Zvlastni zvuk z motoru !

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Zvlastni zvuk z motoru !

Příspěvek od strato »

Zdar Sonataci !
Mam mensi problem s motorem a nevim si rady. Kdyz ji nastartuji tak na volnobech bezi uplne vklidu zadne kolisani otacek nebo neco. Ale jakmile seslapnu plynovy pedal tak z leve strany motoru je slyset takovy zvuk jak kdyby byl deravy vyfuk. Ale timto to asi nebude. Tak prosim o radu co by to mohlo byt. Jinak je to rok vyroby 1997 2.0 16V nejeto 153 000 km. Zatim dik za rady :?
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

A proč řikáš že tim to asi nebude? nejdřív zkus ten vejfuk když ti to na něj připadá a pak se uvidí ne. To třeba taky může fičet někde u svodů nebo nevim.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Tomikp píše:A proč řikáš že tim to asi nebude? nejdřív zkus ten vejfuk když ti to na něj připadá a pak se uvidí ne. To třeba taky může fičet někde u svodů nebo nevim.
Ne ne. vyfuk to neni. Lezel sem pod autem a nic. ja sem uz na to prisel. Budou to asi svicky resp. jedna z nich. Takze vymena. Nebo nevim co potom.
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

loziska na altiku, remeny, remenice, dira v sani...svicky by cukaly
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

ryba píše:loziska na altiku, remeny, remenice, dira v sani...svicky by cukaly

Jo to bude vono: dira v sani. Dnes sem se nato dival jeste jednou. je to primo pd motorem tak sem si myslel ze je neco s nim ale to ne. kolik by tak stala oprava?
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Díra v sání by se zase projevila na výkonu?
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Jestli se ti ta závada projevuje jenom zvukem, tzn. žádný cukání nebo kolísání otáček, tak to nebude díra v sání. Kdyby jsi měl díru v sání, tak by to přisávalo vzduch a sakra by to nejelo. Měl jsem prasklé potrubí za airboxem a byl docela problém se i rozjet. Spíš jestli není děravý sběrný potrubí výfuku, odkrytuj ho a uvidíš hned jestli není popraskaný. No a stran těch svíček, chybu neuděláš, když je vyndáš a minimálně vyčistíš, ale to typuju, že by dělalo jiný brikule ... Zdarec a dej vědět jestli jsi na něco přišel.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Lukino píše:Jestli se ti ta závada projevuje jenom zvukem, tzn. žádný cukání nebo kolísání otáček, tak to nebude díra v sání. Kdyby jsi měl díru v sání, tak by to přisávalo vzduch a sakra by to nejelo. Měl jsem prasklé potrubí za airboxem a byl docela problém se i rozjet. Spíš jestli není děravý sběrný potrubí výfuku, odkrytuj ho a uvidíš hned jestli není popraskaný. No a stran těch svíček, chybu neuděláš, když je vyndáš a minimálně vyčistíš, ale to typuju, že by dělalo jiný brikule ... Zdarec a dej vědět jestli jsi na něco přišel.
jj dam vedet. no a kdyby to bylo fakt tim potrubim jak se to da spravit? moc se mi nechce kupovat nove, beztak to stoji hodne penez a ted nejsem natom nejak nejlip. :roll:
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

strato píše:
Lukino píše:Jestli se ti ta závada projevuje jenom zvukem, tzn. žádný cukání nebo kolísání otáček, tak to nebude díra v sání. Kdyby jsi měl díru v sání, tak by to přisávalo vzduch a sakra by to nejelo. Měl jsem prasklé potrubí za airboxem a byl docela problém se i rozjet. Spíš jestli není děravý sběrný potrubí výfuku, odkrytuj ho a uvidíš hned jestli není popraskaný. No a stran těch svíček, chybu neuděláš, když je vyndáš a minimálně vyčistíš, ale to typuju, že by dělalo jiný brikule ... Zdarec a dej vědět jestli jsi na něco přišel.
jj dam vedet. no a kdyby to bylo fakt tim potrubim jak se to da spravit? moc se mi nechce kupovat nove, beztak to stoji hodne penez a ted nejsem natom nejak nejlip. :roll:
dá se to svařit, ale upřímně řečeno, moc tomu nedůveřuju, mě to nic nevydrželo, takže vrakoviště, myslím, že 2500,- a zatím dobrý no, čekám kdy zase praskne a budu kupovat nový :roll: , na mýho veterána už nesehnatelná věc ....
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Lukino píše:
strato píše:
Lukino píše:Jestli se ti ta závada projevuje jenom zvukem, tzn. žádný cukání nebo kolísání otáček, tak to nebude díra v sání. Kdyby jsi měl díru v sání, tak by to přisávalo vzduch a sakra by to nejelo. Měl jsem prasklé potrubí za airboxem a byl docela problém se i rozjet. Spíš jestli není děravý sběrný potrubí výfuku, odkrytuj ho a uvidíš hned jestli není popraskaný. No a stran těch svíček, chybu neuděláš, když je vyndáš a minimálně vyčistíš, ale to typuju, že by dělalo jiný brikule ... Zdarec a dej vědět jestli jsi na něco přišel.
jj dam vedet. no a kdyby to bylo fakt tim potrubim jak se to da spravit? moc se mi nechce kupovat nove, beztak to stoji hodne penez a ted nejsem natom nejak nejlip. :roll:
dá se to svařit, ale upřímně řečeno, moc tomu nedůveřuju, mě to nic nevydrželo, takže vrakoviště, myslím, že 2500,- a zatím dobrý no, čekám kdy zase praskne a budu kupovat nový :roll: , na mýho veterána už nesehnatelná věc ....
Hm 2500? tak to jeste docela jde i kdyz je to z vrakace. Neva. Hlavne at to mam co nejdriv spravene bo ten hroznej zvuk se neda vydrzet. :)
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Tak po dlouhe dobe zase prispivam. Auto mam momentalne v servisu. Problem byl pri v prvnim dilu potruboveho systemu ktery zacina od motoru. Je tam nejaka dratenka a ta je cela znicena. Mechanik rikal ze to ma spravene za den dva ale auto tam mamuz dva tyzdne. No nic jeste si chvilku pockam. Oprava mne bude stat 1200 kc. Pak mi nesli otevrit dvere od spolujezdce. Motorek v hajzlu dalsich 400 kc. No a v neposledni rade sem urval tahlo od steracu dalsich 200 kc. Takze celkove mne ta oprava vyjde na malo neco pres 2000 kc i s praci coz si myslim ze je super cena kdybych to daval do autorizovaneho servisu!
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rade622 »

To je pružný díl výfuku, nebo taky vlnovec, drátěnko. Snad minutu sem seděl bez hnutí a přemýšlel co to může být. Ta cena za výměnu je přiměřená, záleží co ti tam dá, od kterého výrobce. Takže budeš mít vystaráno.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

No doufam ze jo bo nechci prijit na sraz s autem ktere dela kraval jak cip! :lol: Uz mi docela aj chybi ten krasny tichucky zvuk. Zase se mi vrati ty casy jak sem prudko seslapl plyna a motor vydaval nadhernej zvuk! 8) :wink:
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

no vidis, ale vychazeli jsme z toho ze mas vyfuk ok kdyz jsi rikal ze jsi pod nim lezel. :) At to jezdi
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
strato
**
Příspěvky: 121
Registrován: 05 srp 2007, 20:45
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od strato »

Jo no dik :wink:
Hyundai Sonata 2.0 16V 97 - zelena kraska s černyma oknama a xenonovyma svetlama.
Odpovědět

Zpět na „SONATA“