Corner Lights

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Corner Lights

Příspěvek od Engineer »

Corner Lights
Asi ste si vsimli na novsich autach ze maju system zapinania hmlovky tej strany do ktorej zatacaju....

zaujimalo by ma ci na to je vlastna riadiaca jednotka alebo akym sposobom to funguje nevie nahodou niekto? a ci je mozne takyto system aj na starsie vozy?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

U některých značek to jde nastavit v řj.

Osobně se mi to ale moc nelíbí, protože mě to oslňuje. Praktičnost taky moc nevidím, že by to nějak zásadně lépe osvětlilo zatáčku.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rexcor »

Inu lepší řešení je třeba na Novém Hyundai Concept Genesis. Tam se normálně natáčejí světla...
Ale teda nevím jestli mlhovky oslňujou. Já myslel, že svítěj přeci na zem.A ne moc daleko, takže ani vysoko a tudíž do očí.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

no za mlhy neoslňují, ale při normální viditelnosti mi to přijde skoro stejný jako dálkový. O zadních ani nemluvě, dost lidí je nechává zapnuté snad furt a to je taky peklo několik km do nich čučet než člověk dotyčnýho předjede
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ja myslel, ze to ma uplne jinej ucel a to, ze protijedouci pozna, kam ma ridic nove Skody Hruzomstr namireno, zda doprava, doleva ci rovne....a ono je to k nasvetlovani. Tak to by tam taky mohli prihodit cidlo, aby to fachalo v noci a ne v poledne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Tak jako možná jsem to blbě pochopil, myslel jsem, že je to k nasvětlení zatáčky. Každopádně ani k jednomu účelu mi to nepřijde vůbec užitečný. Jedině fakt natáčení světel, ale probůh, to už to za nás bude za chvíli kroutit i volantem
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

No ja som myslel ze to vlastne ma oslnit tu vnutoprnu stranu zakruty svojim sposobom...Prakticky zmysel ja vidim v tom ze je to lacnejsie ako davat natacacie svetla....
Minuly tyzden som siel vecer za Mercedesom ML ktr malo dany system a som bol dost prekvapeny ze aky to ma efekt, krasne to osvetlilo tu zakrutu. Neviem ci mal natacacie svetla.
Po dlasie, sa mi zda ze interval zapnutej hmlovky po zakrute je dlhy... Hmm ale paci sa mi to je to zaujimave, mozno po pol roku to nebude zaujimave...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Joker
**
Příspěvky: 328
Registrován: 12 lis 2005, 14:05
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Joker »

zdenek76 píše:no za mlhy neoslňují, ale při normální viditelnosti mi to přijde skoro stejný jako dálkový. O zadních ani nemluvě, dost lidí je nechává zapnuté snad furt a to je taky peklo několik km do nich čučet než člověk dotyčnýho předjede
na takový párkrát zablikám mlhovkama a dálkovejma a když mu to nedojde, tak prostě nechám zapnutý dálkový když nejede nic proti. Zatím se mi to vždycky osvědčilo. Buď mu to došlo nebo to chápal jako že chci dopředu a pustil mě před sebe. Tak jako tak od mlhovky jsem měl pokoj.
Lantra Kombi GLS 1.6 16V DOHC G4GR- LPG *97
Suzuki GS500E nyní v úpravě od Š120L a 100m skluzu po asfaltu
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Engineer »

Joker píše:
zdenek76 píše:no za mlhy neoslňují, ale při normální viditelnosti mi to přijde skoro stejný jako dálkový. O zadních ani nemluvě, dost lidí je nechává zapnuté snad furt a to je taky peklo několik km do nich čučet než člověk dotyčnýho předjede
na takový párkrát zablikám mlhovkama a dálkovejma a když mu to nedojde, tak prostě nechám zapnutý dálkový když nejede nic proti. Zatím se mi to vždycky osvědčilo. Buď mu to došlo nebo to chápal jako že chci dopředu a pustil mě před sebe. Tak jako tak od mlhovky jsem měl pokoj.
I Like Fabias lights...
Nehovorim o tom ze ked idu oproti mne, fabiacke predne svetla su an rozbitie a zadne hmlovky je vidno z bratislavy do kosic... :evil:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Re: Corner Lights

Příspěvek od Felotron »

