Kontrolka Check

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Petr Liberec
*
Příspěvky: 16
Registrován: 19 říj 2005, 21:13

Kontrolka Check

Příspěvek od Petr Liberec »

Nemáte někdo zkušenost s blikáním nebo svícením kontrolky oranžové barvy Check?O jako se jedná závadu?Děkuji
Reklama
 

Návštěvník

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Návštěvník »

Petr Liberec píše:Nemáte někdo zkušenost s blikáním nebo svícením kontrolky oranžové barvy Check?O jako se jedná závadu?Děkuji
pane Petre mam ted stejny problem s tou kontrolkou v servisu hyundai mi to odblokovali za 350kc a za dva dny mi to znovu svitilo staci odpojit baterii na pul hodiny a pocitac tu chybu vymaze ale asi to bude spatnou lambdasondou ktero hlida emise,pozna te to na vetsi spotrebe benzinu zitra s tim jedu do servisu aby mi tu lambdasondu vymenili u nas vyjde replika na 1 500kc,rad si s vama vymenim nazory zatim zdar lada
Návštěvník

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Návštěvník »

Petr Liberec píše:Nemáte někdo zkušenost s blikáním nebo svícením kontrolky oranžové barvy Check?O jako se jedná závadu?Děkuji
jeste muj kontakt lada.borec@atlas.cz
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

nevim jak u getze ale u scoupe se pamet zavad nesmaze vyndanim baterie.. neni to nahodou prekopanej alpha engine?
Uživatelský avatar
joaquinito_lopez
*
Příspěvky: 35
Registrován: 03 srp 2005, 09:12
Bydliště: Miami
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joaquinito_lopez »

Hola amigos!
Podivejte se na prispevek Accent/CHECK ENGINE LIGHT

U meho Accenta staci odpojit baterku 10-15 minut a se vymase vsech error kodu se je ulozeny v pameti. U mne bylo katalizator po zajisteny u Hyundai servis.
Con Hyundai, Hasta La Victoria Siempre!
Dodge Stratus 98 2.4 16 DOHC 150 HP Red Wine
Dřive: Accent 1.3i 12V 2000 Desert Sand
Chevrolet Belair 1955
Pristi rok: Sonata, Tucson, Tiburon !
xmrak
**
Příspěvky: 363
Registrován: 24 bře 2006, 12:38
Bydliště: Hořovicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmrak »

Tonic nejni panove, jednoho krasnyho dne jsem mel sportovni naladicku, a tak so to hezky praskam do jednoho kopce co je kousek od meho bydliste a dru ji co to jde, neco okolo 5500ot na trojku a najednou se rozsvitila kontrolka oranzova kontrolka, zastavil se motor a uz jsem mel o zabavu postarano. Po po cca trech vterinkach motor naskocil sam o sebe i pras vyslapnutou spojku a bezel dal jak svicary, tak jsem si protahnu l projizdku az do servisu a nechal jsem ho napichnout a nic mu nebylo.
Hyundai Getz 1,3/63kw cvvt Elegance 5HB Tundra Green
Mercedes Benz class G 2.9tdi rv.89 + facelift 2005
Daewo Nexia 1.5i 8V rv.92
R.I.P - Honda Civic původně 1,5/66kw
R.I.P - Fiat 126p (polski)
Ferda
Příspěvky: 5
Registrován: 07 kvě 2006, 00:16

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Ferda »

Anonymous píše:
Petr Liberec píše:Nemáte někdo zkušenost s blikáním nebo svícením kontrolky oranžové barvy Check?O jako se jedná závadu?Děkuji
pane Petre mam ted stejny problem s tou kontrolkou v servisu hyundai mi to odblokovali za 350kc a za dva dny mi to znovu svitilo staci odpojit baterii na pul hodiny a pocitac tu chybu vymaze ale asi to bude spatnou lambdasondou ktero hlida emise,pozna te to na vetsi spotrebe benzinu zitra s tim jedu do servisu aby mi tu lambdasondu vymenili u nas vyjde replika na 1 500kc,rad si s vama vymenim nazory zatim zdar lada
Ahoj lidicky,

tak to jsme na tom podobne, mam problem s touto krasne svitici kontrolkou, ale mozna v mem pripade... mam Getzika predelaneho na plyn.. takze mozna neco s lambda sondou nebo ..nemate nekdo prosim zkusenost s Getzem na plyn?? jo v manualu je napúsano ze muze byt problem v emisich (lambda sonda) nebo problem s palivovym cerpadlem nebo vstrikovanim (v servise mi pan rekl ze se muze jednat o nedostatecnou hladinu paliva u vstrikovani) nebo je to problem - plyn??
dik za odpoved
Ferda
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

check- poraďte

Příspěvek od bigosp »

O svícení či blikání této kontrolky jsem tu četl mnoho, vždy jste však řešili, že svítí jedete do servisu a pak svítí zase nebo je to OK. Případně vypojujete AKU nebo si necháte vymazat chyby v servise. TAK JSTE PROBLÉM ŘEŠILI VY

Mám naje to 115000 km auto na LPG.
Nedávno jsem nastartoval a kontrolka nezhasla. Najel jsem asi 200 km a kontrolka zničeho nic zhasla při jízdě. Nic jsem neresetoval, AKU neodpojoval, prostě to zhaslo a basta.

