Fólie na skla

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Honys
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2005, 13:34
Bydliště: Vyškov

Fólie na skla

Příspěvek od Honys »

Ahoj. Chtěl bych si nalepit černou tónovací fólii na zadní okna a okno zadních dveří. Vím, bude to piplačka, ale jsem odhodlaný. Máte s tím někdo zkušennosti? Postup vím, ale budu vděčný za každou vychytávku. Mějte se :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

I kdyz nemam accenta, pokusim se Ti popsat muj postup, delal jsem cely auto...co se tyce bocnich oken, rozebral jsem tapecirng a okna vyndal (takova ta plachtau ridicovyho okna byla znicena, tipuju to na nakyho debila v servisu)...sklo jsem dukladne omyl a nechal mokry, do rozporasovace jsem nalil vodu s trochou jaru, kamarad oddeloval folii a ja na ni cakal...pak se jednoduse placla na okno a takovou tou plastovou plackou (jeste pres ni byla takova ta zinenka na myti nadobi) jsem vyrovnaval folii....pak se zarizla a a nechala schnout...se zadnim oknem je to na vic zpusobu, jestli mas 5ty dvere, mas vyhodu....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vyki
**
Příspěvky: 233
Registrován: 16 kvě 2005, 10:50
Bydliště: krkonošské city

Příspěvek od Vyki »

srat na to v domacich podminkach ... na zimu maj firmy ktere se tim zabyvaji velky slevy pac nemaj ksefty, treba u nas je tu jeden profik kterej se nicim jinym nezabyva, pres leto 1,5 folie cerna stoji i s praci na cely auto 5500 - 6500 kc a v zime mel loni cenu 3500kc ... rano tam auto postavis, on vsechno rozebere pripravi a udela a vecer se pro nej stavis a je hoptovo... doma to budes delat tyden ...
ObrázekKorean cars forever
Hyundai Avante 1,6V DOHC sport sedan GLS 125PS
Hyundai ELANTRA 2,0 CWT DOHC Elegance 235/40 ZR17 Dunlop SP 9000 Sport
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No ja bych to nevidel tak cerne, prace trvala asi jeden den...a supr vysledek za 600Kc...neni nad to udelat si neco sam, pokud je to v mych silach...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Taky jsem si to nechal dělat, sám jsem si netroufl. 2500,- celý auto..každopádně to chce okna vyndat, někdo to dělá na autě ale to pořádně sklo nevyčistíš. Vím, že když mi folie dávali, myli okna lihem..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jj, lih je vyborna vecicka....delal jsem to velmi mokrou cestou a vyplatilo se...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Honys
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2005, 13:34
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Honys »

U nás otevřeli novej shop, kde ta černá fólie stojí 160Kč. Což je hukot a vyjde to na 3 zadní okna. Já jsem zastánce toho, co můžu si udělat sám. Sice to bude trvat dýl, ale zamyslete se: normální cena fólie - 450až600Kč, oni si s prací vezmou vite kolik! A navíc, ten pocit, když si něco na káře udělám sám :wink: (samozřejmě když to vyjde :lol: ,ten stojí za to!!! :twisted:
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Za 160 Kč? To je jako když si půjdeš koupit boty za pětikilo..Taky je seženeš, ale za tejden je půjdeš vrátit.. Dej pozor na to, jaká ta fólie je. Ta cena odpovídá kvalitě. Když ti to dává člověk, kterej o tom něco ví, tak tam dává značkový fólie.. Proto to stojí, kolik stojí. Pokud koupíš na benzině nějakej noname, můžeš mít fólii po létě fialovou a může se loupat..Určitě to někdo někdy viděl..To nejsou fialový fólie, ale tohle ty sráče udělaj po troše slunečního záření.
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Honys
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2005, 13:34
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od Honys »

