Chladiaca kvapalina Accent 1.4 benzin

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

MartinKE
*
Příspěvky: 28
Registrován: 19 črc 2007, 20:34

Chladiaca kvapalina Accent 1.4 benzin

Příspěvek od MartinKE »

Ahoj Hyundaisti.
Prosim vas o vase nazory: Hyundai Accent 2600 km:
Klesla mi hladina chladiacej kapaliny tak som sa rozhodol ju doliat a telefonom zhanal info - v Brnenskom Hyundai servise mi radili doliat modry Fridex antifreeze, v Kosickom mi radili najeky Mobil a v Bratislavskom Castrol antifreeze. (kapalina v nadrzke je modra) tak som zohnal modry fridex antifreeze a dolial zhruba pol litra - po rysku Max. ten polliter som neriedil. (predpokladam ze pri existujucom celkovom obsahu som tym len malinko zdvihol koncentraciu)
Riedili ste to ked ste dolievali len malinko? Aku znacku chlad. zmesi ste doliali? A aku vlastne dava Hyundai od vyroby? Kolko litrov ma cela chladiaca napln?

Vopred dakujem chalani.

PS: pri potulkach brnenskou priehradou som stretol turistov z Korei a jeden z nich bol nadseny zo znacky auta ktora je z jeho krajiny a tak som sa po anglicky dozvedel ze vyslovnost Hyundai je v korejcine "Chajunda " Tak som sa s vami chcel podelit o tuto milu informaciu :) S pozdravom Martin
Reklama
 

Uživatelský avatar
PaoloS
*
Příspěvky: 28
Registrován: 03 zář 2007, 21:49

Chladiaca kvapalina

Příspěvek od PaoloS »

Mne doliali v BA Castrol a odvtedy je vsetko v pohode.
Hyundai Accent 1.4
Elegance - Space Silver
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladiaca kvapalina Accent 1.4 benzin

Příspěvek od Mexican »

MartinKE píše:Ahoj Hyundaisti.
Prosim vas o vase nazory: Hyundai Accent 2600 km:
Klesla mi hladina chladiacej kapaliny tak som sa rozhodol ju doliat a telefonom zhanal info - v Brnenskom Hyundai servise mi radili doliat modry Fridex antifreeze, v Kosickom mi radili najeky Mobil a v Bratislavskom Castrol antifreeze. (kapalina v nadrzke je modra) tak som zohnal modry fridex antifreeze a dolial zhruba pol litra - po rysku Max. ten polliter som neriedil. (predpokladam ze pri existujucom celkovom obsahu som tym len malinko zdvihol koncentraciu)
Riedili ste to ked ste dolievali len malinko? Aku znacku chlad. zmesi ste doliali? A aku vlastne dava Hyundai od vyroby? Kolko litrov ma cela chladiaca napln?

Vopred dakujem chalani.

PS: pri potulkach brnenskou priehradou som stretol turistov z Korei a jeden z nich bol nadseny zo znacky auta ktora je z jeho krajiny a tak som sa po anglicky dozvedel ze vyslovnost Hyundai je v korejcine "Chajunda " Tak som sa s vami chcel podelit o tuto milu informaciu :) S pozdravom Martin
hmm.. preco si poriadne neprejdes forum, uz sa chladiaca kvapalina riesila. Sa to tu potom mnozi duplicitnymi temami :? Vela z vas to mera pri teplom motore, vyrobca uvadza ze je dolezite aby hladina chladiacej kvapaliny bola pri studenom motore medzi ryskami E a F ... pri teplom motore to trochu klesne, to vsak nemusis riesit

BTW Accent sa v korei predava pod menom VERNA :-D to tiez len tak naokraj
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
MartinKE
*
Příspěvky: 28
Registrován: 19 črc 2007, 20:34

Příspěvek od MartinKE »

