Navigace

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Zdeněk :D

Navigace

Příspěvek od Zdeněk :D »

Zdravím všechny příznivce Hyundaie Getze, :twisted:
chtěl jsem se Vás zeptat, zda nemáte zkušenosti s navigací.Hyundai ho nabízí za 20.000 kč v češtině, tak bych Vás chtěl poprosit, zda-li nevíte o nižší ceně či nemáte zabudovanou navigaci v autě, ať je to přístroj či mobil. 8)
Děkuji za odpověď.S pozdravem STŘÍBRNÝ GETZ :P
Reklama
 

ryba

Příspěvek od ryba »

mame:) Delal jsem kolegovi navigaci formou PDA. Je to Acer n35 GPS...plnohodnotny PDA s GPS, kdyz mas dobrej software s mapama (dodavaji CR) tak to nema chybu, dokonce to mluvi, uz s tim neco najezdil a je velmi spokojen. A do 10000. Je na to takova ta prisavka na okno a vypada to pekne. Do 20000 bys mel znackovy mapy celyho sveta a cesky:)
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

ryba píše: . . . bys mel znackovy mapy celyho sveta a cesky:)
O jaky mapy se konkretne jedna, resp. ktery jsou nejlepsi (cela Evropa) pro pouziti na PDA?
ryba

Příspěvek od ryba »

ani ti nevim, nejakej navigator, dodaval si to sam, slape to super...origos mapy ale budou dost drahy. Samotnej stroj ale poridis levne.
Uživatelský avatar
Paci
*
Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2005, 13:37

Příspěvek od Paci »

Zdravím
já mám navigaci na PDA. Mohu vřele doporučit. Co se týče map, tak záleží kde se jezdí. Pro Česko a na západ od něj je dle mého nejlepší TomTom 5. Za 5 tisíc je v ní mapa ČR a celé západní evropy, hlasová navigace, 3D zobrazení, body zájmu a spousta dalšího. Pokud je zájem o bližší podrobnosti, pak koukejte na http://www.ce4you.cz/forums/ kde jsou všechny u nás dostupně mapy popsány a rozebrány do detailu.
Uživatelský avatar
Paci
*
Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2005, 13:37

Příspěvek od Paci »

Ještě dodatek
pokud si chceš vyzkoušet navigaci pak na http://www.sunnysoft.cz/pujcovna.php si můžeš půjčit a vyzkoušet.
Uživatelský avatar
venousek
**
Příspěvky: 190
Registrován: 26 dub 2005, 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od venousek »

TT5 je výbornej, na ČR je taky vynikající Dynavix (ale ten stojí 8000). Pokud je člověk šikovnej, může mít TT i zadarmiko. :twisted:
Hyundai Getz MAX 1.3 12V od 29.12.2004 do 6.3.2010
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010
http://moje.auto.cz/nextright/hyundai-i30.html
ryba

Příspěvek od ryba »

jo, je to tomtom navigator, uz si vzpominam
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

DX nacerno stahuju do navigace Garmin...takze zadarmo:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
RSTEIN
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 dub 2005, 12:05
Kontaktovat uživatele:

Navigace - srovnani

Příspěvek od RSTEIN »

Na blogu jsem napsal par zkusenosti s navigacnimi programy.
http://blog.renestein.net/PermaLink,gui ... 0de77.aspx

A pro kamarada jsem nedavno delal srovnani Dynavixe a TomToma, takze ho davam i sem (pro TomToma je uz dostupny update map, ktery se zase priblizil mape v Dynavixu).

Dynavix
+ pravděpodobně nejpodrobnější mapové podklady ČR
+ Nejlepší hlasová navigace - dá se podle ní i v Praze jet i bez koukání na displej.
+ Rychlá reakce firmy na připomínky uživatelů
+ Velké množství POI

- Chybí 3D pohled (v TomTomovi jsem si na nej zvykl)
- Horší stabilita programu. Aktuální verze 1.2 se tak často neukončuje jako předchozí verze, ale přesto na některých PDA jsou problémy nepříjemné (hlavně HP 4700 + zařízení s Widcomm BT stackem). Při navigaci neni nic horšiho než nečekané ukončení programu v centru Prahy.
- Občas neintuitivni a neergonomické ovládání ve srovnání s TomTomem
- Vyšší cena
- Špatně se pracuje s mapou, neexistuje plynule scrollovani mapy
- Horší simulace a prohlížení trasy po naplánování než v TomTomovi (itineřář cesty je nepřehledný)
- Uživatel nemůže nahrávat jiná POI.

