ELANTRA - KLIMATIZACE

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Krtek II
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 lis 2007, 21:23

ELANTRA - KLIMATIZACE

Příspěvek od Krtek II »

Dnes při venkovní teplotě cca 5 stupňů nad nulo jsem zapnul mechanickou klimatizaci a nic se nedělo. Bývalý majitel mi řekl, že je klimatizace vpořádku a naplněná. Kdy spíná klimatizace? Má na její sepnutí vliv venkovní teplota? Máte nápad proč by mi neměla fungovat? Díky moc za odpovědi. Krtek
Naposledy upravil(a) Krtek II dne 26 led 2010, 20:59, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Venkovni teplota vliv nema. Predpokladam, ze bude malo chladiva. Jeste muzes skontrolovat pojistky.

Zacne pri zmacknuti tlacitka "A/C" svitit kontrolka?
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
Krtek II
*
Příspěvky: 80
Registrován: 02 lis 2007, 21:23

Elantra - klima

Příspěvek od Krtek II »

Kontrolka při zmáčknutí svítí. Dále svítí pokud dám ovladač směru foukání na okna.
Naposledy upravil(a) Krtek II dne 26 led 2010, 21:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
KarelM
*
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2006, 15:33
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od KarelM »

Nejsem si jistý, ale venkovní teplota asi opravdu vliv má. Já mám Elantru 2006 a zkusil jsem spustit klimu na chlazení při dnešních teplotách (jen aby se promazala). A taky nic, přestože celé léto a ještě i nedávno chladila jak divá. Svítí, ale žádný mráz z ní nejde...
Exciting Blue Elantra sedan 1.6 GL, 2006
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Venkovní teplota na klimu vliv nemá,v případě v zimním ranním zamlžování předního okna při jakékoli teplotě mínus nebo plus se vřele doporučuje ji zapnout a nechat nasávat venkovní vzduch a nezapínat vnitřní cirkulaci.Např,prší a vy zmoknete a nastoupíte do auta,venkovní teplota 15 stupňů a budete třeba třé v autě se vám pouze při ventilátoru nestačí odmlžovat,tak si zkuste zapnout klimu,to je to odmlžování úplně někde jinde a okno se nezamlží. A to že ti nejede,tak bych projistotu zkontroloval ještě jednou médium,kukni na ty hliníkové trubky a najdeš někde na ní modrý plastový vršek,odšrubuj a pod ním je ventilek jak na kole něčím ho stlač na půl vteřiny(ne prstem) a pokud zasičí médium tam máš,akorát nezjistíš jestli je ho tam dotlakované na max.
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

Dastin píše:Venkovní teplota na klimu vliv nemá,v případě v zimním ranním zamlžování předního okna při jakékoli teplotě mínus nebo plus se vřele doporučuje ji zapnout a nechat nasávat venkovní vzduch a nezapínat vnitřní cirkulaci.Např,prší a vy zmoknete a nastoupíte do auta,venkovní teplota 15 stupňů a budete třeba třé v autě se vám pouze při ventilátoru nestačí odmlžovat,tak si zkuste zapnout klimu,to je to odmlžování úplně někde jinde a okno se nezamlží. A to že ti nejede,tak bych projistotu zkontroloval ještě jednou médium,kukni na ty hliníkové trubky a najdeš někde na ní modrý plastový vršek,odšrubuj a pod ním je ventilek jak na kole něčím ho stlač na půl vteřiny(ne prstem) a pokud zasičí médium tam máš,akorát nezjistíš jestli je ho tam dotlakované na max.
dastine otazka na tebe ma moje lantra pelovy kabinovy nebo prachovy filter a kde bych ho nasel???? a taky kudy jak vim vycistit climu protoze mam auto asi tri roky a nic sem stim nedelal ale je pravda i to ze ta klima slape lip nez na oktavke o 4 roky mladsi mam tam neco delat nebo ne????

rok vyroby vozu 1998 1905 cc 50kw kombi
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Měl bych taky otázku ohledně klimy (mám Elantru teprve týden, tak zjišťuju co a jak). Jak často klima potřebuje údržbu (myslím opravdu potřebuje - ne co doporučují v servise, kde chtějí především vydělat na zákaznících) - doplnění chladiva, olej do kompresoru, dezinfekce .... ?? Zatím mi to připadá, že funguje tak jak má. Slyšel jsem, že u aut "z východu" jsou ty klimy zpravidla trvanlivější, než třeba u Škodovek. Známej v servisu mi říkal, že k němu jezdí Lantra, kde na klimu nikdo 11 let nešáhl a pořád je OK ....... tak jaký jsou vaše zkušenosti?
Uživatelský avatar
Sokyno
**
Příspěvky: 240
Registrován: 19 říj 2007, 06:04
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Sokyno »