Poraďte prosím, jestli se teda vše srovnalo a je to OK nebo jestli musím do servisu itak a třeba jen jezdím na nouzový řežim.

Nyní kontrolka funguje jak má.
Uživatelský avatar
marekZ
*
Příspěvky: 11
Registrován: 22 bře 2007, 09:32
Bydliště: Valašsko

check

Příspěvek od marekZ »

Ja mám na Sonatě podobný problém. Už jsem byl 3x na diagnostice a pokaždé mi řekli něco jiného. Jednou to byla špatná lambda sonda, pak udajně katylyzátor a nakonec to byla indukční cívka. Obrázek[/list][/code][/quote]
mata
Příspěvky: 4
Registrován: 22 kvě 2007, 11:45

Příspěvek od mata »

to je pekne... me se to stalo poprve pred pulrokem a od te doby asi 4-5x
pokazde mi reknou ze je to asi spatnym benzinem, ale nevim..
v posledni dobe do toho leju Shell a stejnak se to rozsvitilo... dokonce jednu dobu se to delo hlavne v zatackach..

proste.. ostra zatacka a sviti ... po nejakych 100km dalsi ostra a zhasne..
proste si to ze me dela prdel a ja fakt uz nevim co s tim..
Mam Accent 1,5 2000
Kdyby nekdo vedel, napiste..
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

kontrolka check mi také nedávno zasvítila. Rozsvítila se zároveň s kontrolkou rezervy. Odpojil jsem na minutku baterku a kontrolka zhasla. Volal jsem do hyundaie a řekli mi že se to může stát a pokud se po resetování nerozsvítí nemám to řešit. Pokud by se rozsvítila po čase zase zajet na diagnostiku pač to může bejt cokoliv z motoru. Oznamuje to závadu agregátu (lambda, katalizátor, snímač kliky či čerpadla apod.) :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Jury
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2007, 19:42

Kontrolka Check

Příspěvek od Jury »

No nám se stalo na dovolené, že ta ,, debilní '' kontrolka rozsvítila.... No, jelikož sme sebou neměli příručku, tak sme netušili co to znamená.... Jezdili sme s tím asi týden a hned, jak sme se vrátili z dovolené, tak sme navštívili servis.... V servise nám řekli, že nám hlodavci prokousali všechny možné (nechráněné) kablíky.... Tuším, že tam byla i benzínová hadička a to šlo hlavnně poznat při jízdě, páč to auto netáhlo ( Asi se dostal do benzínu vzduch...) No nakonec oprava přila levnějši než říkali, protoe to jenom ,, zalátovali ''..... Jo a zapoměl sem se zmínit, že máme Getze.... :D Obrázek
vipe

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od vipe »

Jury píše:No nám se stalo na dovolené, .......
Tak to jsi měl pěkný štěstí že si to vůbec dojezdil tu dovolenou, kdyby kousaly o chvilku déle tak si se ani nerozjel.
Jinak tě tu vítám koukám že jsi tu nový, tak ať ti to jezdí bez problémů. :wink:
Uživatelský avatar
Jury
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2007, 19:42

kontrolka Check

Příspěvek od Jury »

No děkuju za přivítaní. :lol:
No, ale jinak jsme i tak měli problém dojet domů, jelikož se do benzínu dostávaly bublinky vzduchu, tak auto skoro netáhlo.... Nevím co by bylo, kdyby ¨to auto někde na cestě ,, zdechlo " .... :)
isereda
Příspěvky: 1
Registrován: 27 črc 2007, 11:41
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od isereda »

Kontrolka "Check" signalizuje špatnou funkci palivového systému.Závadu může upřesnit pouze počítačový test. Dle chybového kódu servisní technik identifikuje závadu. V mém případě potom co jsem navštívil autorizovaný servis technik identifikoval vadnou Lamda sondu. Po výměně za novou kontrolka zhasla, ale po cca 300 km se rozsvítila opět. Nový test ukázal totéž, nicméně podrobnou prohlídkou byla zjištěna trhlina na jedné části výfuku před katalysátorem. Tudy byl nasáván falešný vzduch, který inicioval závadu.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“