řazení u sonaty 2.0. r.v.99

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

RaKo
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2008, 20:26

řazení u sonaty 2.0. r.v.99

Příspěvek od RaKo »

Zdravím,
u mé Sonaty 2.0 r.v. 99 se mi špatně řadí, jakoby přes odpor. Spojka zabírá docela dole. Nejhorší je to u 2. a 3. stupně. Někdy i u 1. Napadlo mně nechat seřídit spojku, aby zabírala výš, vyměnit olej v převodovce, případně zkontrolovat táhla od řadící páky. Mám najeto 140 tkm. Nesetkal se někdo z vás s podobným problémem nebo poradil by mi někdo, na co se zaměřit? Předem děkuji za odpovědi.
Reklama
 

Honza_Cepelak
Příspěvky: 2
Registrován: 01 úno 2008, 17:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Honza_Cepelak »

Ahoj, to co popisuješ může mít mnoho příčin, ale určitě bych začal seřízením spojky. Je opotřebovaná, bere hned dole, to znamená že s největší pravděpodobností špatně vystavuje a to samozřejmě chování převodovky značně ovlivňuje. Seřízení je snadné, zvládneš to sám a je to práce na dvě minuty. Může se stát že skončíš úplně na konci šroubu, což znamená, že se život lamely blíží ke konci a čeká tě výměna. Po 140 tisících by na to už měla právo...
Sonata 2,7 V6, 2004
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

mně pomohlo odvzdušnění spojky..,ale přev.olej dělá hodně obzvlášt,když je auto studený..kvalty jdou hodně ztuha..potom je možný,že máš načatý sinchrony..
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
RaKo
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2008, 20:26

Příspěvek od RaKo »

Díky za reakce! Tak jsem si nechal seřídit spojku, aby zabírala výš a nechal vyměnit olej v převodovce. To hodně pomohlo a řazení je teď o dost lepší, zejména po zahřátí, i když ještě ne úplně ideální. Někdy mi nejde zařadit 3. rychlostí stupeň, jakoby škrtala převodovka, a musím dávat meziplyn. Nejspíš to bude tím synchronem, ale jeho oprava bude asi poměrně složitá a drahá že? Vyplatilo by se do toho vůbec investovat?
bundys
*
Příspěvky: 21
Registrován: 21 led 2008, 09:25

prevodovka

Příspěvek od bundys »

ahoj rako mel jsem ten samej problem u r.v. 96 pomohla mi vymena oleje v prevodovce ale taky to jeste neni ideal kdyby jsi na neco prisel dej dyztak vedet zatim dik a cus
Uživatelský avatar
skel
*
Příspěvky: 58
Registrován: 16 čer 2007, 19:29
Kontaktovat uživatele:

hm

Příspěvek od skel »

Mám ten samej problém u sonaty r.v. 96 jak si to tak ctu tak necham vymenit prevodovy olej, necham vymenit a seridit spojku a necham opravit synchrony u prevodovky kupodivu mi taky dela problem 2jka trojka a trosku zpatecka, na kolik si myslite, ze by me to vyslo ?
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 1996 se už semnou rozloučil :( skonal roku 2009 na vrakovišti..
Hyundai Elantra 2.0 crdi 2004 mi slouží teď :o) 7,2l/100km .. nešetřím ho :D
Uživatelský avatar
leo23
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2008, 11:58
Bydliště: Pha4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leo23 »

taky mam rovnou dotaz, pls, když sešlápnu spojku, tak slyšim, jak něco o něco dře...co potřebuju vyměnit? :oops: díky
hyundai Sonata, 2.0 16v., r.v.1997
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

leo23 píše:taky mam rovnou dotaz, pls, když sešlápnu spojku, tak slyšim, jak něco o něco dře...co potřebuju vyměnit? :oops: díky
Teď nechápu :oops: ,to dření je před sešlápnutím spojky nebo až po??? :o
Ps: Protože tření a dření jsou jiné pojmy :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
leo23
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2008, 11:58
Bydliště: Pha4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leo23 »

