svíčky

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Uživatelský avatar
TIR
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2006, 12:37
Bydliště: Jižní Čechy

svíčky

Příspěvek od TIR »

Jake jsou dobre svičky na Sonatu 93 2.0i 16V nejakej kompromis mezi cena/kvalita......
Sonata 2.0i 16V r.v.93 plná palba== luxus za malej peniz
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Výrobce doporučuje NGK, ale na ty pozor. Vyrábí se v různých zemích po světě. Pokud NGK pak jen originál z Japonska- ty jsou dobré.
Pokud použiješ NGK z Německa nebo Francie motor poběží taky, ale bude hůř startovat.

Jinak pro tento motor bohatě dostačují standartní Bosch - dle katalogu snadno přiřaditelné. Motor si dobře rozumí se čtyřkontaktními svíčkami od Bosche - opět snadno přiřaditelné dle katalogu.

Zásadně se ovšem vyhni svíčkám Brisk, typu LGS obloukem největším.
Brisk je levná sračka, díky které jsem dělal GO motoru.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dikej za info o tech svickach. Jinak ja mam tu antenu bez moturku, ručne vytahovací, ani nevim že tam davali na el. pohon, nebo už nejni original co tam mam ja.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

93-jky GLS a všeobecně všechny Sonaty mají el. anténu - bohužel se u nich často díky špatné údržbě rozbíjeli právě pruty - v servisech měnili pouze celé antény i s motorkem = paleta, tak většina majitelů po poruše montovala pouze manuál. I když vyjímka potvrzuje pravidlo.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David PLEVA »

Máte někdo zkušenosti se Championkama?
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

David PLEVA píše:Máte někdo zkušenosti se Championkama?
Tím by mělo bejt osazano auto z fabriky.
Já je tam teda měl a dával jsem tam NGK.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Z výroby jsem tam měl Champion RC10YC4,teď tam mám NGK a pokud můžu pocitově hodnotit,tak Champion se mě zdály lepší.Najel jsem na ně 40000km bez problému.Rozdíl je možná jen pocitově.Jinak na NGK zatím také bez problému.Kdyby měli Championky normálně v obchodě jako NGK,tak neměním :!:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David PLEVA »

Borek píše:Z výroby jsem tam měl Champion RC10YC4,teď tam mám NGK a pokud můžu pocitově hodnotit,tak Champion se mě zdály lepší.Najel jsem na ně 40000km bez problému.Rozdíl je možná jen pocitově.Jinak na NGK zatím také bez problému.Kdyby měli Championky normálně v obchodě jako NGK,tak neměním :!:
Děkuji ti za radu, u mně je situace opačná, já mám obchod se Championkama 150m od baráku, proto jsem se ptal.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Tak to máš fajn. :D Tady je spousta prodejen,všude mají NGK v regálech,ale Championky nikde(max. na objednání :( ).Nechtělo se mě čekat a NGK také doporučuje výrobce,tak jsem je vzal.Ale stejně mám pocit,že s Championkami šel motor ochotněji do otáček(jak jsem již psal,je to možná jen pocit,ale po výměně starých Champ.svíček,po 40000km,za nové NGK jsem čekal alespoň drobné zlepšení a to nějak nepřišlo :oops: ).Vyzkoušej,porovnej a budeme chytřejší. :wink: Kdybych měl prodejnu s Championkama vedle baráku,jako ty,tak bych u nich zůstal a na příští výměnu si je tady objednám a vrátím se k nim. :wink:
Mrkni do prodejny u vás,kolik stojí ty Champion RC10YC4.Za ty NGK jsem dal 119Kč/ks.Zdar tvé jiskře,přeje :lol: Borek :lol: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no ja pokukujem po iridiovych eNGeKaackach....ale zase mi to tak nesuri....
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Mirec-s iridiovými nemám osobní zkušenost.Ale mrkni nebo napiš Martaszovi,ten tam měl tuším Densa Iridium a považoval to za vyhozené peníze.Tak abys nebyl zklamaný investovanými korunami. :?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Mam taky Championy a prostě jede to normálně. To že to s jinejma pojede znatelně líp je jenom libido efekt, hlavně když stojí jedna 400 nebo kolik... :D
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Laďa
**
Příspěvky: 144
Registrován: 08 pro 2007, 08:17
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďa »

No já musím obhájit vámi zatracované Brisky. Měl sem v Getzovi 1.6 Championy a auto mě hlásilo pořád závadu a vůbec nechtělo táhnout. Tak sem tam dal Brisk Premium DOR15LGS a jede to super. Když sem vyndal ty Championy tak vzhledově vypadaly že jsou v pořádku. Jiskru taky házely, tak nevím v čem byla chyba. Ale ty Brisky sou už úplně o něčem jiném. V předchozím autě sem měl jednobodové Bosch a byly s něma jenom problémy auto často nechtělo startovat. Tak sem tam dal nějaké tříbodové Brisky (přesné označení si už nepamatuju) A auto startovalo naprosto bez problémů a výkon taky vzrostl. Tak jestli někdo tvrdí že svíčky nemají na výkon vliv tak to není pravda. Podle mých zkušeností Sou nejlepší Brisky. Zatím sem vyzkoušel 2 x Championy, 1 x Bosch a 2x Brisk. Brisky mi doporučil i automechanik.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Já osobně naopak proti Brisku nemám nejmenší výhrady.Chtěl jsem je i vyzkoušet v Tiburonu,ale když jsem to napsal,tak jsem byl pro některé ......Měl to být test,ale než se s některými "značkaři" hádat,že to jede úplně stejně dobře,tak na to kašlu.Osobně si myslím,že správně zvolené svíčky JAKÉKOLIV :!: značky,se budou chovat stejně.Ale jak píšu-nač přesvědčovat "značkaře",že vyhodili tisíce za svíčky,oleje,filtry,pneu,dokonce i benzín :lol: ....když si můžu vybrat a zaplatit pouze za stejně kvalitní zboží a ne +100% přirážku za značku. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

můžu jen potvrdit max spokojenost z Briskama 35,-ks.. byl jsem mile překvapen za jak malou cenu odvedou dobrou práci a předtím Ngk Francouský a po 20000km byli na odpis...
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Odpovědět

Zpět na „SONATA“