klepání v zadních brzdách - bubnové

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Brdy
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 dub 2006, 13:03

klepání v zadních brzdách - bubnové

Příspěvek od Brdy »

Ahoj,
neřešili jste někdo podobný problém:
Mám accenta 1.3, r.v. 2003, najeto cca 90.000 km, pravidelně servisovanej v origo servisu (v HK neznám jinej servis na hundaje :-)).
Při brždění se objevuje klapání v zadních brzdách, zvuk nahrávám, jel jsem cca 60km/h a brzdil slušně (ne na krev) to klapání mě fakt znervózňuje.
Byl jsem s tím už asi 4x v servisu a vždycky něco vyměnili, upravili, vyladili, ale po ujetí pár set kilometrů ten samý problém. Řekli mi, že už neví čím to je. Že to nemá vliv na funkčnost. Vysvětlení: při brždění tam něco lítá a to vydává ten zvuk (dělá to když to je trošku ohřátý, po ujetí cca 10km a víc).
hledal jsem na v fóru a tohle se objevuje i u getzů.
Nemáte nějakej nápad jak to odstranit?
Odkaz na zvuk v mp3 a mpeg souboru - http://files.uloziste.com/ea0fec03a7f3dc9a/
Díky za rady.
Brdy (HK)
Accent, rv. 2003, zlatá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: klepání v zadních brzdách - bubnové

Příspěvek od mirec »

Brdy píše:Ahoj,
neřešili jste někdo podobný problém:
Mám accenta 1.3, r.v. 2003, najeto cca 90.000 km, pravidelně servisovanej v origo servisu (v HK neznám jinej servis na hundaje :-)).
Při brždění se objevuje klapání v zadních brzdách, zvuk nahrávám, jel jsem cca 60km/h a brzdil slušně (ne na krev) to klapání mě fakt znervózňuje.
Byl jsem s tím už asi 4x v servisu a vždycky něco vyměnili, upravili, vyladili, ale po ujetí pár set kilometrů ten samý problém. Řekli mi, že už neví čím to je. Že to nemá vliv na funkčnost. Vysvětlení: při brždění tam něco lítá a to vydává ten zvuk (dělá to když to je trošku ohřátý, po ujetí cca 10km a víc).
hledal jsem na v fóru a tohle se objevuje i u getzů.
Nemáte nějakej nápad jak to odstranit?
Odkaz na zvuk v mp3 a mpeg souboru - http://files.uloziste.com/ea0fec03a7f3dc9a/
Díky za rady.
Brdy (HK)
Tiez som take nieco prezival...vymena dosak v prednych brzdach to vyriesila...ked citis to klepanie aj v brzdovom pedali skontroluj si predne dosky...z oboch stran...inak suchanie zadnej brzdy bubnovej moze sposobovat aj ovalita bubna...aspon myslim...
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Brdy
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 dub 2006, 13:03

ovalita

Příspěvek od Brdy »

destičky ve předu jsem měnil před 20.000km, takže by měly ještě držet.
V servisu taky říkaly, že to je ovalita bubnu. Ale pořád nechápu, jak to lze odstranit? :-)
Accent, rv. 2003, zlatá metalíza
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Pokud to není moc tak stočit,pokud jo tak vyměnit.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

no sustruzit by som to nesustruzil....predsalen ked uz je tam ta ovalita tak by bolo lepsie ich vymenit lebo sustruzit by to musel niekto co ma dobru prax a predsalen to vyvazenie je dost vsakovake....ale nove bubny u vas v cechach vyjdu na par supov...ja by som nevahal...kolega kupil z ciech jeden bubon za 500 korun na svoju toyotku...kup nove a mas pokoj....
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

taky to muze delat bordel, necistoty v bubnu, staci prach z paken a klepe to jak das. Sundat buben, ocistit jemnym smirkem a benzinem, pakny taky prejet smirkem, dorovnat. Melo by to dat na chvili pokoj.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

ryba píše:taky to muze delat bordel, necistoty v bubnu, staci prach z paken a klepe to jak das. Sundat buben, ocistit jemnym smirkem a benzinem, pakny taky prejet smirkem, dorovnat. Melo by to dat na chvili pokoj.
Ahoj, ted trosku mimo. Chtel jsem se podivat jak na tom moje zadni bubnovky jsou, ale nepodarilo se mi k nim dostat. Sundal jsem kolo, vyndal ze predu nejaky sroubek normal na sroubovak a jak dal na to???? :?:
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

tohle mi vzdycky sundaval svara, ale je tam uprostred sroub jistenej zavlackou, dotazenej jak krava, ten se musi povolit, sundat buben a udelat proceduru. Ma to nekolik hacku, predne si nesmis slapnout na brzdu jinak tam ten buben uz nedas, sundat buben taky musis bez rucky. Po ocisteni taky musis setelovat ten mechanismus brzdy, ono to ma nejakej samostav, ale o tom uz moc nevim, nejakej mechos tady ti rekne jiste vic.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“