vaše pneu a zkušenosti...

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

vaše pneu a zkušenosti...

Příspěvek od mirpie »

zdravím, prohledával jsem forum, ale nenašel jsem vlákno, kde by se hodnotily zkušnosti s konkrétní značkou pneu. Už mám nachystané nové alu (sice jen 15", ale aspon o to mín lákavé pro zlodějě) a zvažuju, co na ně obout. Vyzkoušel jsem Potenza Bridgestone, Matadory (ty šly do kytek brzo), Barum bravuris (taky moc nevydržely), Pirelli P5000 (ty byly hodně gut, výdrž i hlučnost) zimní Vredesteiny (záběr dobrý, ale děsně hlučný) a ted jako letní uvažuju s vidinou ušetřit o značce Nankang. Chvály jsem na to slyšel dost a i jeden v pneuservisu mi povidal, že to není špatný pneu.....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2044
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

Ja koupil Pirelli P7, dal jsem na zkusenosti lidi co je meli a vypada to ze nekecali, sou tichy, zatim jsem nejel na mokru nemuzu soudit ale za tu cenu budou na par let good !!!!

http://www.pneunet.cz/pneu-katalog/pirelli/pirelli-p7
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

u mňa Nr.1, jedine Bridgestone Potenza RE720, potom Dunlop SP Sport Maxx ale to je rozmer 16" a viac alebo Continental Sport Contact...
Keď Pirelli tak PZero Nero, solidne vysokovykonné obutie, v Testoch obsadzuje prve alebo druhe priečky... v tejto oblasti sa rozhodne neoplati šetriť, pokial do roka nekupuješ 2 sady :wink: tak si radšej priplať, oplati sa to

pozri

www.e-pneu.cz

ja z tade objednávam a vždy spokojnosť aj čo sa týka cien...
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

ja verim Kleberom... v zime Krisalp HP - najazdil som na nich cca 20 000 km a v lete Dynaxer HP2 ... pohodova jazda, priatelkynmu tatkovi vydrzali cosi cez 50 000 km a aj ked jazdi celkom svizne, vzdy ho udrzali na ceste.. takze nemam dovod tomu neverit
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Zimní mám Goodyear Ultra Grip 7, zkušenostma příliš hodnotit nemůžu, doporučil mi je kamarád který měl verzi 6 ...ale vzorek je opticky pěkný, když jsem vletěl do zatáčky s náledím tak jsem to ukočíroval, a naposledy jsem to za sněžení a v 10cm sněhu hnal cca 15° stoupáním do kopce lesní cestou a ačkoliv měly tendenci se protáčet, držely směr a jelo to. Takže spokojenost.

Letní mám originální co na autě byly, nevím co jsou zač, nejspíš Kumho ECSTA Supra, moc jsem na nich nenajel, vypadalo to že držely slušně, ale na mokru měly při záběru tendenci hrabat mnohem dřív než bych čekal ...i když to mohl být subjektivní dojem po přesednutí do silnějšího auta :wink:
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Aldik
**
Příspěvky: 366
Registrován: 21 zář 2007, 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aldik »

Michelin Pilot Primacy a vyšší řady :)

