Ochrana těla motoru

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Ochrana těla motoru

Příspěvek od oxigen »

Zdarec lidi. Možná už to tady bude probírané téma, ale zazeptaní člověk nic nedá. Nemáte někdo zkušenosti s povrchovou ochranou motoru? Spodní částtělamotoru u olejové vany mi chytá hezky rezavou barvičku, takže jsem přemejšlel jak to minimalně spomalit. Na trhu je hafo laků na tělo motoru...ale 90% se jedná o spreje s cílem zkrášlovat povrch. Ja potřebuju něco co neopadá po projetí kaluží....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Olej s naftou jednoznačně. Ja používám vyjetou hydrauliku, je to jemnější a líp se to nanáší. Netřeba nic odmašťovat před aplikací, prostě nádoba (nebo sprej od postřiku na kytky) a starej štětec. Na jaře a na podzim když s tim napatláš spodek, ramena, nápravy, kam se dostaneš, nemá zrz šanci.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Příspěvek od Bolo »

No tak mě to taky čeká,moje olejová vana je zrezla a je na ni nachytaná malta.Asi minulému majteli sloužila lantřička jako pracovní auto.Budu to řešit tak,že to ošmirgluju a nastříkám nějakou teploodolnou barvou .
oxigen
**
Příspěvky: 147
Registrován: 06 pro 2006, 22:57

Příspěvek od oxigen »

Jasný taky přemýšlím o barvě. Jen se bojím že jak je to užchytlí tou rezý, že i kdyžto vyčistím, tak se to pak bude odlupovat
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Myslim že barva to moc neřeší. nepodaří se to dobře odmastit a nepodaří se odstranit všechnu rez. Za čas to postupně odpadne. Ale zase i to může být pár let, tak možná dobrý. Muj názor je ten že co je mastný, rezatý nebude.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Petr Langer
*
Příspěvky: 24
Registrován: 29 lis 2007, 09:39
Bydliště: Brno

Příspěvek od Petr Langer »

Co tahle to natřít Rezistinem, ten netvrdne a dobře odpuzuje vodu, akorát není moc odolný proti odlítavajícím kamínkům, ale pokud se to 1x za rok přetře tak není co řešit. Na předchozí škodárně co jsem měl před Lantrou jsem s tím natíral podvozek, dutiny a proti korozi byl celkem dobrý.
Hyundai Lantra J2 1.6 16V Kombi 1996
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“