Hledám řídící jednotku pro centrál

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Mara
Příspěvky: 1
Registrován: 19 úno 2008, 18:30

Hledám řídící jednotku pro centrál

Příspěvek od Mara »

Zdarec lidi mám takový problém,mě příjde v sobotu montovat kamoš alarm a říkal ať mu mezitím najdu na netu kde je řidící jednotka na centrál,muže te mi poradit mam Hyundai accent 1.3 r.v.1995Diky :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
mireceks
***
Příspěvky: 501
Registrován: 16 led 2008, 16:22
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od mireceks »

jestli se nepletu, tak ridici jednotku nema. Je to mechanicka zalezitost. Stavajici central ovladaji ridicovy dvere, kde pri otoceni klicku v zamku se pohybuje i tahlo, ktere ovlada motorek, ktery to posila na ostatni dvere. Jestli se pletu, tak me opravte.
No body is perfect 8)
:hyu: i30cw 1,6 Style 2010 :hyu: Santa Fe 2,2 CRDi 2010 :hyu: Accent 1,4i, 2010 Ford Mondeo 1,6 16V, 1999

Bylo: :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997 :hyu: Elantra 1,6 FIFA Edition, 2002 :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997
Uživatelský avatar
Tony
**
Příspěvky: 102
Registrován: 03 pro 2006, 21:09
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Tony »

Je to tak.Řídící jednotku nemá.Ovládá to motorek ve dveřích řidiče.
Accent 1,5 12V 65 kW/88 HP,1996
Uživatelský avatar
mireceks
***
Příspěvky: 501
Registrován: 16 led 2008, 16:22
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od mireceks »

Tony píše:Je to tak.Řídící jednotku nemá.Ovládá to motorek ve dveřích řidiče.
dik za potvrzeni :o
:hyu: i30cw 1,6 Style 2010 :hyu: Santa Fe 2,2 CRDi 2010 :hyu: Accent 1,4i, 2010 Ford Mondeo 1,6 16V, 1999

Bylo: :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997 :hyu: Elantra 1,6 FIFA Edition, 2002 :hyu: Accent 1,5 GLS, 1997
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Tony píše:Je to tak.Řídící jednotku nemá.Ovládá to motorek ve dveřích řidiče.
V ridicovych dverich vubec motorek neni ... jak tu bylo psano je tam mechanicky spinac ktery prehazuje polaritu ... Obal toho spinace vypada stejne jako motorek ...
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
encore11
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2008, 09:06

zapojení

Příspěvek od encore11 »

prosím o pomoc, sehnal jsem si dálku + motor. Jak ho dát do dveří je jasné ale zapojení kabelů ne. + - směrovky, motor to jo ale potom zůstanou oražový/modrý(NC), hnědý/modrý(NO), oranžový/zelený(NC), hnědý/zelený(NO) tyto vodiče jsou ve dveřích? díky za rady
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zapojení

Příspěvek od Vita »

encore11 píše:prosím o pomoc, sehnal jsem si dálku + motor. Jak ho dát do dveří je jasné ale zapojení kabelů ne. + - směrovky, motor to jo ale potom zůstanou oražový/modrý(NC), hnědý/modrý(NO), oranžový/zelený(NC), hnědý/zelený(NO) tyto vodiče jsou ve dveřích? díky za rady
To je vsecko v jednom konektoru ?
Predpokladam, ze ano ....
a na tom motorku mas jen dva kontakty a v konektoru 4 .
Kdyz se na to kouknes, ktery jsou pouzity na motorku, tak ty dalsi dva jsou plus a minus ..... nic jinyho .....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
encore11
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2008, 09:06

Příspěvek od encore11 »

no to je všechno v tom konektoru co se zastrčí do řídicí jednotky dálky a od toho to jde k bat. , +,-, blikače, motor a tyhle 4 zbydou a kam s nima?
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

mireceks píše:
Tony píše:Je to tak.Řídící jednotku nemá.Ovládá to motorek ve dveřích řidiče.
dik za potvrzeni :o
Trošku jsem se za účelem implementace nouzového otevírání vrtal u sebe v centrálu (snižoval jsem čudlíky ve dveřích tak, aby zajížděly úplně dovnitř a a zjistil jsem, že pokud si sednu do auta, klíčky nechám venku v zámku a omylem čudlíky zacvaknu, dostanu se ven leda kufrem nebo mě někdo musí odemknout zvenčí :lol: - tak se dělala elektronická možnost otevření zámků zevnitř i bez klíčů)

Přitom jsem si pár věcí okolo centrálů nastudoval, a ač jsem si také myslel opak, zjistil jsem, že KAŽDÉ centrální zamykání musí mít řídící jednotku - jinak prostě nepojede - i to, které je ovládáno klíčkem v zámku. V té jednotce jsou zpožďovače a relé, které řídí ostatní zámky na základě signálu z přepínače řídícího motorku.

Takže je potřeba hledat - někde tam ta jednotka je. Ale pokud byl centrál dodělávaný dodatečně, může být prakticky kdekoliv. Vodítkem může být zvuk relé, které se při zamykání a odemykání odněkud budou ozývat.
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Uživatelský avatar
dzakobo
**
Příspěvky: 269
Registrován: 24 úno 2008, 22:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzakobo »

Ja jsem si dodelaval central taky dodatecne a taky to byla docela sranda...nez jsme pripevnili ty za...tahla na ty co tam ted jsou..:)no byla to fuska!!ale zajimalo by me to,jak se da dostat k tomu rele co vede od smerovek. vim ze je nad pojistkovou skrinkou schovany za pristrojovkou.ale docela by me zajimalo,jak se tam nejak rozumne dostat,abych mohl zapojit smerovky od toho centralu..je to totiz za tou pristrojovkou a nevim jak se tam mam dostat..a nebo nejaka jina alternativa, jak to zapojit??a pripadne resil nekdo odskok kufru?mam totiz jednotku i dalkacem na otevirani kufru,ale nevim jak tam rozumne pripojit ten motorek,aby to slapalo.protoze do vika kufru to nejde, ten motor by to neutah..dikes za radu! :)
Hyundai TUCSON r.v. 2021, 1.6T-GDI HEV 169Kw
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od myšák 80 »

Ahoj,
včera jsem zapojoval dálku na mém accentu (r.v.2002) a nejjednodušší zapojení směrovek je v předním práhu u řidiče. Jsou tam vedený obě strany, takže stačí najít správný dráty a je to 8)
Lazo
**
Příspěvky: 112
Registrován: 31 bře 2007, 20:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lazo »

já sem si taky dodělával centrál a mám tam řj ,kterou jsem si dal vedle řadičky pod ten plastovej dekl zkus se podívat tam je to totiž nejideálnější místo
Hyundai ACCENT 1.3 62kw 1997
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“