Drahy Mexican
Ako si iste pochopil - zaujimaju ma fakty a skusenosti nie tvoje vylevy - ako slobodny clovek mas pravo NEsledovat temu a NEreagovat na nu ;)
Len tak na ten tvoj okraj - informacia o Korei patrila ludom ktory sa zo svojej znacky auta tesia a nie takym ktory chytaju za slova ako ty, aby dokazali ze niekde nieco citali :)
Na tvoj druhy okraj - precitaj si otazky ktore som polozil a ak sa chces podelit o info tak k nim nieco napis. V opacnom pripade stlac Alt+F4 :)
Vopred vdaka
Hyundai Accent Active, 71kW, Silver met., GPS Mio
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Já jsem taky doléval když bylo auto nové, ale ne půl litru, u mě to bylo tak 0,1l.
Jelikož se decka v X litrech ztratí, použil jsem destilovanou vodu...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

Ja som tiež dolieval. Síce nie ja, ale zobral som auto do Hyundai servisu a oni mi bezplatne doliali kvapalinu, nakoľko auto malo iba zopár dní a malo ešte málo kilometrov. Ale odvtedy som už dolievať nemusel. 8)
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
dusser
*
Příspěvky: 36
Registrován: 27 dub 2007, 13:10

Příspěvek od dusser »

... MartinKE ...
buď kľudný ja som tiež dolieval. Raz dolievali v servise u predajcu mal som to na spode nádržky (doliali zriedenú originál kvapalinu - vraj :D )
potom ja ešte raz asi 0,2 l len destilovanú vodu a od vtedy mám vždy medzi ryskami E-F (samozrejme pri studenom motore). Pri teplom motore musí byť hladina vyššie skoro po rysku F a nie nižšie :!:
Nech ti to bezproblemovo behá a veľa km bez nehody.
Hyundai Accent 05 / 2007
1,5 CRDi VGT
81 kW / 235 Nm
Elegance, Space Silver
_________________________
Uživatelský avatar
diosko
**
Příspěvky: 132
Registrován: 07 kvě 2007, 21:11
Bydliště: SK, BB

Příspěvek od diosko »

tom píše:Já jsem taky doléval když bylo auto nové, ale ne půl litru, u mě to bylo tak 0,1l.
Jelikož se decka v X litrech ztratí, použil jsem destilovanou vodu...
Ak si teda mozem dovolit reagovat - tak isto aj aj, ale asi 2 deci cistej destilovanej. Mozno to na zimu ale trosku "zahustim" nemrznucou zmesou.
Accent 1.5 CRDi, 2007, True Blue
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

dolievane servisom asi 2deci pri 1800km a odvtedy neklesa.
dufam ze ani nebude :shock:

----------------------------------------
accent 1,5 CRDi elegance 08/2007
4900km
4,8 l/100km
Uživatelský avatar
atrex
*
Příspěvky: 82
Registrován: 29 zář 2006, 11:10

Příspěvek od atrex »

V oblasti kde je umiestneny motor ma zaujima akurat to, ci tam je kvapalina do ostrekovacov. :roll: Za prvu servisnu prehliadku sa plati cca 6000 Sk, nepredpokladam teda spravne, ze taketo ciastkove kontroly by sa nas nemali tykat??? Pri predaji vozidla sa taktiez vykonava a v servisnej knizke je aj ostemplovany " predpredajny servis" .. T.j. auto musi ist k novemu zakaznikovi v 100% stave. Aj napriklad chladiaca kvapalina v takom mnozstve ako je to potrebne. Ja nie som lenivy nieco pre svoje auto urobit, nechapte ma zle, ide tu o princip.
Hyundai Accent, 1,4 Elegance - Ebony Black
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

chladiaca kvapalina by sa stracat nemala. Ak je vsetko v poriadku nema sa ani kde stratit. Ide o uzavreny system s pretlakovou hadickou ktora odpusta paru ak by sa vosa dostala nad 120 stupnov.

