nové SF nejde klima

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

nové SF nejde klima

Příspěvek od tomki »

ahoj mam problem s klimou, momentalne nefunguje aj ked sa rozsvieti dioda na tlacidle AC, ci ho zapnem manualne alebo pomocou Auto ked ju zaktivuje automaticky, rozsvieti sa ale kompresor nezapne. Uz sa mi to raz stalo ze nesla asi 3-4 hodiny po nastartovani uz zaplo. Mate niekto podobne skusenosti alebo nejaky napad??? Na servis sa obratim ale chcem mat trochu jasno s cim na nich vybafnem. Mam po garancke a odvtedy sa to stalo dvakrat aj ked nemyslim ze to je důsledok toho ze tam nieco pobabrali.Co vy na to?
Reklama
 

Peter O.
Příspěvky: 1
Registrován: 08 črc 2007, 11:55
Bydliště: Prievidza, SK

Re: nové SF nejde klima

Příspěvek od Peter O. »

tomki píše:ahoj mam problem s klimou, momentalne nefunguje aj ked sa rozsvieti dioda na tlacidle AC, ci ho zapnem manualne alebo pomocou Auto ked ju zaktivuje automaticky, rozsvieti sa ale kompresor nezapne. Uz sa mi to raz stalo ze nesla asi 3-4 hodiny po nastartovani uz zaplo. Mate niekto podobne skusenosti alebo nejaky napad??? Na servis sa obratim ale chcem mat trochu jasno s cim na nich vybafnem. Mam po garancke a odvtedy sa to stalo dvakrat aj ked nemyslim ze to je důsledok toho ze tam nieco pobabrali.Co vy na to?
mal som ten istý problém. v servise to diagnostikovali ako poruchu na elektromagnetickej spojke, spínajúcej kompresor. reklamoval som to a bolo to bez problémov vymenené za novú spojku aj kompresor a odvtedy baz problémov
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi AT, full
mik
Příspěvky: 7
Registrován: 29 lis 2006, 16:16
Bydliště: Morava

Příspěvek od mik »

Zdravim mam problem s klimou kdyz ji zapnu do rezimu auto na 22c a venku je 27 tak se mi nezapina.Musim snizit nastaveni az na 18-17c a potom sepne.Meli jste uz nekdo takovy problem.Diky za nazory.
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Příspěvek od tomki »

mik píše:Zdravim mam problem s klimou kdyz ji zapnu do rezimu auto na 22c a venku je 27 tak se mi nezapina.Musim snizit nastaveni az na 18-17c a potom sepne.Meli jste uz nekdo takovy problem.Diky za nazory.
ahoj ten isty problem som mal aj ja, presne musel som to dat na nizsiu teplotu, ale potom som sa na to vyprdol a zabudol som na to az som sa raz po dvoch tyzdnoch pristihol ze to funguje a odvtedy ok
djbb
*
Příspěvky: 16
Registrován: 27 čer 2008, 13:46

Příspěvek od djbb »

Moze tam byt niekolko zavad:
1, poskodena spojka kompresora - vyrobna vada
2, vadne cidlo vonkajsej teploty
3, nespravne zapojenie vodicov v poistkovej skrinke - vyrobna vada

2.a 3. bod sa da vyhodnotit pomocou testeru. Nespravna hodnota vonkajsej teploty. Preto v lete kuri , alebo nechladi.

Dajte si to skontrolovat v servise.

pekny den miro
dusan
*
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2008, 19:18
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od dusan »

Já byl minulý týden na garančce a po ní jsem si všimnul že blbne zřejmě čidlo venkovní teploty - teď v tom pařáku to ukazuje venkovní teplotu 18st - po hodině venku to skočí na 26st a tam to zůstane zas až do rána apod. Mám hroznou radost že projebu další den v servisu nejspíš vinou nějakýho mechoše!!
New Santa Fe 2,2 AT
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nové SF nejde klima

Příspěvek od master »

Mne uniklo chladivo. Počul som slabé syčanie a klíma prestala chladiť.
V servise netesnosť nenašli. K novému chladiacemu médiu pridali farbivo viditeľné pod UV lampou, uvidí sa kde to netesní ak ešte raz unikne.
ivan755
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2008, 13:22

Re: nové SF nejde klima

Příspěvek od ivan755 »

ahoj, no mne menili čidlo /senzor vonkajsej teploty / a nic, stale blbne a ukazuje mi velke vonkajsie teploty , neviem kde moze byt chyba
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: nové SF nejde klima

Příspěvek od Hardcam »

Nemas to ve Farenheitech? Nebo je venku skutecne vedro...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: nové SF nejde klima

Příspěvek od master »

Kameň mi prerazil chladič (kondenzátor) klimatizácie. Ani neviem kedy, klíma prestala chladiť.
Hyundai nenamontuje mriežku na spodné otvory nárazníka a práve tadiaľ ma kameň trafil.
Oprava hoci cez havarijnú poistku vyšla na 1000 €. Najdrahšiu položku činil chladič.
Domontoval som mriežku na tie otvory. Akurát tam zapasuje mriežka z ťahokovu 1000x250mm.
Musí sa demontovať nárazník uvoľnením dvoch skrutiek na vrchu, dvoch skrutiek na okraji hranice s blatníkom a plastových úchytiek po obvode. Vybral som polystyrénovú výplň uvoľnením plechových spôn. Potom nožnicami mierne zaobliť predné okraje, spodný okraj ťahohovovej mriežky, nastrihnúť úchyty v mieste skrutiek ktore spájajú čierny a farebný diel nárazníku a poslúžia na upevnenie. Trochu mriežku naformovať, priskrutkovať vložiť polystyrén a nárazník môže naspäť. Posielam obrázky z montáže.
Přílohy
3.jpg
3.jpg (100.4 KiB) Zobrazeno 4021 x
2.jpg
2.jpg (105.89 KiB) Zobrazeno 4021 x
1.jpg
1.jpg (133.84 KiB) Zobrazeno 4021 x
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Harry1
*
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2014, 16:19
Bydliště: Třebíč

Re: nové SF nejde klima

Příspěvek od Harry1 »

Tak jsme včera řešili problém s nefunkční klimou. Na zvedáku jsme zjistili, že z kladky elektromagnetické spojky na kompresoru trčí pouze orezlý tisícíhran se zalomeným šroubem a jinak nic.....pak má kompresor běžet.....
Nevíte někdo, jaký typ nebo označení, popř. jaká elektrom. spojka z jiné značky vozidla by se dala na níže uvedené vozidlo použít?
Velikostně nám vyházela z VW popř. Škoda, ale ta je připevněna matkou, kdežto santík šroubem.
Poradte prosím, popř.napište odkaz na typ a koupi.
Díky.
Santa Fe 2,2 CRDI 115 kW 2WD manual 2007
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“