Cena je ještě únosná a jsou dost tiché a na suchu drži super, aspon teda 17´. Na mokru to ale NENI top. Vydrz v pohode.
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Tak Michelin Pilot Primacy v rozmere 205/60 R16 stoja za velke gulove! čo sa týka komfortu budiž ale len náznak športovej jazdy a sú v koncoch... Ale tak s nižším profilom to môže byť o inom
Ja mam na zimu Semperit Sport Grip a sedia perfektne, či už v hlbšom snehu, daždi alebo poladovici, proste paradička... ale aj tak nemaju na Dunlopy SP Wintersport M3, tiché, nizky valivý odpor a držia stopu na akomkolvek povrchu na 1* aj keď ma dezén 10-15%
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Ptáš se na Nankang-mám na Nankang NS1 najeto přes 30000km a ještě něco vydrží(pro srovnání-na Michelin Pilot Sport-jsem nenajel ani polovinu km a byly totálně holé :evil: ,jinak tenhle typ Michelinu byly nejhorší a jednoznačně nejnebezpečnější :!: pneu(včetně několikrát protektorovaných pneu za starého režimu),co jsem na autech kdy měl.
Moje hodnocení Nankang NS1 215/45-17 - jízdní vlastnosti sucho i mokro-za 1 s dodatkem super,hluk-v pohodě 2,výdrž-přečkaly několik H.srazů(a že dostaly na srazech v Mimoni pořádně zabrat :oops: )a odhadem ještě tak 5000km vydrží(včetně letního srazu 8) )-takže výdrž-1.Když o Michelinech píšu,že byly ze všech pneu nejhorší po všech stránkách :!: ,tak naopak Nankang NS1,jsou nejlepší pneu co jsem kdy měl(a že jich už pár párů a značek bylo :D ).
Kdo si myslí,že koupí "značkové"pneu a čím dražší,tím budou lepší-tak já tvrdím,že i mezi lacinými(pro většinu z nás neznámé značky)pneu se dají sehnat špičkové pneu a naopak mezi rádo-by značkovými produkty jsou nebezpečné a nekvalitní šmejdy :!:
Stejné zkušenosti mám s oleji,svíčkami...Ale protože jsem už tady narazil na "značkaře",kteří budou tvrdit,že jejich olej za 600,-Kč/l musí být kvalitnější než můj(stejných výk.parametrů)za 100,-Kč/l a že by si Brisk svíčky nebo nějaké Nankang,Fullrun pneu....... na auto nedali,tak už se nedohaduji a jen se :lol: .Je na každém,aby si sehnal informace o produktech(proboha jen ne nějaké zaplacené testy v časopisech :roll: -myslím tech.informace,informace o fabrice-třeba o šířce vyráběných rozměrů,množství....to už napoví-a když třeba jako Nankang vyrábějí pneu i pro letadla,tak to asi nebudou žádní amatéři jako v Matadoru :roll: )a posoudil co dostane za své peníze.Pozor,netvrdím,že vše laciné je dobré-tvrdím,pečlivě shánět info,pokud jde tech.porovnat a vybrat nejlepší poměr cena x výkon. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Richi
*
Příspěvky: 77
Registrován: 15 říj 2007, 13:40

Příspěvek od Richi »

Tak tak, treba si prezreť testy napr. ADAC, SportAuto, OAMTC, Auto motor und Sport... a vybrať si.
Ja mám aj dobre skúsenosti so zimnými Matadormi konkretne MP56, v chladnom počasí boli perfektné ale keď sa oteplilo tak to nebolo buhvico a aj na suchom asfalte občas nemilo prekvapili, skratka gumy do nečasu.
Ale letne Matadori škoda reči, teda okrem slikov :lol:
Hyundai Coupe F2 ´99 2,0
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Příspěvek od mirpie »

no, dík Borku za pozitivní informace. Kluci kamarádi z města, maj japonský auta (subaru impreza gt rok 97 a Toyota Celica rok 95) a oba maj korejský pneu, nevim, značku, ale prej v poho. Nankang je tuším vyráběnej na Tchajwanu a stojí málo, protože je vyráběj "levné ruce", kvalita ale ok.
Tak na jedu sezonu je tedy zkusim. V létě se chci na otočku podívat do Paříže, tak snad mi na dálnici někde nezklamou.... No, ještě si projdu cenové odstupy. Bohužel toho hodocení a recenzí jsem na netu moc nenašel...
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

mam pneu Kenda a taky si nestezuju, za par korun a pohoda.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Mně se nejvíc osvědčily Toyo, nevydrží dlouho kvůli měkčí směsi, ale perfektně drží i ve vysokých rychlostech. Nankang jenž je následoval u mě propadl, guma sice neubývala, ale také nedržela stopu, nehledě na vyšší hluk.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

zdenek76: vydrz treba pro me nema moc vyznam.... staci, kdyz vydrzi 25-30.000km. To jsou dva roky a pak bych je stejne rad vymenil. A pri polovicni cene jak vehlasne znacky jsem spokojeny
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

To sem tady asi jediná lama co jezdí na barum brllantis :-D sou nové a relativně hlučné... Jak drží, nedrží se neodvážím říci, protože nemám s čím porovnat. Sou to moje první nový gumy... Každopádně co do ceny, tak jsou studentsky levný :-D (pod 1000 / kus)
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
Uživatelský avatar
wzoras
*
Příspěvky: 36
Registrován: 04 úno 2008, 12:24

Příspěvek od wzoras »

já mám rád KUMHO myslim že ani cenově to neni nejhorší > http://www.kumho.cz/dezen.php?dezen=KH1 ... 1&sezona=1

každopádně jsem jezdil na matadorech > zklamání
Michelin > zklamání

Měl jsem zimní barumy a ty celkem hezky vydrželi a měli pěknej záběr. Takže bud Barum nebo Kumho, ale stejně bych volil kumho už teď. Tak to za sebe :)
Odpovědět

Zpět na „COUPE“