Hyundai accent 1.5CRDi- vibracie pri cca110km rychlosti

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

mireco1975
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2008, 14:54

Hyundai accent 1.5CRDi- vibracie pri cca110km rychlosti

Příspěvek od mireco1975 »

Zdravim vsetkych.Mam kupene auto z Nemecka,zatial som nerobil ziadne upravy,ale pri jazde okolo 110km/h citi chvenie-skor vibracie aj vo volante.Kde moze byt chyba?Nevyvazene kolesa,alebo nieco ine?
Dalsia vec: chcem menit olej,ale na motore nebol ziaden stitok,aky tam bol olej davany.....Mam 1.5 CRDi,rok vyroby 2002-2003.Je lepsie dat syntetiku,ci polo..?Vdaka za kazdu odpoved!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

pravdepodobne kola, kdyby byla chycena naprava, delalo by to horsi veci, staci vyvazit nebo dat novy gumy. S tim olejem, muze byt 5w40, 10w40, proste dle specifikace vyrobce, na Hyundai to urcite uvadi.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Ahoj můžu tě ujistit že to dělají snad veškerá auta od Hyundaie. I mě v rozmezí 100 - 130km se chvěje volant. Na dotaz v servisu mi bylo řečeno že je to už od výroby. Může to bejt zvlněnejma kotoučema a to poznáš když to rozjedeš tak na těch 120km/h a začneš intenzivěji brzdit. Pokud to začne lomcovat s volantem víc než to dělá teď tak máš zvlněný kotouče. Pokud to bude stejné jako bez brždění tak je normální. Dělala mi to lantra a dělá mi to i coupe i když to už jen lehoučce. Ještě na accentíkoj to taky dělá
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Nevím jestli je to od výroby, ale mě to dělají pneumatiky (KUMHO - letní). Tekon tam mám zimní sice taky KUNHO a je to bez vibrací. Ty kotouče taky můžou bejt, ale myslím že ty budou lomcovat s volantem jen při brždění. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

no mam auto docela dost stary, ale rozhodne mi nic ve 120 nevibruje...lantra myho kamose taky ne...nemyslim si ze jde o vlastnost. Proste kola, geometrie, gumy, posilovac, cepy...ale vlastnost, to ne.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Mě osobně řekli v CoreKaru V HK že některé lantry a jiné typy od H se takto chovaly už z výroby :roll: Geometrii sem nechal na lantře dělat a měl jsem continentaly contak sporty což jsou kvalitní gumy a dělalo to stejně. I v zimě na GoodYerkách se to tak chovalo. Neříkám že to dělají všechny H, ale u některých se tohle projevuje :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

ja by som to tipoval na stabilizatory prednej napravy, resp geometriu (pozri si ako mas zjazdene predne gumy), eventuelne kukni tlmice prednej napravy

mne od 90 do 140 nic nevybruje, takze asi globalna chyba Hciek to nebude
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Rasty píše:Mě osobně řekli v CoreKaru V HK že některé lantry a jiné typy od H se takto chovaly už z výroby :roll: Geometrii sem nechal na lantře dělat a měl jsem continentaly contak sporty což jsou kvalitní gumy a dělalo to stejně. I v zimě na GoodYerkách se to tak chovalo. Neříkám že to dělají všechny H, ale u některých se tohle projevuje :wink:
Jak slyším Korecar Hradec Králové,tak pěním. :evil: Tolik odborníků na hromadě člověk jen tak nenajde. :roll: Oni vždy žvaní tak,jak to momentálně vyhovuje jim-nevědí si rady,tak je to z výroby u všech a je to normální,že? :lol: Mě mimo jiné třeba ten "ocas" v jejich prodejně v HK půl roku nepříjemně přesvědčoval,že stř.nosič na Coupe není(mluvil jsem tlf. s náhr.díly v Praze v Butovicích,kde ho měli,dali mě i obj.číslo,sdělili cenu,v HK jsem mu dal jméno i tlf.číslo s kým jsem mluvil....-s tím jsem byl v HK několikrát a ten blb mě vždy odfrknul,že není :!: ,nejde objednat :!: a basta-ani se neobtěžoval tam zavolat nebo mrknou do PC).Tak jsem jednoho dne zajel do Hyundaie v České Třebové,kde objednání trvalo 1 minutu a do týdne jsem ho měl doma :wink: .Mimochodem-to hovado z přepážky Korecaru HK,by se mělo alespoň rok školit dobrému chování v SAS Č.Třebová.Během týdne jsem jel do HK-stavil jsem se v Korecaru a ptám se na nosič-jak jinak,stejný buran za pultem-"už jsem vám kolikrát řekl,že není a nejde objednat".Když jsem mu ukázal fakturu,že už ho mám doma,tak se mu to viditelně nelíbilo. :evil: A to není jediná věc,kdy mě tam během gar. prohlídek vytočili :!: :!:(Denně s "láskou"vzpomínám na tamního odborníka,co mi namontoval zamykání zpátečky a s radostí bych ho každý den,co toto zařízení používám,kopal do pr..e až do Koree :!: Stejně láskyplně vzpomínám na 3 člennou partu šmíráků tohoto renomovaného servisu KORECAR HK,které jsem potkal při jejich hooodně sportovní jízdě na svačinu ve městě-v mém autě,hajzlové :evil: i na jejich sudové předražené Shell oleje-o pár metrů dál,stojí u čerpačky Shell i v nejdražším 1l balení stejný olej výrazně méně-asi z jiného méně kvalitního vrtu :lol:....atd.atd je toho víííce.-omlouvám se,ale jak slyším Korecar HK,tak mám pouze :!: :!: :!: negativní zkušenosti :roll: )Byl jsem na jedné gar.i v Korecaru v Pardubicích a tam jsem byl s přístupem spokojený.Holt,je to hlavně o lidech :( .
U mého auta se volant rozhodně v rychlostech 100-130 nechvěje.Co by potom musel dělat v 200km/h :lol: (v klidu je,i když ručička ukazuje 240km/h :wink: ).Rozhodně vyvážit pneu,může být i utržený kord v pneumatice nebo někdo s autem najel na obrubník(ráfek)-první krok-vyvážit kola :!:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
lobsty
*
Příspěvky: 84
Registrován: 14 led 2008, 15:05