Xfield píše:Měl bych taky otázku ohledně klimy (mám Elantru teprve týden, tak zjišťuju co a jak). Jak často klima potřebuje údržbu (myslím opravdu potřebuje - ne co doporučují v servise, kde chtějí především vydělat na zákaznících) - doplnění chladiva, olej do kompresoru, dezinfekce .... ?? Zatím mi to připadá, že funguje tak jak má. Slyšel jsem, že u aut "z východu" jsou ty klimy zpravidla trvanlivější, než třeba u Škodovek. Známej v servisu mi říkal, že k němu jezdí Lantra, kde na klimu nikdo 11 let nešáhl a pořád je OK ....... tak jaký jsou vaše zkušenosti?
mne funguje 9 let a funguje lepe nez ini vozy ale z zdravotniho hlediska bych ji chtel vycistit ale ako vim ze je tu spousta prispevku ja je procet ale nepochopil sem :oops:
Obrázek
Obrázek Obrázek Hyundai Lantra 1,9 D. Hyundai Getz 1,3 Subaru Legacy 2,0 Honda Hrv 1,6
Alf63
*
Příspěvky: 37
Registrován: 14 dub 2007, 15:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Alf63 »

Na výměníku je termostat. Ten asi pod 5°C nedovolí zapnout kompresor. Jinak by tam zamrzal kondenzát. Já myslím že takto je to vpořádku.
LANTRA J1 1.8 DOHC 1993
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

Alf63: tak tak.... proto pod touto teplotou klimatizace jako takova nefunguje.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Příspěvek od HonzaE »

To je ale divné, vždyť se doporučuje v zimě používat klimatizaci na odmlžení skel - odvlhčení vzduchu uvnitř vozu.
jokocece
*
Příspěvky: 16
Registrován: 03 zář 2008, 09:15
Bydliště: Slovensko

Re: ELANTRA - KLIMATIZACE

Příspěvek od jokocece »

Zdravím, neviete mi niekto poradiť s klímou. Mám nový chladič klimatizácie, nová náplň, natlakovaný systém ako má byť. Vonku je už dostatočná teplota na zapnutie klímy. Prepínač zapnem na fúkanie okien a automaticky sa zapne klíma, čo je v poriadku. Na voľnobeh vždy počuť na otáčkach motora kedy sa klíma zapne. Mne sa klíma zapne, chvíľu beží, potom vypne, po chvíli sa znovu zapne. Skrátka klíma vypína a zapína sama od seba a pritom kontrolka klímy stále svieti. Neviete mi niekro poradiť, kde by mohla byť chyba. Myslím si že by to mohlo byť niečo čo sníma teplotu alebo niečo čo blokuje klímu. Ďakujem za odpoveď.
jokocece
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA - KLIMATIZACE

Příspěvek od bohrosik »

Ahoj,
neco podobneho jsem řešil na Lantře. tam klima jela třeba 30 minut a pak, v největšim pařáku, vypnula, po nějaký době se pak sama zapla.
Stálo mě to přes 1000ku za doplnění, vyčištění....atd, ale bylo to k ničemu.
V samém zoufalství jsem pátral uplně sám a ..... nakonec mě napadlo zkusit vyměnit spínací relé klimy (najdeš ho v motorovem prostoru u pojistek).
(ja ho neměnil, ale jen přehodil s jiným na zkoušku).

Od té doby klima běhala jak víno. Zda to ale bylo skutečně relátkem, nevim. Ale pomohlo to :-)

vašek
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
bohrosik
**
Příspěvky: 198
Registrován: 01 lis 2007, 11:01
Bydliště: Brno, (občas Havl.Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA - KLIMATIZACE

Příspěvek od bohrosik »

Když už mluvíme o té Klimě.
Standardně se klima sama zapíná při určité poloze ofuku. To asi každý ví.
Na i30 lze celkem snadno toto vypnout (otoč kličkem , myslim že 5x zmačkni tlacitko vnitřního okruhu, pockej, LED zhasne... a je to...stejne se to pak zapne)

nedá mi to se nezptat, zda neexistuje nějaký podobný "HACK" i na elantře.... chápu , že i30 je poněkud novější, ale ....

postup z i30 jsem zkusil, ale nic :roll: :D
Aktuálně Hyundai Elantra 1.6i GL 77kW, Hatchback, 12/2005
Hyundai Lantra 1.6i GLS 85kW, KOMBI, 1999 - prodáno 18.12.2011
Hyundai Accent GS 1,3, 62kW, 3-dv, 1996 - prodáno 01/2009
Uživatelský avatar
carlos
**
Příspěvky: 144
Registrován: 28 pro 2006, 13:43
Bydliště: nedaleko Chrudimi v H. Městci

Re: ELANTRA - KLIMATIZACE

Příspěvek od carlos »

bohrosik píše:Když už mluvíme o té Klimě.
Standardně se klima sama zapíná při určité poloze ofuku. To asi každý ví.
Na i30 lze celkem snadno toto vypnout (otoč kličkem , myslim že 5x zmačkni tlacitko vnitřního okruhu, pockej, LED zhasne... a je to...stejne se to pak zapne)

nedá mi to se nezptat, zda neexistuje nějaký podobný "HACK" i na elantře.... chápu , že i30 je poněkud novější, ale ....

postup z i30 jsem zkusil, ale nic :roll: :D
No jestli tomu rozumím, tak chceš vypnout klimu např. při ofuku na přední sklo, kdy se sama automaticky zapne. Zkusil jsi prostě zmáčknout tlačítko A/C ? Kontrolka zhasne a klima stojí.

Jinak mně klima funguje super =D> . Po 5-ti letech jsem ji nechal dofoukat, chybělo asi 15% náplně. Větší položku mně stojí jednou za dva roky nový kabinový filtr ( žena je trochu alergická, snad i na mne :D/ ).
Elantra 1.6, r.v.2006
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“