Engineer píše:Corner Lights
Asi ste si vsimli na novsich autach ze maju system zapinania hmlovky tej strany do ktorej zatacaju....

zaujimalo by ma ci na to je vlastna riadiaca jednotka alebo akym sposobom to funguje nevie nahodou niekto? a ci je mozne takyto system aj na starsie vozy?
http://www.skr-motorsport.cz/produkty/Hyu_acc/

nevim, jestli to bude pasovat na Accenta...
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
kibut
**
Příspěvky: 136
Registrován: 19 zář 2007, 08:59
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kibut »

Suhlasim s Engineerom. Na roomsterovi su podla mna adaptivne svetlomety (AFS).
V sucastnosti sa pouzivaju dva sposoby natacania svetelneho luca.

Prvy vyuziva elipsoidne svetlomety s jednym zdrojom svetla (vybojka, alebo halogenova ziarovka) s projekcnou optikou, ktore su doplnene o natacaci modul. Servomotor v svetlomete na zaklade informacii zo senzorov vo vozidle (rychlost auta, natocenie volantu) nataca luc do zelaneho smeru jazdy. Vdaka tomu sa da predlzit osvetlenost zakruty o dojnasobok. Vyhodou je, ze luc sa plynule nataca podla rychlosti vozidla a natocenia volantu. Nevyhodou je zlozitejsia konstrukcia a nutnost programoveho zasahu do RJ vo vozidle (dodatocna montaz je teda viac-menej nerealna).
ilustracny obrazok:

Druhy sposob predstavuju stabilne pridavne svetlomety s vhodne vychylenym zdrojom svetla voci ohnisku svetlometu. Pri prejazde zakrutou da snimac priecneho zrychlenia umiestneny v svetlomete prikaz na zapnutie svetlometu. Vyhodou je ze nepotrebuje komunikovat s RJ a da sa namontovat na vozidlo aj dodatocne. Nevyhodou je, ze smerovanie luce je dane konstrukciou svetlometu a neda sa menit plynule. Podobne svetlomety su pouzite aj na Roomstroch. Obrázek
ilustracny obrazok:
Obrázek

:wink: :shock:
HYUNDAI Lantra 1,6 16V ´92 automat

www.hmaservice.com
Uživatelský avatar
jandaxx
***
Příspěvky: 508
Registrován: 21 čer 2005, 19:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od jandaxx »

Roomster má možná natáčecí světlomety ale ty mlhovky se do zatáčky rozsvicejí taky.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Nevim jestli to přispěje k bezpečnosti, kdo vidí ve tmě do zatáčky líp, přirozeně do ní jede rychlejš. Vymejšlej se samý takovýdle věci a přitom lidi neumí používat ani svoje standardní světla. Případů s mlhovkama ve tmě, za "mlhy" která neni, s mlhovkama + parkovačkama a podobně je pořád k vidění ještě hodně. Standardně bych do aut montoval raději blbuvzdorný senzor.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Corner light má vlastní řídící jednotku , která spíná světla jako přísvit do zatáčky. Řídící jednotka má za ukol rožnout světla za podmínek : rychlost nižší něž stanovená mez.. tuším 30km/h ale nejsem si jist a dle uhlu natočení volantu. Tj. rožíná jen tehdy kdy předpokládá zatáčení ve měste a má předejít konfliktům s chodci na přechodě, kde při odbočování v pravo má chodec přednost :-) .
jednotka bere údaje se zběrnice CAN. Do staršich vozidel to nejde dat. Jed do tech u kterych se to uvažovalo resp. tam kde je to nachystany ale konkrétní výbava ji nemá.. tam to doinstaluješ.. + světla.. Skoda to řesí tema mlhovkama..
Lantra 99 J2 sedan.
Uživatelský avatar
Motorsport
**
Příspěvky: 114
Registrován: 24 říj 2007, 22:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Motorsport »

Corner Light máme v nabídce, lze doinstalovat i do starších aut. Řídící elektronika plní požadavky normy EHK č.48. Funguje to do rychlosti 40 km/h.

Mlhovka přeci nemůže nikoho oslnit - pokud je dobře seřízena :D . Mlhovka svítí nízko a do stran. Tudíž neoslňuje a naopak osvětluje to co normální světla ne.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“