Pískání - spojkové ložisko?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Pískání - spojkové ložisko?

Příspěvek od gustav »

Ahoj, mám i30 1,4 Comfort a zhruba v 18.000 km se objevilo pískání při jízdě, které po vyšlápnutí spojky přestalo. V servise mi vyměnili spojkové ložisko. Chvíli bylo ticho a asi po týdnu to začalo pískat zase, ale jen někdy, zvlášť při vyšší venkovní teplotě, ráno to nepíská :shock: Minulý týden jsem byl na garančce při 19.700km a jsem domluven, že se stavím, až to bude pískat, ale v servise se tváří rozpačitě, jakože neví co s tím. Máte někdo podobnou zkušenost?
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Ještě by mohl pískat klínovej řemen, i když to přímo nesouvisí se spojkou, tak přece jen když ji vyšlápneš, není motor v tahu a řemen může přestat pískat.
Píská to pořád anebo kdy přesně?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Příspěvek od gustav »

Klínový řemen mě napadl taky.Při opravě a výměně ložiska to v servise poslouchali (asi fonendoskopem) a o klínovém řemeni nepadlo ani slovo.Teď to píská nepravidelně, nejvíc, když je venku skoro 30°C. Pak jsem to zaznamenal občas asi 2 min po nastartování motoru a po rozjezdu. A někdy to nepíská vůbec. A když už to píská, tak hlasitěji a intenzivněj než předtím.
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Zkusil bych omrknout ten klínový řemen, za to nic nedáš. Je to taková nejčastější závada, když něco píská. Zpravidla je to slyšet právě na rozjezdu, ono se to ozve i třeba při normální jízdě, ale to už uvnitř auta nemusíš slyšet.
Ať třeba servisáci zkusí, jestli je správně napnutej apod. Dřív se to tuším dalo poznat i tak, že si ho namazal mýdlem a on díky tomu chvíli nepískal. Tím se to dalo odlišit od pískání spojky.
Jako začal bych tady od těch jednodužších věcí. Píská to z motorového prostoru? Ještě totiž můžou pískat brzdy či ložiska.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
gustav
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2008, 17:02

Příspěvek od gustav »

Píská to z motorového prostoru,občas i na volnoběh při stojícím autě :(
Dík moc za radu!
i30 1.4 Comfort, Stone Black, 8/2007
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

To, co popisuješ dělá spojk. ložisko. Teďka, když je teplo, tak píská málo, ale jak se bude ochlazovat, bude pískat víc. Hlavně při studeným startu. Je to suchý ložisko, který se nedá namazat. Dělá to u většiny aut, můj Renault to dělal taky ( hlavně v zimě ) a před ním Opel Kadett taky. U Opela jsem se tak nasr...l, že jsem vyměnil celou spojku a za měsíc pískalo zase. Zajel jsem za kámošem co má servis a ten mi poradil vatu do uší :D a nebo hlasitou muziku. Důležitý je, jestli pískání po ohřátí motoru přestane. Je to ale kus od kusu. Postavíš do řady deset stejných vozů a pět bude pískat a dalších pět nebude :? Na Renaultclubu jsme se dělili na " ticháče " a na " pískaly " :D Klíňák když namažeš mýdlem nebo svíčkou, tak pískání okamžitě přestane. Taky může pískat ložisko vodní pumpy, ale to je na servis. Jinak s Renaultem jsem jezdil i s pískajícim ložiskem 6 let a v pohodě.
...........................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue ( v září )
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

Chtěl jsem se vás zeptat,zda nemá někdo takový problém jako já a nebo,zda někdo netuší čím to je.Když mám motor nastartovanej a nebo,když jedu tak mi v motorovém prostoru něco cvrčí a když šlapnu ny plyn,tak je to hlasitější.A když šlápnu na spojku,tak to nedělá.Netušíte někdo co stím je?
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od mechoun »

Spojkové ložisko :-(
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

mechoun píše:Spojkové ložisko :-(
není to nejak brzo?
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Radek Švub píše:Chtěl jsem se vás zeptat,zda nemá někdo takový problém jako já a nebo,zda někdo netuší čím to je.Když mám motor nastartovanej a nebo,když jedu tak mi v motorovém prostoru něco cvrčí a když šlapnu ny plyn,tak je to hlasitější.A když šlápnu na spojku,tak to nedělá.Netušíte někdo co stím je?
Cim vic plynu, tim hlasitejsi?
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

laufas píše:
Radek Švub píše:Chtěl jsem se vás zeptat,zda nemá někdo takový problém jako já a nebo,zda někdo netuší čím to je.Když mám motor nastartovanej a nebo,když jedu tak mi v motorovém prostoru něco cvrčí a když šlapnu ny plyn,tak je to hlasitější.A když šlápnu na spojku,tak to nedělá.Netušíte někdo co stím je?
Cim vic plynu, tim hlasitejsi?
Jo!!!!!!
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Radek Švub píše:
laufas píše:
Radek Švub píše:Chtěl jsem se vás zeptat,zda nemá někdo takový problém jako já a nebo,zda někdo netuší čím to je.Když mám motor nastartovanej a nebo,když jedu tak mi v motorovém prostoru něco cvrčí a když šlapnu ny plyn,tak je to hlasitější.A když šlápnu na spojku,tak to nedělá.Netušíte někdo co stím je?
Cim vic plynu, tim hlasitejsi?
Jo!!!!!!
Kdyz mam vyply radio, tak taky nekdy pozoruju takovy syceni/piskani z motoroveho prostoru. za jizdy.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

Měl jsem najeto 17 000 km a ono mi to začalo dělat tak teda netuším co stím je
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

Neresim to. Radej zapnu radio a je to
i30 1.4 + kn, 12/2007
Radek Švub
**
Příspěvky: 212
Registrován: 03 říj 2008, 12:27
Bydliště: Zábžeh

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Radek Švub »

laufas píše:Neresim to. Radej zapnu radio a je to
Ale přeco jo to špatné přece.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“