otacky na volnobehu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

otacky na volnobehu

Příspěvek od behe »

Ahojte,

dnes mi zacal robit motor taku divnu vec, vzdy (auto stalo na krizovatke) ked som zaradil jednotku, na chvilu stupli otacky volnobehu o cca. 2-300 a po asi 2 sec. klesli spat.

Inak, aj po nastartovani motora, bezne otacky vybehnu vyssie a po 2-3 sekundach sa ustalia. Dnes po 2-3 sekundach mierne zakolisali a az potom sa ustalili. Cim to je? Zeby bol motor este v treme po tej nocnej burke a triasol sa mu hlas?
Naposledy upravil(a) behe dne 27 čer 2008, 08:11, celkem upraveno 1 x.
Matrix Premium 1.6
Reklama
 

HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Mně tohle dělá motor taky, ale jen při startování za studena - otáčky vyběhnou ke 2000, pak trochu klesnou a toto se opakuje několikrát. Bez toho, že bych se dotýkala plyn.pedálu (teda kromě startování). Připadám si přitom vždycky jak trdlo, co se ani neumí rozjet :?
Matrix 1,6/76; r.2007
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

re

Příspěvek od michal2828 »

Mě ty otáčky zastudena taky vyskočí na cca 2000/min, je to podle mě zcela standardní. Po chvilce spadnou na cca 750/min, počkám a jedu.Předtím jsem měl clio a chovalo se obdobně. Chce to jen chvilku po nastartování počkat, protože motor je studený, tak řídící jednotka upravuje směs.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: re

Příspěvek od behe »

Po nastartovani tie otacky vybehnu, padnu na ca. 800, ale potom este raz zakolisu (padnu na moment nizsie a mam dojem ze to ide skapat).

Skor som ale nechapal, preco mi vystupia otacky pri zaradeni jednotky (alebo stlaceni spojky?) - plynu som sa nedotkol. Ale dnes to uz nerobil...
Matrix Premium 1.6
HankaK
*
Příspěvky: 24
Registrován: 26 lis 2007, 08:37

Příspěvek od HankaK »

Michale2828, ještě i po 5-10 min jízdy otáčky zůstavají na cca 1000/min. Jinak ten výrazný pokles, o kterém píše "behe", znám taky. A robí to pořád. :cry:
Matrix 1,6/76; r.2007
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

re

Příspěvek od michal2828 »

Pokud to dělá i po zahřátí, asi je něco v nepořádku, ale to už si asi žádá regulérní diagnostiku v servisu. Možná to může být software řidící jednotky. Podobné problémy byly u Accentů 1.4i.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od behe »

Trochu som bol nepresny - po nastartovani vybehnu otacky volnobehu na 2000 a pomaly klesaju. Pri asi 1400 prudko klesnu na asi 1000, zase sa vratia na 1400 a pokracuju v pomalom klesani - dfalsi priebeh nepoznam lebo to uz vyrazam.

Po zahriati uz bezi vsetko v poriadku, ale casto (nie vzdy) vybehnu otacky vyssie pri zaradeni 1ky alebo spiatocky. Osobne mi to nevadi, len ma zaujima ze preco.

Inak musim povedat, ze citim po 4000 km vyraznu zmenu, nazvime to zabehanie motora. Na zaciatku som jazdil na otackach najviac 2400,. vyssie otacky sa proste nedali pocuvat. Teraz motor pradie ako maly tiger, mam niekedy tazke srdce pri radeni na vyssi stupen, lebo ten zvuk okolo 3000 az 3500 je hotova symfonia.
Matrix Premium 1.6
fantom
Příspěvky: 6
Registrován: 24 říj 2007, 17:48
Bydliště: Sk

Re: otacky na volnobehu

Příspěvek od fantom »

Dobrý deň

Som majiteľom Matrixa 1,6. Zaujímalo by ma či niekto skúšal riešiť problém s kolísaním otáčok pri studenom štarte v zimnom období a následnom trhavom rozjazde. Servis sa tvári, že je všetko O.K., na prvej garančke mi technik povedal, že je to normálne a že sa netreba hneď po naštartovaní vozidla pohýnať, diagnostika motora neukázala žiadnu chybu. Každopádne si nemyslím, že je to normálne, Accent 1,4 má rovnaký problém, na fóre sa to rieši už dlho, (prehrávanie sofwaru...) tak by som sa chcel spýtať aké majú skúsenosti majitelia Matrixov. Táto závada sa spravidla objavuje len ráno pri prvom naštartovaní po studenej noci, v servise je to potom dosť problém dokazovať a som tam za blba.

Ďakujem
Matrix 1.6 Dynamic
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: otacky na volnobehu

Příspěvek od rastos »

No... asi neostane ine, len im auto na jednu noc nechat a rano predviest. Je zrejme, ze niekto musi vyvinut tlak na dovozcu, aby nechal spravit novy software (alebo ho len poskytol servisom - mozno uz existuje), ako to urobili pri Accentoch a Kia Rio.
Ked bude zavada predvedena, bude to servis, kto bude od importera ziadat riesenie.

Inac starsie Matrixy (do 2005) to nerobili. Potom ako urobili facelift v 2005, upravili aj SW motora na nizsiu spotrebu. Priemerna tak klesla z 8 litrov na 7,3. Zrejme aj tym sa setri, ze nevstrekuje dostatok paliva na plynuly rozjazd na studeno... Takze riesenim by mohlo byt (ak nebude lepsie) i nahranie starsieho SW. Ale za cenu zvysenia spotreby :D
Matrix 1.6
kaspi
**
Příspěvky: 127
Registrován: 20 úno 2008, 14:35
Bydliště: Vsetín

Re: otacky na volnobehu

Příspěvek od kaspi »

@rastos) copak tak kia rio u tvého podpisu? Matrixe jsi dal pryč?! :shock:
Matrix Premium 1,6, 2/2008
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: otacky na volnobehu

Příspěvek od rastos »

No... ja to tak trochu posuvam... Na Matrixa som mal jedneho zaujemcu a kedze to vychadzalo celkom dobre (bol to dovoz z DE), tak isiel... Toto momentalne Rio je tiez z DE (opravena lahka buracka), okrem toho ma na dvore caka dalsie pokusenie - Hyundai Accent VGT (dovoz z CR, este neopravena buracka od kolegu HCD tu z fora)... Skratka auta (a korejci obzvlast) su moje hobby :D
Ale na Matrixe VGT beham v praci, mame ho ako sluzobny, takze som stale Matrix pozitiv :D
Matrix 1.6
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“