Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Motorové součásti, spojka, provozní kapaliny

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Příspěvek od peaty »

Co keby ste aj vy nasi benzinovi kolegovia trosku pomerali spotrebu? Je to zaujimavy udaj a mna osobne tiez celkom zaujima. A moze pomoct ostatnym pri vybere motora...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Reklama
 

Kcheml
*
Příspěvky: 77
Registrován: 14 bře 2007, 18:44
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kcheml »

Nevím, jak na tom jsem při určitých rychlostech... ale podělit o zkušenost se můžu.

Auto mám prakticky jen na dojíždění do práce na trase Jihlava - Žďár nad Sázavou a zpět. V autě jsou pravidelně dva vyvinutí muži a jedna správně rostlá blondýna, všichni vzrůstu nadprůměrného. Cesta je to kopcovitá, nepřímá, s několika obcemi. Jedu, co to dá, cestu znám nazpamět, maximálně 110 km/h tacho, v obci dodržuji 50. Motor rád vytáčím, hodně předjíždím atd. Na spotřebu nehledím, nemám trauma z prudkých akcelerací a vysokých otáček.
K tomu všemu něco ježdění po městě...

Spotřeba se pravidelně dle PP pohybuje mezi 7.2 až 7.4 litru, párkrát jsem to přepočítal dle tankování a plusmínus 0.1 to sedí. Dá se jezdit i za míň, ještě jsem ale v sobě nenašel tolik trpělivosti, abych to zkusil zajet na spotřebu. :)
Hyundai Accent ´07 1.4 Beige Gold
Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter1205 »

Spotreba, spotreba .......... To je kameň, ktorý mi stále leží v žalúdku. Snažím sa jazdiť s ľahkou nohou na plynovom pedáli, ale aj po 2500 km je stále vysoká. Neviem si vysvetliť, čím to je. Jazdím síce poväčšine po meste a so studeným motorom (ráno 4 km do práce a poobede 4 km z práce), ale priemerná reálna spotreba 8 litrov sa mi zdá akosi veľa. Snažil som sa motor zajazdiť tak, ako sa píše v návode, ale darmo. :cry: :cry: :cry:
Obrázek
Hyundai Accent 1.4i - Elegance - Leaf green - 2007
recenzia môjho auta: http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-a ... nce-1.html
Kcheml
*
Příspěvky: 77
Registrován: 14 bře 2007, 18:44
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kcheml »

peter1205 píše:Spotreba, spotreba .......... To je kameň, ktorý mi stále leží v žalúdku. Snažím sa jazdiť s ľahkou nohou na plynovom pedáli, ale aj po 2500 km je stále vysoká. Neviem si vysvetliť, čím to je. Jazdím síce poväčšine po meste a so studeným motorom (ráno 4 km do práce a poobede 4 km z práce), ale priemerná reálna spotreba 8 litrov sa mi zdá akosi veľa. Snažil som sa motor zajazdiť tak, ako sa píše v návode, ale darmo. :cry: :cry: :cry:
Nechápu, 8 litrů je spotřeba udávaná výrobcem pro město... a je snad zřejmé, že tyto údaje jsou mnohdy nereálné. Dost dobře mi tedy není jasné, nač si stěžuješ.

A pokud bych to měl do práce čtyři km, tak chodím pěšky. :wink:
Hyundai Accent ´07 1.4 Beige Gold
Uživatelský avatar
peter1205
*
Příspěvky: 69
Registrován: 03 zář 2007, 22:45
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peter1205 »

Ak by som jazdil 100% jázd iba po meste so studeným motorom, tak mi vychádza spotreba cca 9,4 litra, ale keďže jazdím cca 30% mimo mesta, tak mi vychádza tých 8,0. Podľa prepočtu by som však mal mať o 1 liter menej.
A to, kde a ako chodím autom, je snáď moja vec.
Obrázek
Hyundai Accent 1.4i - Elegance - Leaf green - 2007
recenzia môjho auta: http://moje.auto.cz/peter1205/hyundai-a ... nce-1.html
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Příspěvek od palčo »

Okrem iného som išiel do Bratislavy. Po Žilinu som mal 5,5l/100km. Ďalej do BA (diaľnica) mi stúpla na 6,4-6,8. Ale po meste si môj Accent zoberie aj tých 8litríkov. Dokonca, keď som ho trošku dráždil to bolo 9,6. Ale ja mám rád keď cítim ťah motora a nerád sa pozerám na cudzie zadné EČV (ŠPZ-ku). :lol: :lol: :mrgreen:
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj pánové.
Mám objednaného accentíka 1,6.
Spotřeba v létě se pohybuje kolem 6,5 - 7 l.
V zimě cca 8 - 8,2.
Jedná se o kombi spotřebu.
Kolega z prace ho má a tak zde můžu taky komentovat postřech.
Jo a jak tu někteří hlásali, že to nebude velký rozdíl mezi 1,4 a 1,6, tak je to sakriš rozdíl!!!
Zdravím
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Priemerna spotreba je dost subjektivna vec a zalezi od vela faktorov. Preto sa toto vlakno vola spotreba pri urcitych rychlostiach. Vtedy sa da celkom dobre porovnavat. Ak by mal niekto chut a cas pomerat spotrebu pri urcitych rychlostiach, najlepsie na dialnici za pekneho pocasia a po rovine, tak ako je to vo vlakne s rovnakym nazvom akurat pre motor CRDi, bol by som velmi rad...
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od peaty »

