Uchycení origo koberečků

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

dusan
*
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2008, 19:18
Bydliště: Olomoucko

Uchycení origo koberečků

Příspěvek od dusan »

Chci se zeptat zda někdo neví na co jsou takové plastové čudlíky skoro pod sedadly ? Nemá to něco společného s uchycením koberečků? Docela se mi posouvaj dopředu a každou chvíli je musím upravovat. U některých aut jsem viděl systém uchycení a přišlo mi to celkem fajn. Dík za typ.
New Santa Fe 2,2 AT
Reklama
 

Mako
*
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2006, 08:13

Příspěvek od Mako »

Čudli jsou na uchycení orygo gumových rohoží.
Mako 2.2 CRDI AT 180 K
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tringi »

Je to tak, minimálně u Coupé. Jsou tam dva, originální kobereček má v určitém místě otvory, které tam pasují. Oba čudly se otočí do polohy, kdy se dá ten kobereček nasadit, a pak se otočením obou o 90° ten kobereček uzamkne.
Přijde mi to jako docela chytrý detail :)
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Příspěvek od Dalibor »

Na originální koberce - textilní i gomové a drží skvěle
dusan
*
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2008, 19:18
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od dusan »

Jenomže já na origo koberečcích žádné díry nemám!!!
New Santa Fe 2,2 AT
Dalibor
*
Příspěvky: 47
Registrován: 12 pro 2006, 22:31

Příspěvek od Dalibor »

Asi nebudou originální :D
Mám gumové i textilní a jsou tam...
Vrať je a chtěj s dírami, od toho tam ty kolíky jsou!
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Já dostal "origo" koberce, ale bohužel s větším průměrem toho plastového kolečka než je ten čudlik, takže mi koberce nedrží a vesele sklouzávají kupředu. Samozřejmě jsem se je pokoušel v začátku reklamovat, ale marné. Prý se jiné nedělají. :(
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

No a ja jsem to vyresil tak, ze jsem nalepil na koberec jednu stranu suchace a na podlahu druhou stranu suchace a koberce drzi ... :wink: :lol:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Vita píše:No a ja jsem to vyresil tak, ze jsem nalepil na koberec jednu stranu suchace a na podlahu druhou stranu suchace a koberce drzi ... :wink: :lol:
Takhle jsem uvažoval také, ale nakonec mi přišlo líto zničit si origo podlahu. Nehledě k tomu, že občas je koberec třeba vyndat a teď je otázka co drží víc: spoj sucháče, nebo lepidlo na podlaze (koberci).
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
dusan
*
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2008, 19:18
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od dusan »

Takže já vše vyřešil následovně - v OBI jse zakoupil za 99,- kačáků sadu na nýtování takových těch kroužků - které slouží třeba jako oka na krycích plachtách. V sadě je vše potřebné tj, 8 kusů koleček o průměru 12mm - přesně sedí na čepy v santíkovi - vyrážeč děr do koberce či jiného materiálu, a sada na rozklepnutí nýtu. V koberci vyseknete díru, vloží se kolečko s protikusem, rozklepne a máte perfektní protikus na čep. Práce na cca 10 minut a výsledek více než dobrý. Dělal jsem jen přední koberečky - v zadu moc lidí nevozím a i koberce jsou tam poměrně dobře fixovány.
New Santa Fe 2,2 AT
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Zdeněk ČB »

dusan píše:Takže já vše vyřešil následovně - v OBI jse zakoupil za 99,- kačáků sadu na nýtování takových těch kroužků - které slouží třeba jako oka na krycích plachtách. V sadě je vše potřebné tj, 8 kusů koleček o průměru 12mm - přesně sedí na čepy v santíkovi - vyrážeč děr do koberce či jiného materiálu, a sada na rozklepnutí nýtu. V koberci vyseknete díru, vloží se kolečko s protikusem, rozklepne a máte perfektní protikus na čep. Práce na cca 10 minut a výsledek více než dobrý. Dělal jsem jen přední koberečky - v zadu moc lidí nevozím a i koberce jsou tam poměrně dobře fixovány.
bezva řešení - běžím do OBI :D
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
dusan
*
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2008, 19:18
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od dusan »

Nechci zakládat nové téma tak to hodím sem. Sháním gumové koberečky na zimu - máte někdo typ? Internet je toho samozřejmě plnej ale nechci kupovat něco o čem na100% nevím jak to pásne. V salone chtěli za origo tuším kolem 3000,- což se mi zdá dost. Díky za radu.
New Santa Fe 2,2 AT
Uživatelský avatar
karves
*
Příspěvky: 85
Registrován: 16 říj 2007, 22:31
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od karves »

Na Santu stojí origo gumové 1490 podle katalogu doplňků. Mně je dal prodejce darem (mega mu asi stačilo). Maji na straně u sedadla dirku, která se nasadí na čep na podlaze k tomu určený. Já jsem s nima spokojen :D
SF Elegance AT
ivanmart07
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2008, 09:40

Příspěvek od ivanmart07 »

Môžem potvrdiť cenu, u nás v SR 2000 Sk originál gumenné čo nie je veľa a môžeš ich odskúšať priamo na salóne. Ja som ich tiež dostal zadarmo. Myslel som, že to dávajú zadarmo bežne.
dusan
*
Příspěvky: 54
Registrován: 02 úno 2008, 19:18
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek od dusan »

No mému prodejci asi mega nestačil, koberečky nepřihodil
New Santa Fe 2,2 AT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“