Hmmm...díky za rady,ale fakt v tom nejsem moc zběhlej. Vím jen, že tam nasadili celkem brutální zaváděcí slevy. Ten Jerry, co tam prodává, mi říkal, že pochází z Ostravy a že se tam tím nějakej rok živil. A jestli to bude nějakej šmejďas, tak mu narvu jeden z těch krásných laďáku,co prodává,víš kam :twisted:
Mám Accenta 1997, 1.3(tu výkonnější).3-dveřák. Chtěl jsem dát tu fólii jen na ty zadní okýnka + 3.dveře :?:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Já osobně bych do toho nešel,ale jako kvůli ceně bych o tom také přemýšlel!!To je jako vytapetovat byt!!!Ježíšmarjá!!! :shock:
Ale jsou chlapci,kteří to opravdu uměj a těm bych to svěřil,sobě ani náhodou!! :!: :!:Ale dneska tonovaní skel dělají bez folií!!
Jestli se nepletu tak nějakým laserem to zatmavují a bez demontáže skel!!
A netrvá to dlouho!!Zkuste někdo o tom něco zjistit,když už o tom muvíme!
At to můžem porovnat v ceně!!!
Každej z nás umí něco jiného a votom to je!! :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Laserovy zatmaveni je fajn, ovsem pak se musi najit nekdo, kdo to auto zatmaveny koupi...ja soobne si myslim, ze se mi folie povedly, cerny staly 130Kc a ty "kvalitnejsi" s atestem dopredu 240Kc...vetsinou cena urcuje vlastnost folie k lepeni, jeji mekkost atd...folie se nesrazi, kdyz to udelate s jarem a date si zalezet, ovsem kdo dela prasarny, tomu neni rady ani pomoci...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Hardcam píše:Laserovy zatmaveni je fajn, ovsem pak se musi najit nekdo, kdo to auto zatmaveny koupi...ja soobne si myslim, ze se mi folie povedly, cerny staly 130Kc a ty "kvalitnejsi" s atestem dopredu 240Kc...vetsinou cena urcuje vlastnost folie k lepeni, jeji mekkost atd...folie se nesrazi, kdyz to udelate s jarem a date si zalezet, ovsem kdo dela prasarny, tomu neni rady ani pomoci...
Bud ano nebo ne! :!: (Foliie se dají sundat vždycky!)
Tak s to myslel?? :?: :?:
O no je hezký,že to stojí málo peněz,ale to hlavní je jak je kdo šikovný! :!: Já třeba bych to neudělal.Vidím se už jak tam mám ty krásné vzduchové bublinky!A špendlíkem je propichuji!
Má to cenu se kvůli tomu rozčilovat???
Holt si šikovnější a klanim se Borče! :wink:
Jirka Š
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2005, 13:32

Příspěvek od Jirka Š »

Já mám polepená jen bočná okna zavazadlového prostoru neprůhlednou folii (přestavba N1). Napoprvé mi to dělal prodejce a pod každou folii bylo tak 200 bublin (1-5 mm) a tvrdili mi, že na slunci to vyschne. Při reklamaci to nechali udělat u specializované firmy a bubliny jsou tam jen 2 a malé. Je to jasné prodejce to dělá 5 x do roka, ten kdo se tím živí jich dělá 5 za den. Kdybych si je lepil sám chtěl bych u toho někoho, kdo to již dělal.
Hyundai Santa Fe - 2.0 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Klanit se nemusis, strasne jsem si to na auto pral a bubliny tam nejsou jen proto, ze je to na mym aute a taky to byla docela fuska, na prvnim aute (Nexii) to samozrejme byla fusarina, sama bublina, ale kdyz uz delas 4. auto, tak je to jak kdyz poctvrty pises stejnej diktat:)...pak je to jeste otazka bezpecnosti, aby z nich bylo videt, do auta videt neni, ale z auta krasne i v noci...laserovy zatmaveni uz myslim nesundas a folie za 900Kc/krabicka se taky blbe sundavaj...inak rada, pokud kupujete folie, s atestem nebo bez, je to uplne jedno, policajty to zajima v technicaku, kde to samozrejme nemam...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Folie doma nelepit. A když, tak koupit značkové. Nejlepší jsou americké. Měl jsem na autě dva roky Lunar (Bruxafol jsou taky dobré), žádná prasklina ani bublina. Barevná stálost, žádné drápance. Nechal jsem je lepit v JK Studio - Jan Kural v Říčanech u Prahy. Dali mi už tenkrát záruku 2 roky (v době kdy byla zákonem daná 1 rok).
Jo a mimochodem na STK to neradi vidí - pozor tedy na lepení folii na okna řidiče a spolujezdce ...
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“