Mal som uz 4 auta pred accentom a nikde som nedolieval.
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Oni se dokonale jistěj...
Teď neuvádím chladící kapalinu, ale motorový olej.
V případě že se Vám někde na silnici poškodí (zadře) motor v důsledku nedostatku motorového oleje, nebo jen když budete muset každých 1500km dolévat 1litr oleje, zřejmě to není důvod k reklamaci či servisu.
V návodu k obsluze je dokonce napsána i spotřeba oleje při běžných provozních podmínkách:
:shock: :shock: :shock: MAX. 1 litr oleje na 1500km... :shock: :shock: :shock:
A v náročných podmínkách až 1 litr na 1000km
Tolik ani nebrala stará vyčochtaná Škoda 1000MB
To je ale hrozná hodnota...
Je to v kapitole 9-4 - tabulka maziv...
Naštěstí to mě olej nežere a předpokládám že to nebere olej ani 99,9% z Vás.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
andrej21
*
Příspěvky: 76
Registrován: 05 črc 2007, 06:11
Bydliště: BA

Příspěvek od andrej21 »

myslim ze to pisu v navode kazdeho auta. Je to taka ich "rezerva"
trocha zalezi aj na style jazdy. Najma benzinove motory su na to nachylnejsie. Ak niekto jazdi s vyssimi otackami tak to musi logicky zozrat aj viac oleja. Samozrejme ale nie liter na 1500km :shock:

Nepodareny motor bol 1,4 16v 74kw vo fabii I. Ten zral oleja hodne.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

MartinKE píše:Drahy Mexican
Ako si iste pochopil - zaujimaju ma fakty a skusenosti nie tvoje vylevy - ako slobodny clovek mas pravo NEsledovat temu a NEreagovat na nu ;)
Len tak na ten tvoj okraj - informacia o Korei patrila ludom ktory sa zo svojej znacky auta tesia a nie takym ktory chytaju za slova ako ty, aby dokazali ze niekde nieco citali :)
Na tvoj druhy okraj - precitaj si otazky ktore som polozil a ak sa chces podelit o info tak k nim nieco napis. V opacnom pripade stlac Alt+F4 :)
Vopred vdaka
no ja by som to nenazval vylevom.. len konstatujem ze je zvytocne tvorit x vlakien s jednou temou, pretoze ty ako slobodny clovek musis prehliadat fora dve aby si dostal vsetky informacie. Veta "Len tak na ten tvoj okraj - informacia o Korei patrila ludom ktory sa zo svojej znacky auta tesia a nie takym ktory chytaju za slova ako ty, aby dokazali ze niekde nieco citali :) " nejak nedava zmysel. To ako korejci vyslovuju meno Hyundai ma podobne mizivu informacnu honotu ako to ze som napisal ze sa Accent v korei predava pod menom Verna. Ano, mas pravdu cital som to - objednaval som originalne prislusenstvo a ak budes chciet niekedy svojeho tatosa na ktoreho si az tak nehorazne pysny trochu vylepsit tak tato informacia ti moze / nemusi pomoct ... Pre mna je to len spolocnik na dlhe cesty a citovy vztah k nemu nemam (to by priatelka urcite ziarlila)

takze lwn nech to jazdi, konflikt si si vytvoril sam, ja len argumentujem. BTW chladiacu kvapalinu som nepotreboval dolievat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

tom píše:Oni se dokonale jistěj...
Teď neuvádím chladící kapalinu, ale motorový olej.
V případě že se Vám někde na silnici poškodí (zadře) motor v důsledku nedostatku motorového oleje, nebo jen když budete muset každých 1500km dolévat 1litr oleje, zřejmě to není důvod k reklamaci či servisu.
V návodu k obsluze je dokonce napsána i spotřeba oleje při běžných provozních podmínkách:
:shock: :shock: :shock: MAX. 1 litr oleje na 1500km... :shock: :shock: :shock:
A v náročných podmínkách až 1 litr na 1000km
Tolik ani nebrala stará vyčochtaná Škoda 1000MB
To je ale hrozná hodnota...
Je to v kapitole 9-4 - tabulka maziv...
Naštěstí to mě olej nežere a předpokládám že to nebere olej ani 99,9% z Vás.
Tak našťastie to nežere olej ani mne. Vlastne hlavne preto som menil auto. Predtým som mal Opel Astra a každých 2000 km som dolieval 1l oleja. No a pri oleji, ktorý stojí cca. 600 Sk to bolo dosť :shock:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“