Check engine

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Check engine

Příspěvek od Jura »

Zdarvím,
mám doma zhruba 3 týdny Accenta z roku 2000. Po prventivní kontrole v Hyundai servisu mi zjistily nezapojenou druhou lambdu. Zapojily, dodaly chybějící žárovku v palubovce, poté kontrola na diag. - vše OK. Po týdnu se mi rozsvítila kontrolka a už nezhasla, následná diag. ukázala vadnou první lambda sondu výměna za novou a opět vše OK. Cena 3300,-. Po cca 50km opět kontrolka, prý ta druhá sonda za katem má nějaké kolísání. Výměna - 3600Kč. A aby toho nebylo málo tak po další cca 50km opět ta kontrolka. Už jsem pochopil proč ji měl původní majitel odstraněnou. Byl jsem dnes opět na diagnostice a prý je "chudá směs".
Prosím může někdo poradit? Moc díky za názory k tomuto problému.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Neni jeste nahodou odpojena vaha vzduchu?Je umistena na sani za boxem vzduch. filtru.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Odpojena zřejmě nebude, ale jestli funguje to nevím. Asi se budu muset opět dohodnout v Hyundai Česká Třebová na další opravě. Jen doufám, že na to přijdou a nebude to stát hodně peněz. Sami nevědí čím by to moho přesně být. Chtějí tam nechat auto zhruba na 2-3dny. Mám z toho celkem hrůzu.
monty
Příspěvky: 8
Registrován: 11 zář 2007, 19:12
Bydliště: Sever

Příspěvek od monty »

Něco podobnýho jsem řešil na Elantře a byl to malinko ruplej vlnovec,takže pořádná kontrola výfuku od hlavy až za kat příp až za sondu jestli je až za katem.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jura-odkud jsi?Podle servisu budeš někde blízko mě. 8) Jinak se servisem v České Třebové jsem byl spokojený.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
harybald
*
Příspěvky: 27
Registrován: 12 zář 2007, 13:04
Bydliště: ČESKÉ BUDĚJOVICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od harybald »

Check engine mi problikával a později svítil při prasklém kabelu ke svíčce.... ale to není asi tvůj případ.
Píšu to sem spíš pro lidi kterým to svítí a škube a neví co by to mohlo být.
Jinak z diagnostiky na feldě mám takové zkušenosti že když mi fouklo výfukové těsnění u hlavy, na zvuku nic poznat, tak mi to detekovali v servisu jako vadnou lambdu. Bezpečně mi to odhalil známí na emisích. Samozřejmě mi neřek kde to fouká , jen že to někde netěsní. Vyměnil jsem těsnění a jezdilo se dál.
Hyundai ACCENT 1,3 rv1996
Dříve
Felda
Fačko
Renault 5 1,0
Š 1000
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Ahoj, vlnovec je nový, lambda sondy jakbysmet, kabeláž ke svíčkám měněna na 65tis. Jen spojované potrubí na výfuku plech. objímkou, ale je to až za druhou lambdou. Nám domluveného autoelektrikáře který zkusí vše proměřit. Prý to může být i teplotní čidlo. Pokud by někdo věděl kdo opravuje tyto vozy v okrese SY, byl bych vědčný za kontakt.
________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Uživatelský avatar
peety
**
Příspěvky: 181
Registrován: 13 bře 2007, 14:48
Bydliště: Praha-východ,Nehvizdy

Příspěvek od peety »

Hujer píše:Neni jeste nahodou odpojena vaha vzduchu?Je umistena na sani za boxem vzduch. filtru.
to eng.. nám svítilo delší dobu a pak až byla odpojena váha vzduchu, takže to není ono.
PEETYObrázek
Uživatelský avatar
peety
**
Příspěvky: 181
Registrován: 13 bře 2007, 14:48
Bydliště: Praha-východ,Nehvizdy

Příspěvek od peety »

furt svítí.......ale jede ....jo teda bez tý váhy vzduchu. Obrázek
PEETYObrázek
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Ahoj,
tak jsem se konečně dostal k autoelektrikáři na proměření auta. Celý problém prý vidí na špatné teplotní čidlo, zdá se mu že při studeném motoru nemá motor ani takový výkon jak by měl mít. Potřeboval bych poradit kde a za kolik se dá toto čidlo sehnat, případně kdyby někdo věděl jaké jsou správné hodnoty pro proměření.
Děkuji za každou odpověď
Jirka
----------
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Uživatelský avatar
peety
**
Příspěvky: 181
Registrován: 13 bře 2007, 14:48
Bydliště: Praha-východ,Nehvizdy

Příspěvek od peety »

mám někde článek, zítra ti ho pošlu
PEETYObrázek
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Zdravím,
tak už mám konečně objednané teplotní čidlo. Překvapila mě cena - 181Kč :D . Ještě jsem objednal palivový filtr, pokud ví někdo z přítomných pánů kde je v autě schován tak by mi mohl napovědět. Případně poradit jak ho vyměnit. Předem DÍKES.
Snad koncem týdne už bude vše OK. Dám zase vědět jak to s tou kontrolkou pokračuje, zatím stále svítí a stále jezdí bez problémů.
Jirka
__________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Naposledy upravil(a) Jura dne 09 říj 2007, 08:55, celkem upraveno 1 x.
Sokyno

Příspěvek od Sokyno »

AT ti to vyjde nikdy mne este sucastka do motoru nevisla na tak malo proste mas dobry autak. 8)
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jura »

Zdravím,
tak jsem dnes byl vyzvednout to čidlo s filtrem. Filtr je OK, ale to čidlo nebylo ono. Bylo to nějaké k budíku, nebo kam. Proto ta cena. Po shlédnutí fotek našly i to správné, ale už za 700 Kč :-(. Zítra ho mám doma.
Opravdu nikdo z vás neví kde mám v autě ten palivový filtr? Určitě ho někdo musel už měnit. Až to budu mít oboje vyměněné a smázlou chybu, tak dám po ujetí dalších 50ti km vědět zda je vše OK, nebo jestli mě ještě bude čekat výměna váhy vzduchu. Ona se ta potfora vždy rožne až po cca 50ti km.
Zatím zdarec Jirka
____________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Jura píše:Zdravím,
tak jsem dnes byl vyzvednout to čidlo s filtrem. Filtr je OK, ale to čidlo nebylo ono. Bylo to nějaké k budíku, nebo kam. Proto ta cena. Po shlédnutí fotek našly i to správné, ale už za 700 Kč :-(. Zítra ho mám doma.
Opravdu nikdo z vás neví kde mám v autě ten palivový filtr? Určitě ho někdo musel už měnit. Až to budu mít oboje vyměněné a smázlou chybu, tak dám po ujetí dalších 50ti km vědět zda je vše OK, nebo jestli mě ještě bude čekat výměna váhy vzduchu. Ona se ta potfora vždy rožne až po cca 50ti km.
Zatím zdarec Jirka
____________________________
Hyundai Acccent 5dv. 12V 1.3 r.v.10/2000
No palivovy filter maz pod zadnymi sedadlami (viac pod sedadlom za spolujazdcom). Treba tu lavicu zospodu zodvihnut - myslim, ze je tam taka mala packa na uvolnenie (lepsie je ked ti to niekto pridrzi zdvihnute, lebo nepodarilo sa mi to uplne demontovat) a ty oboma rukami vymenis palivovy filter. Nezabudni na handru, lebo urcite ti nieco vytecie - to potom pekne vzdadu smrdi.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“