čidlo klepání

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
milan72
*
Příspěvky: 28
Registrován: 11 úno 2007, 19:39

čidlo klepání

Příspěvek od milan72 »

Nevíte někdo,kde se nachází čidlo klepání motoru u Lantry 1.8 r.v.1996, popř. i foto.Dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

čidlo klepání?? Co to má být??
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Joker: Ty neznas "Jachyme, hod ho do stroje"?: Nemažete, klepe to!

Ale vazne: to cidlo snima podezrele klepave zvuky (samozapaly)v motoru a podle nich nastavuje predstih. Proto muzes do novych aut lit benzin o ruznych oktanovych cislech.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

:shock: tý jó, jsem vůbec netušil, že něco takovýho neexistuje......
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

no a proto taky nema skoro zadnej smysl lit do starejch aut ktery maj nastaveny urcity oktanovy cislo, paliva jako shell extra super mega power turbo racing :) znat to je, ale ne tak jak na novejch autech,ten vykon proste o tolik nevyleze no :)
16v
Jiřa
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

zaludnikrs píše:no a proto taky nema skoro zadnej smysl lit do starejch aut ktery maj nastaveny urcity oktanovy cislo, paliva jako shell extra super mega power turbo racing :) znat to je, ale ne tak jak na novejch autech,ten vykon proste o tolik nevyleze no :)
16v
Prave - znat bude mozna V-Power, protoze je to nejak zvlastne aditivovany :?: NAT95, ale V-Power Racing je 100okt. benzin a tam by to znat nebylo.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jak slyším aditiva,tak mě naskáčou pupínky :? Benzín má být benzín,oleje mají být oleje a ne slitky :roll: .Z vlastní zkušenosti můžu napsat,že jsem zkoušel plnit nádrž 91,95,98 i 100 oktan.benzínem(100okt. od OMV).S rostoucím okt.číslem je rozdíl v síle motoru,chuti vytáčet se,jasně znatelný :!: Na rozdíl od značky benzínu-čerpačky,kde jsem žádné zlepšení nezaznamenal Shell,OMV,Benzina....versus Makro,Tesco....Pominu malé pumpičky,kde je možnost,že to už ani benzín není :lol: .Z velkých čerpaček mám jedinnou vyjímku léta a to Slovnaft :!: A stále se podle posledních případů potvrzuje,že tam čepují opravdu ledasco(i ředidlo :? ).Když jsem bral na Slovnaftu(do více aut),tak jsem cestou počítal ventily(rachot jako blázen). :wink: Nabral jinde a klid.A to zkoušeno několikrát.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Borku, naprosty souhlas. A jeste si dovolim pridat pumpu u Makra..... ta taky stoji za to :wink:
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Možno to tu niekde na fóre už je... ale nepodarilo sa mi to nájsť. U nových áut to už je... ale čo je "nové" auto? Má teda napríklad naša Lantra toto čidlo a teda je v pohode tam liať lepší (viacoktanový) benzín než z TP 91čku? (mimochodom pre motor G4GF na googli bolo písané 95 tak neviem
http://www.sparepartsindetroit.com/auto ... /5500.html
) Dík :)
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Příspěvek od HonzaE »

Sice se téma odklání, ale jen bych chtěl něco dodat. Každý motor má od výrobce daný oktanový nárok, např. 95. Je tedy potřeba tankovat palivo s tímto OČ. Použití paliva s vyšším OČ je sice možné, ale výkon to samo o sobě nezvýší (jde jen o placebo efekt). Vyskooktanové benzíny (98,100) jsou určeny do motorů s úpravami, které pak dávají skutečně nadprůměrný litrový výkon. Čidlo klepání právě umožňuje použít palivo i s nižším OČ, než je předepsané. Řídící jednotka pak čidlem klepání rozpozná změnu paliva a změní nastavení motoru, aby jeho chod byl pravidelný. To vše za určitého poklesu výkonu. Bohužel to však nefunguje obráceně - aby čidlo klepání rozpoznalo u motoru s předepsanými 95okt benzín 100 a hnedle přidalo 5-10 koníků navíc. Buďme realisti.
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Takže k otázke. Aké je teda predpísané okanové číslo pre motor v našej Lantre Combi? V techničáku je totiž 91 ale pre motor - typ uvedený z techničáku G4GF som na nete našiel 95 - ale bolo to z ruských nejakých divných stránok, tak neviem. A čo je pre ten motor lepšie? Nejde mi o vyšší výkon, ale ak by sa znížila spotreba nebol by som proti a hlavne nech je to čo najšetrnejšie k motoru, jednoducho tak ako má :). Asi to moc riešim ale celkom by ma to zaujímalo ;) dík
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Příspěvek od HonzaE »

Tak rozhodně bych věřil údaji v TP, nebo v manuálu od výrobce/prodejce, než internetu.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“