topení Matrix

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
santamaria
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2008, 00:37
Bydliště: Hradec Králové

topení Matrix

Příspěvek od santamaria »

Na podzim jsem koupil zánovního Matrixe a celou zimu si lámu hlavu, jestli Hyundai myslel na moje zmrzlý nohy. Přesto, že nasměruju topení pouze na nohy, jde teplej vzduch stále i na okno (to bych pochopil) a do středních průduchů nad rádiem. Ze spodních průduchů jde taky vzduch, ale než se mi ohřejou nohy, dusím se nahoře, protože to paradoxně snad topí nahoru víc,než dolů. Zkouším zavřít středový průduchy, ale přes okno mi to taky solidně zatápí. Buď nemaj v Korei studený nohy a tohle nastavení jim vyhovuje nebo nefunguje neco v mojí ventilaci. Rozhodně to ale není tak, že by změna směru ventilace neměla logickou odezvu. Jen teh tropickej dech v horních partiích je jaksi navíc.
santamaria
Reklama
 

pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Nám dolu topí dobře, sice bych řekl, že při volbě "sklo-nohy" je to tak 60/40, ale teplota vzduchu je stejná. Takže to vypadá na závadu ventilace. Možná by nebylo od věci provézt malinkaté měřeníčko. Zjistit kolik to fouká, zda je vzduch na sklo teplejší než na nohy, různé režimy provozu atd.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
santamaria
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2008, 00:37
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od santamaria »

Nemám problém s teplotou vzduchu, ale právě s rozdělováním jeho množství. Když dám směr pouze na nohy, fouká to taky ze středových průduchů. To mi nepřipadá normální. To je přece směr nahoru.
santamaria
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Příspěvek od rastos »

Na sluzobnom nam to robi tiez, asi je to normalka. Treba si najst nejaku vhodnu polohu...
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: topení Matrix

Příspěvek od postai »

Ahoj prosím odpovězte kdo má zkušenost jako já .Mému Matrixu CRDI budou v řínu 2 roky někdy v létě jsem si v těch vedrech všiml že mi začíná být v autě hic i při zaplé klimě odněkud pořád sálalo teplo . To vedro mi jde ze schránky pod autorádiem dnes jsem klimu neměl zaplou a teplo šlo taky schválně jsem tam doma šoupl teploměr a dalo mi to asi 40 stupňů prostě docela dost na to aby se člověl i při zaplé ventilaci a mírným chlazením z venku cítil nepříjemně- já si přeji se osvěžit chladnějším vzduchem a to teplo mě tam prostě vadí .Máte někdo podobnou zkušenost?? Je tam třeba něco od topení a já to mám blbě izolované za měsíc jdu na druhou garanci a rád bych se opřel i o jiný názor než můj. Minule, mě v Amondu utřeli když jsem si stěžoval na propouštějící hadici k turbu že bych si to musel hradit a že je to mechanicky náročné tak jsem těm podnikatelům teď nechal hadici od turba celý rok bez čištění jsem zvědav jestli mi zase řeknou že je to normální když je na opletení hadice docela solidní kentus, jestlipak to opucujou a taky jestli to okomentujou jako normálnost.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“