Stahování okna řidiče u Lantry J2

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Bruno »

Takže mám problém !
Dnes jsem musel stáhnout okénko řidiče, při jeho zavírání těsně před koncem něco ruplo /takové hlasité kovové rupnutí a nebo taky něco jako puknutí skla, sklo je celé/. Okno se při jízdě povoluje otřesy. Při stlačení tlačítka zavřít se nic neděje. Při stlačení otevřít se to otvírá jakoby normálně. Nahoru to nejde musím to tahat rukou. Je to průšvih zrovna teď. Poradte co by to mohlo být a hlavně jak to opravit hlavně, jak se k tomu kultůrně dostat, abych nezničil tapecírung a hlavně ty plastové čudle co ho tam drží. Nemá někdo nějaké náhr. díly, které jsou tam potřebné / co by tam mohlo tak nahlas rupnout??/.
Jsem jedno ucho vúči vašim radám a návodům.

Díky předem Bruno
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od mirpie »

měl jsem to sam na Coupé a stalo se mi to zrovna v Chorvatsku u mýtné brány.... Pěkně popořádku. Samozřejmě to budeš muset rozdělat a vyměnit určitý díl, který ale těžko seženeš samostaně, spíš celou stahovačku (celá machanika + lanko + servomotorek), tak, jako tomu bylo u mně. Na vrakáčích to neprodaj za mín jak za 1500,-- Mám sice coupé, kde jsou dveře i sklo jiné, ale koncepčně to bude určitě stejné. Sklo má v sobě dole čtyři díry, kterými přes pryžové podložky prochází šrouby do nosného plechu se závity. Nosný plech je pak veden dvěmi bílými plastovými kostkami v kolejnici, uložené svisle ve dveřích. Kostka (není to kostka, je to spíše takový kvádr plastový) je uložena jedna nahoře a jedna dole na nosném plechu, co drží sklo. Když je okno blbě usazeno, nebo již má stahovačka něco naježděno, tak zpravidla ta horní kostka časem praskne, čímž je okno vedeno jen tou spodní kostkou. Pro pohyb dolů to nevadí, gravitace pomůže. ALe jakmile chceš vyjet nahoru, okno se vzpříčí a motorek s tím nehne. Asi i tvůj případ..Samostaně kostka vyměnit nejde, kdyžtak jen celý nosný plech s těmi kostkami, na které hodíš svoje okno a na kladky svoje lanko. Ale jak říkám, to těžko někdo samostaně prodá, takže jedině celou stahovačku. Výměna není obtížná, za 60min včetně složeného tapecu nemáš co dělat, pokud jde vše dobře.
Já měl pak smůlu v tom, že jsem tam blbě při montáži nasadil lanko na nosný plech, je tam takový háček, přes který se to musí natáhnout a lanko je tak dobře našponované. To jsem neudělal a bylo volnější a časem mi špatně navíjené lanko zlikvidovalo tu plastovou kladku na motorku a nestahoval jsem opět, ani dolu, ani nahoru, bylo to zasukované. Naštěstí jsme si ponechal z předchozí stahovačky motorek i s lankem a vyměnil jsem pak i to a už důkladně.

Toď popis pro Coupé, ale jak říkám, Lantra bude mechanicky asi stejná, jen jiné rozměry. Takže začni obvolávat vrakoviště, nebo tady kluky na foru, zda nemaj stahovačku.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Bruno »

Díky začnu shánět!!
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od severak »

Mám malý dotaz. Kde se dají sehnat ty plastové čudly, co drží tapacírung? Nemůžu je nikde sehnat a někde to shánět na netu a nechat poslat se pěkně prodraží. Poraďte. Díky
Lantra Kombi 1.6 16v, r.v.96
předtím Lantra 1.5, r.v.92-spokojenost
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Luboshak »

Měl jsem stejný problém u pravého zadního okna. Přesně co popisuješ. Taky v tom cvaklo a dolů to šlo při jízdě samospádem a nahoru to šlo jen rukou. Protože jezdíme většinou ve dvou a tohle okénko nepoužívám, tak jsem to vyřešil tak, že jsem to rozebral a podepřel, takže to mám už na stálo zavřené. Ale u řidiče to je něco jiného.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od mirpie »

severak píše:Mám malý dotaz. Kde se dají sehnat ty plastové čudly, co drží tapacírung? Nemůžu je nikde sehnat a někde to shánět na netu a nechat poslat se pěkně prodraží. Poraďte. Díky
to vidim jen na vrakoviště, nebo někoho, kdo prodává auto na díly..
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Aleš »

Chlapi, mám problém s okýnkem.
Špatně mi vylejzalo nahoru, tak jsem rozebral dveře, zkontroloval jak jsou dotáhlý šrouby na uchycení okýnka a motorku a promazal spoje kde se to pohybuje. Týden to chodilo bez problémů do doby než začlo pršet. Teď když chci to okýnko zavřít, tak se celý vykloní dopředu. Jediná možnost abych ho teď zavřel je, že ho musim nechat kousek vyjet, narovnat, zase kousek vyjet a zase narovnat a takhle pořád dokola dokud ho nezavřu ](*,) . Nevíte co by tam mohlo být v háji?
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Hardcam »

To se mi u Lantry stalo taky, taky jsem t predtim rozebiral a okynko tam bylo nekde spatne zasunute. Znova sundej tapec, pripoj elektriku a hraj si s okynkem, prijdes na to.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Aleš »

Takže myslíš, že by mohlo být jenom v nečem uvolněný?
Díky za radu :wink:
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Hardcam »

Spis vypadle z drahy, tak jsem to mel ja...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od mirpie »

pravděpodobně jen volný okno - tedy volné šroubky, co ho drží v tom plechu....nebo vymletá dráha, to by bylo horší - nutná výměna
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Hardcam »

mirpie: vymletou jsem ji nastesti neel, proste zhruba v polovine se okno vzdycky rozhodlo, ze z ni vyskoci...mozna na to ma vliv nejaky uhel, pod kterym je okno utazene. Kazdopadne nejjistejsi je to sledovat bez tapecu...kez by se takhle daly pozorovat za behu i dily na podvozku, u okna je to jeste parada.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Aleš »

Tak jsem si stim zrovna dohrál a výsledek je takovej, že to okýnko se vytáhlo z toho jednoho plastovýho držáku, kterej je přišroubovanej k šoupačce.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
v.Parnik6045
*
Příspěvky: 77
Registrován: 10 pro 2006, 19:08
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od v.Parnik6045 »

Podívej se sem,popsal jsem to snad poměrně přesně.Jinak u J2 tapecírunk nedrží žádné čudle,všechno je na šrouby,což jsem s úlevou zjistil při první demontáži.Třeba u Peugeota to bylo fakt na mrtvici.
To samovolný padání může mít na svědomí bowden nebo motorek,kterej je po smrti.
Hyundai Lantra combi 1.9D / 1998
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Stahování okna řidiče u Lantry J2

Příspěvek od Aleš »

Vim co myslíš, to jsem udělal jako první když jsem sundal tapec a kouknul na to. Tohle je jeden držák toho skla, kterej je přišroubobanej k tý "krabičce", která jezdí po vodící liště. Nevim jak je to sklo k tomu přidělaný, ale vytáhlo se z toho držáku a už tam nechce držet. V sobotu jsem tam nacpal "medvědí ho*no" a pokud to zítra nebude držet, tak to tam přilepim na tvrdo.

Jinak jsem rád, že tady vidim dalšího z Vysočiny :wink:
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“