TomTom 5.1
+ Jeden z nejlepších a a nejdéle vyvíjených navigačních SW na světě. Dle všech zahraničních recenzí jde o etalon třídy.
+ Skvělý 3D pohled
+ Dobrá hlasová navigace -Dynavix ji má ale citelně lepší, u TomToma je přeci je nutné občas kouknout na displej. TomTom má také méně instrukcí než Dynavix.
+ Kvalitní mapové podklady (kromě Severní Moravy, na které nelze vybírat jako cíl města a podrobnost je bídná - výběr měst řeší ale uživatelské POI). Dynavix má sice mapy o něco podrobnější, ale dle SunnySoftu se připravuje verze 5.3 s mapou, která by měla být identická s mapou Dynavixu. V praxi jsem na žádné velké rozdíly v podrobnosti map mezi oběma programy nenarazil.
+Špičkové ovládání jedním prstem i za jízdy
+ Skvělý simulační režim a dobrá orientace v různých aspektech naplánované trasy
+ Plynulá práce s mapu (scrollování, zoom)
+ Stabilita programu. Za celou dobu mi TT ani jednou nespadl, spojení s BT GPS je také bez jakýchkoli problémů
+ Možnost vytvářet vlastni POI (viz seznam POI na http://www.poi.cz/)
+Velmi dobrá cena

- Autoři určitě nebudou reagovat na připomínky pár uživatelů jako TeleMatix, který se teprve snaží získat významnější podíl na trhu.
- O něco horší hlasová navigace i mapové podklady ve srovnání s Dynavixem.

Stejné mapy jako Dynavix a TomTom bude mít také nový produkt Be-On-Road (HYPERLINK "http://www.beonroad.cz"www.beonroad.cz), ale těžko odhadnout, kdy a v jaké kvalitě se dostane na trh.
Hyundai Accent 1.3, r.v. 2004
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jj taky pouzivam PDA acer n10. software mam ale starej, nevim ted presne nazev, neni to ani jeden z dvou zminenejch a celkem slusnej, neni uplne podrobnej v meststkym rezimu ale na dalky je idealni! :lol: bez ni bych si v liberci ani nenasel koleje.. :)
Uživatelský avatar
hoop
*
Příspěvky: 23
Registrován: 15 dub 2006, 09:41
Bydliště: Kadaň

Příspěvek od hoop »

Zdrawim :wink: , takže asi jednoznačně TomTom, že??? :) I v různých testech vychází hodně dobře, cenově je to taky dostupnější než třeba před 2 - 3 roky. No uvidim, snad na jaře.......... Teď jsme byli s kámošema na autoshow a cestou na výstaviště jsme špatně odbočili a zajeli jsme si dobrých 30 kiláků :roll: takže navigace se určitě bude hodit při delších cestách tam, kam jede člověk poprvé........asi do toho půjdu, fakt mě to láká 8)
Hyundai Getz 1.3 Tundra Green ;o)
Smith
Příspěvky: 5
Registrován: 18 dub 2006, 08:11
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Smith »

Jestli hledáte TomToma 5.1 i s mapama pro PDA který by se dal sosnout tak se mrkněte na WWW.warforum.cz :wink:
Hyundai Coupe 2,0 Fx
r.v.2000
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ještě bych zmínil SW IGO 2006. Ten má obrovskou výhodu v tom, že má malou datovou velikost a je možno používat jenom mapy zvolené země, čímž se ušetří místo na kartě. Nevýhoda je v tom, že je SW vázán na paměťovou kartu a tudíž je potřeba dané mapy zakoupit i s ní. Pro použití v PDA/MDA to má výhodu v tom že na kartě je možno mít ještě i další soubory a neni nutno mít zvlášť kartu jenom pro navigaci. IGO je perfektní co se týče východní Evropy, to znamená HU, SK, ČR, SLO, HR a další země, ale i západní Evropa je k dispozici. Nabízí hlasovou navigaci, 3D pohled, nočí režim atd. měl jsem možnost to vyzkoušet a i bez GPS jsem se pomocí toho v SRN docela dobře ve městě vymotal jen podle mapy a zobrazené trasy. Obecně mám na navigaci ten názor, že je lepší použít externí, to jest PDA/MDA + GPS + SW, protože mi to umožní daleko komplexnější využití zařízení, a to třeba i při výletech pěšky nebo na kole co se týče navigace + další funkce PDA/MDA. Samostatná navigace v autě v ceně třeba 20000 kč a navíc ještě třeba i zabudovaná je podle mě docela nešťastné řešení.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

.
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „GETZ“