tření, sem myslel, že něco o něco dře, a dření, že je to to samý:)
a dře něco o něco až po sešlápnutí, tak mírně, ale jen s otevřenym okýnkem je to slyšet...
hyundai Sonata, 2.0 16v., r.v.1997
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

leo23 píše:tření, sem myslel, že něco o něco dře, a dření, že je to to samý:)
a dře něco o něco až po sešlápnutí, tak mírně, ale jen s otevřenym okýnkem je to slyšet...
A jde to z pravé strany??? :o
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
leo23
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2008, 11:58
Bydliště: Pha4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leo23 »

no, myslim že mírně z pravý strany, z pohledu řidiče:)ted co mam komplet výměnu rozvodu a kapalin, iridiových svíček, a filtru od greenu, jo, a předních tlumičú, mě čeká nejdřív výfuk(zbyde tam jen koncovej sport.tlumič a rezonátor), těšim se na zvuk :twisted: pak snížený pružiny o 35mm,zadní tlumiče, kola, a nakonec barva, z venku je to tragédie :oops: :!: a někdy mezi tim všim převodovku....
hyundai Sonata, 2.0 16v., r.v.1997
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

leo23 píše:no, myslim že mírně z pravý strany, z pohledu řidiče:)ted co mam komplet výměnu rozvodu a kapalin, iridiových svíček, a filtru od greenu, jo, a předních tlumičú, mě čeká nejdřív výfuk(zbyde tam jen koncovej sport.tlumič a rezonátor), těšim se na zvuk :twisted: pak snížený pružiny o 35mm,zadní tlumiče, kola, a nakonec barva, z venku je to tragédie :oops: :!: a někdy mezi tim všim převodovku....
Tak to vypadá na spojkový ložisko,mám to samé,ale zatím to ještě musí počkat,je to takový lehký vrnění,kolik máš s tím nalítáno??
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
castro111
Příspěvky: 9
Registrován: 19 úno 2008, 23:26

Příspěvek od castro111 »

leo23 píše:no, myslim že mírně z pravý strany, z pohledu řidiče:)ted co mam komplet výměnu rozvodu a kapalin, iridiových svíček, a filtru od greenu, jo, a předních tlumičú, mě čeká nejdřív výfuk(zbyde tam jen koncovej sport.tlumič a rezonátor), těšim se na zvuk :twisted: pak snížený pružiny o 35mm,zadní tlumiče, kola, a nakonec barva, z venku je to tragédie :oops: :!: a někdy mezi tim všim převodovku....
chtěl jsem se zeptat na ty svíčky: od jaký značky je máš a v čem jsou ty iridiových lepší? A když tak jaký typ
sonáta 2.0i 16v 1996 102kw
Uživatelský avatar
leo23
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2008, 11:58
Bydliště: Pha4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leo23 »

castro111-no, tak lepší...ty starty sou horší, jako než to chytne, prej je to tim, že to sou NGK z Německa, to sem nevěděl, když sem je kupoval, a naráz sem měnil víc věcí, tak můžu jen doufat, že vše včetně těch svíček bylo k užitku, a ty púvodní už byly evidentně jetý...a co sem slyšel, iridiový maj prej lepší jiskru... :roll:
hyundai Sonata, 2.0 16v., r.v.1997
Uživatelský avatar
castro111
Příspěvky: 9
Registrován: 19 úno 2008, 23:26

Příspěvek od castro111 »

leo23 píše:castro111-no, tak lepší...ty starty sou horší, jako než to chytne, prej je to tim, že to sou NGK z Německa, to sem nevěděl, když sem je kupoval, a naráz sem měnil víc věcí, tak můžu jen doufat, že vše včetně těch svíček bylo k užitku, a ty púvodní už byly evidentně jetý...a co sem slyšel, iridiový maj prej lepší jiskru... :roll:
Díky a ať to jezdí :) :)
sonáta 2.0i 16v 1996 102kw
Odpovědět

Zpět na „SONATA“