Tak co, nikto nam to tu trosku nepomeria?
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
Borský
Příspěvky: 1
Registrován: 06 zář 2010, 11:09

vysoká spotřeba Accent 1,4 benzin

Příspěvek od Borský »

Mám Accent 1,4 benzin z r.2007, průměrná spotřeba činí 7,39 l/100 km (nádrž vždy plně doplněna, měřeno od r.2008). Autorizovaný prodejce mi stále tvrdí, že tato spotřeba je úplně normální. V technických parametrech tohoto typu je uvedena kombinovaná spotřeba 6,1 l/100 km. Poraďte- je možné: a) aby moje spotřeba byla normální?, b) aby mohl výrobce uvádět spotřebu o tolik nižší než normální?
Doplňuji-jezdil jsem deset let s Felicií při spotřebě 6,4 l/100 km, takže "těžkou nohu určitě nemám.
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj, vítej v klubu
Mám sice 1,5 CRDi, ale podle výrobce mám průměrnou spotřebu mít 4,6 l/100km.
V realu jezdím do 5 litrů :!:
U Tvého autíčka je to skok více jak o litr.
Podle nezávyslých testů má :hyu: nejblíže shodnou "papírovou" spotřebu s reálnou, takže si nemyslím, že by záměrně udávali menší spotřebu i když člověk nikdy neví. U mě mi spotřeba "šidí" o cca 0,4 - 0,5 litrů, s čímž jsem spokojený.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Příspěvek od Mexican »

Borský spotreba vyrobcu je nezmysel.. pozri tu uzivatelov 1,4 Accentu:

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... power_e=73

a tu 1,4 Kia Rio II (de facto to iste co accent:

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... power_e=73

zaver: nemas nijak extremne vysoku spotrebu opriti priemeru uzivatelov - zalezi kde a ako jazdis a trochu zavisi aj ake palivo cerpas. Aditivovane kvalitne paliva od zodpovednych cerpaciek znizuju spotrebu asi o 5-10%

pre pokoj duse si skontroluj
- hustenie pneumatik
- sviecky
- filter sania
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Příspěvek od Vilda »

Borský : Taky Tě vítám v klubu =D> propátrej pořádně forum New Accent a určitě na svojí otázku odpovědí najdeš dost .... spotřebu ovlivňuje víc faktorů, v jaké lokalitě jezdíš, jak jezdíš naložený a taky jak si motor zajel ... jestli si motor zajížděl moc opatrně a nevytáčel ho, tak výsledkem může být menší výkon motoru a taky vyšší spotřeba ... V říjnu máme sraz New Accentů na Kunětické hoře u Pardubic, tak jestli to nemáš moc daleko, tak přijeď a tam se dozvíš od majitelů 1.4 všechno, co potřebuješ vědět ..

Klikni na tenhle topic : https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=24&t=18976
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Příspěvek od Hardcam »

Nekdo mi smazal prispevek :!:

a) nauc se psat prispevky do spravnych sekci a zkus pouzivat tlacitko Hledat
b) Tvoje cislo je naprosto nevypovidajici, pokud neuvedes, jakym stylem (jezdit za 6.4 s Feldou taky neni hitparada) jezdis, kde jezdis, kolik km najedes od nastartovani, v jakem provozu, v jake krajine...

vitej
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zelokvet
*
Příspěvky: 39
Registrován: 27 bře 2009, 16:54

Re: Spotreba 1.4 16V, resp. 1.6i CVVT

Příspěvek od zelokvet »

Jazdím 80 percent mesto do prace 7 km a späť a priemernu spotrebu mam okolo 6,5l/100. Kolega ma fabiu 1,2 HTP a ma spotrebu 8-9l/100. Ked sme raz spolu sli na firemnom, chcel vediet tajomstvo mojej nizkej spotreby a som mu je predviedol. Rozpraval, ze sa dost nudi. No ale rozdiel medzi mojou nudou a jeho sviznejsou jazdou je 2l/100. Jazdim na dojazdy , cestu poznam naspamat, viem kedy vyhodit rychlost, kedy zrychlit, spomalit... Cize ziadne prudke akceleracie a co najvaic vyuzivat dojazd (samozrejme primerane) . A niekedy ked vidim ze daleko za mnou nikto nie je a zdaleka vidim cervenu, vyhodim rychlost a k semaforu dojdem pomaly az krokom a ked som velmi sikovny, ani brzdit nemusim... bud naskoci zelena alebo mi auto valivym a odporom vzduch zastavi samo na cervenu :))))))))))))
accent 1,4 dynamic, 6/2009, bronze gray
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Motor a převodovka“