Příspěvek od lobsty »

Rasty píše:Ahoj můžu tě ujistit že to dělají snad veškerá auta od Hyundaie. I mě v rozmezí 100 - 130km se chvěje volant. Na dotaz v servisu mi bylo řečeno že je to už od výroby. Může to bejt zvlněnejma kotoučema a to poznáš když to rozjedeš tak na těch 120km/h a začneš intenzivěji brzdit. Pokud to začne lomcovat s volantem víc než to dělá teď tak máš zvlněný kotouče. Pokud to bude stejné jako bez brždění tak je normální. Dělala mi to lantra a dělá mi to i coupe i když to už jen lehoučce. Ještě na accentíkoj to taky dělá
tak to potom mého accenta asi nevyrobil hyundai :lol: , jelikož mi taky nic nevibruje a 180km/h na půl plynu zvládá krásně a s přehledem bez jakýchkoliv vibrací volantu nebo řadičky nebo jiných vibrujících věcí :lol: škoda, že mě omezovač nepustí víc :lol:
Accent 1.3, 12V, 63kW, typ limusine, r.v.2002, 5 dv., zlatá metalíza, zesilovač Blaster 500W, subwoofer Blaster 500W
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Borek píše: A to není jediná věc,kdy mě tam během gar. prohlídek vytočili :!: :!:(Denně s "láskou"vzpomínám na tamního odborníka,co mi namontoval zamykání zpátečky a s radostí bych ho každý den,co toto zařízení používám,kopal do pr..e až do Koree :!: Stejně láskyplně vzpomínám na 3 člennou partu šmíráků tohoto renomovaného servisu KORECAR HK,které jsem potkal při jejich hooodně sportovní jízdě na svačinu ve městě-v mém autě,hajzlové :evil:..... :!:
Teda Borku ty ses rozjel, ale muselo to ven tohle se nedá přejít. Je to o lidech přesně tak.
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Je to o lidech přesně tak.[/b][/size][/quote]

Já se připojím a klidně to i podepíšu.A vibrace,žádné ani na origo Kumho.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
jandax
*
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2007, 22:54
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od jandax »

Zdravym na 100% jsou to spatne vyvazeny kola. Je to asi tak 200kč investice ale je to dobry pac jinak trpi cepi a celi rizeni.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

vipe píše: Teda Borku ty ses rozjel, ale muselo to ven tohle se nedá přejít. Je to o lidech přesně tak.
Ještě jednou se omlouvám za dlouhý článek,ale když jsem viděl další blbiny,kterými lidi krmí v Korecaru HK,tak jsem se neudržel. :oops: Těch špatných zkušeností tam mám daleko více,proto jsem přešel k SAS Hyundai Č.Třebová a max.spokojenost :!: Co bylo v HK neřešitelné,byla v Č.T.samozřejmost. :wink: Doufám,že majitel brzy zjistí,co za hňupy zaměstnává a vymění je. 8)
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
DarkManX
*
Příspěvky: 42
Registrován: 30 říj 2007, 11:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DarkManX »

jsou to na 100% nevyvazena kola :wink:
lobsty
*
Příspěvky: 84
Registrován: 14 led 2008, 15:05

Příspěvek od lobsty »

taky si myslim, že to sou nevyvážená kola a nebo taky ufouklý gumy.
Accent 1.3, 12V, 63kW, typ limusine, r.v.2002, 5 dv., zlatá metalíza, zesilovač Blaster 500W, subwoofer Blaster 500W
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“