite :lol: :P
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
bundys
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 09:25

Příspěvek od bundys »

no vidis to to me nenapadlo a ja na co ten krajni pedal furt je? :D :D
tak jsem to zkusil a i se spojkou ten problem stale pretrvava asi to bude necim jinym.

a jen tak mimochodem tu sonatku si opravdu kazdy zamiluje tak pomooooc
Uživatelský avatar
Selshig
****
Příspěvky: 1254
Registrován: 21 bře 2007, 10:55
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Selshig »

zkus pružinu u spojky na služebním berlingu uplně nove sme jeli a najednou rychlost nejde...kura to sme malem už kopali nohou do toho abychom dojeli do servise...zkus prozkoumat vše od spojky...jinak v zimě jak sou mrazy je běžne že jde trošku huř řadit než se vyhřeje motor v převodovce....ale jinak koukam auto už maš co strato
Accent 1,4i MPI DOHC 16V 71,3kW
EBONY BLACK, tinted front windows 25% rear 95%
koupeno 10/2010
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Selshig píše:zkus pružinu u spojky na služebním berlingu uplně nove sme jeli a najednou rychlost nejde...kura to sme malem už kopali nohou do toho abychom dojeli do servise...zkus prozkoumat vše od spojky...jinak v zimě jak sou mrazy je běžne že jde trošku huř řadit než se vyhřeje motor v převodovce....ale jinak koukam auto už maš co strato
No podivam se a uvidim co bude v mych silach. Auto jeste nemam sem byl dnes u mechanika a rekl mi za az zitra kolem pate. :? no neva ja ho chapu bo je ted na tom uplne sam jinak to dela se synkem ale ten je no.... v Polsku ve vazbe asi tak ale pri nevinne :roll:
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

bundys píše:ahoj strato asi mam ten samej problem. vyresil jsi to nejak?
me nejde za studena zaradit 1 a 2 jako by tomu neco prekazelo je to neco podobnyho co mas ty?
No ja uz jsem na svuj problem prisel a vyresil ho!! :lol: Huraa U mne byla zavada takova ze jak sem otevrel kapotu a podival se razeni az k prevodovce tak jsem zjistil ze sem nemel prisroubovane ty dve tahla neboli lanka k motoru proste ty dve srouby co tam jsou tak tam nebyli tak jsem to zpatky nasrouboval k bloku motoru a ted to radi jedna radost. :wink: Tak nevim jestli ten problem nebude aj u tebe skus se podivat a pak dej vedet :wink: :)
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
bundys
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 09:25

Příspěvek od bundys »

ahoj strato gratuluju k uspesny oprave. ja uz ji mam taky z krku. u me pomohl nalit jinej olej do prevodovky ale chtelo to peclivy vybirani.
nejprve jsem tam nalil pp80 a malem jsem si upnle oddlelal razeni. malinko jsem totiz patral anakonec jsem dostal tip od nakyho borce na forum oleje. fakt tomu rozumel a doporucil mi selenia car technyx 75W/80 a od ty doby parada. :D :D jak za studena tak za tepla tam ty rychlosti jdou sami :-)
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Jo dekuju. No vida a taky mas po problemu. Tak alespon vim co tam mam nalit :wink:
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

zdar. tak jsem se taky rozhodl ze na mem coupecku vymenim olej a co jsem pri tom nezazil to jsem cumel :shock: . nejdriv sem si teda olej koupil. vzal jsem valvoline durablent gl-4 75W-80 a mazal na rampu. kdyz jsem povolil spodni vypousteci a nasledne kontrolni sroub tak vyteklo prosim max 0.5L oleje!! celkem sok ze jezdim uz rok na takovou napln. a buh vi jak dlouho s tim jezdil ten predchozi majitel uff. no tak jsem tam nalil 2litry novyho oleje a jedu s hrejivym pocitem na prsou domu ze jsem to zmaknul jeste v cas :D . rano jako kazdy jiny chci jet do prace prijdu k autu a zniceho nic mi ujede noha a ja se valim v kaluzi meho noveho oleje :lol: :lol: . nevedel jsem jestli se mam smat nebo plakat. tak zase ficim na rampu a koukam odkud ze to vyteklo. a obevil jsem netesnost na silenbloku na rozvodovce jak vchazi leva poloosa. muzete mi nekdo rict kolik me bude stat takova oprava a jak je to casove narocny. diky vam
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
Odpovědět

Zpět na „SONATA“