Scoupe - spínač dveří

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Scoupe - spínač dveří

Příspěvek od Seemann »

Nazdar, mám dotaz. Chci si nainstalovat LED osvícení pedálů, ale chci aby se světlo rozsvítilo už při otevření dveří. Potřeboval bych vědět kde je spínač střešního světla,ke kterému bych to připojil(nejlepší místo k operaci). Dík za rady.
Reklama
 

shotik
****
Příspěvky: 1002
Registrován: 24 čer 2006, 13:42
Bydliště: Praha 9 Kbely
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shotik »

jukn se na kastli kde dosedaji dvere ke kastli a nad prahem jak vede slopek je spinac :) zkus na nej zamackat a uvidis co to udela)
Hyundai Scoupe 1994 prodano
Hyundai COUPE FX 2.0 16V 1998 prodano
Fabia 1,9TDI prodano
Octavia II 1,9TDI
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Do původní el instalace bych se moc nehrabal (když vidím jaké problémi to nadělá když to někdo udělá a pak třeba chytne auto - můj případ, od té doby když se ptám prodejce na auto tak jednou z prvních otázek jsou zásahy do el. instalace) raděj si kup dveřní spínač a natahej nové obvody ušetříš si spoustu možných komplikací.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Příspěvek od Seemann »

Pokud bych tam dal jiný spínač, tak bych musel udělat díru do prahu,ne? A stejně bych to někde musel na elektriku napíchnout. Já nevím...

rozmontoval jsem plast u bezp. pásu, ale ty dráty od spínače asi povedou prahem někam do přístrojovky. Jediné dva(modré) které jsou vidět vedou někam dozadu(asi zadní lampy).
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

ze spodní části B sloupku by tam měl bý slušný přístup. Nevím proč by jsi to měl zrovna dávat do prahu můžeš to dát kamkoli kde dolíhají dveře :wink: šťávu bych si nathl od baterky (pokud plánuješ více takových to světelných a vůbec jakýchkoli přídavných prvků) silnějším kabelem a v interiéru pod palubkou kde bude místo bych si udělal novou pojistkovou skříň a z té potom vše tahal ke všenu co budeš do auta přidávat.
Možná to zní zbytečně složitě a komplikovaně ale opak je pravdou věř mi že jedna porucha či problém v elektrice a pochopíš o čem píšu mám takových problémů za sebou víc než dost a nakonec to chci udělat tak že koupím celou novou kabeláž do které se nikdo nevrtal a vše ostatní budu řešit natažením nových obvodů.
Ber to tak napojíš se na osvětlení vozu kabeláž a pojistka dimenzovaná na 5A pojistku sice vyměníš ale jak tam zapojíš další věc tak třeba přehřeješ kabeláž která je na ten proud také dimenzovaná koleduješ si o požár auta. jedině kdyby jsi napojil na ten spínač na spínací relé pak by se nic nedělo ušetřil by jsi si vtrání a spínač ale kabeláž k tomu budeš muset přivést tak jako tak. Je to na tobě jestli to chceš udělat pořádně ale nepřeju ti ten pocit když jedeš a najednou vidíš jak ti z útrob interiéru jde dým který se zesiluje.
Kdyby jsi se přece jen rozhodl na to napojit na ten spínač tak alespoň ze začátku věnuj velkou pozornost pachům ve voze a měj někde v autě dobře přístupný klíč na odpojení baterky to je totiž první věc kterou v případě problému odpoj a pokud to nebude už v plameni tak se to uhasí.
nechci tě nijak strašit ale předchodí najitel mého prvního Scoupe byl nejaký kutil a po sepnutí jednoho tlačítka (přidaného obvodu napojeného na původní) mi auto chytlo ve středovém sloupku ten jsem vytrhl a kabeláž vyškub jizvy jsem měl přez měsíc potom než se zahojili a než to utuchlo tak se mi začalo kouřit i z B sloupku! Fakt není o co stát :!:
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
vlado
*
Příspěvky: 12
Registrován: 29 led 2008, 23:45
Bydliště: Ružomberok

Příspěvek od vlado »

Kúp si dverné spinače predávané k poplašným zariadeniam Tieto namontuj na boky palubnej dosky(plast).Pred tým odmontuj bočné kryty vylúpnutím. Spínače namontuj na plechy ktoré držia plastovú časť palubnej dosky.Sú tam diery, musíš si však urobiť vhodnú redukciu na menší priemer (priemer montovaného spínača), nakoľko diery majú väčší priemer. Potom prevrtaj plastový kryt a naraz ho nazad ako bol pred tým.Pripojenie Ti nepopišem, to si urobíš podľa svojich potrieb. Montáž bude týmto spôsobom bez zásahu ho továrenských kábelových zvazkou.
Na práci je najnáročnejšie urobiť si tú redukciu. Ak budeš robiť zapojenie prizemnením stačí prevrtaná vhodná skrutka. Pri pripájamí kladného napätia redukcia musí byť z izolantu. Takto som montoval spínače poplašného zariadenia a pritom som nestratil záruku na auto. Foto nemám.
Uživatelský avatar
Seemann
**
Příspěvky: 404
Registrován: 09 lis 2007, 14:43
Bydliště: Středozemě - burani,poserte se!

Příspěvek od Seemann »

mám jedno Scoupe na rozebrání, motor už hotový, takže se pustím do interiéru a uvidím co kam vede a nějak se snad zorientuji. Díky za rady. Pravda že by nebylo dobrý, kdyby to vyhořelo :?
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vladislav Bureš »

Nejlepší budeš mít když natáhneš nový silnější kabel od baterky a uděláš novou pojistkovou skříň a z té pak nataháš vše co budeš kdy potřebovat a v budoucnu když tě napadně jakákoli blbost tak se napojíš tam a buseš to mít jednoduché rychlé a bezpečné žádné pozdější starosti kde se napojit kudy přivést dráty jednou to uděláš pořádně a pak už budeš mít se vším klid
Jsi pražák tak se podívej sem tam by jsi měl vše potřebné najít
http://www.ges.cz/
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“