Tlak v pneumatikách

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od matysekul »

Rezerva se vždy fouká na hodně.Počítá se s tím,že ji nepoužíváš pravidelně,a hlavně ji zkontroluješ,když ji hodíš na auto.
Co se týče tlaku,jezdím 2,4 - 2,5 Atm.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
maco
**
Příspěvky: 341
Registrován: 22 bře 2009, 09:57

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od maco »

kdyz to tu tak ctu, je skutecne dobre mit lehce prehustene pneu nez to udava vyrobce?...je to jen kvuli trosku lepsi spotrebe? neohrozi to treba jizdni vlastnosti (brzdna draha, prilnavost, atak)?
i30 1.6 CVVT/92,7kW - shine red solid - Nošovice - 2009
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od laufas »

maco píše:kdyz to tu tak ctu, je skutecne dobre mit lehce prehustene pneu nez to udava vyrobce?...je to jen kvuli trosku lepsi spotrebe? neohrozi to treba jizdni vlastnosti (brzdna draha, prilnavost, atak)?
Nesmis to prehnat. Kdyz tomu trosku pridas, nic se nestane.

RadoK: Nezavidim :-) Takze jestli dobre chapu, kolo se ti nevyfouklo za jizdy cely :-k
Zajimalo by me, co to s autem totiz udela :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od RadoK »

laufas píše:Nezavidim :-) Takze jestli dobre chapu, kolo se ti nevyfouklo za jizdy cely :-k
Zajimalo by me, co to s autem totiz udela :-)
Bolo dost makke, ale este som nesiel na rafe. Vobec som si to pocas jazdy nevsimol.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od saldy »

Kola dofukuju pouze odhadem, jenom hlídam aby byl tlak ve všech stejný
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Dire »

saldy píše:Kola dofukuju pouze odhadem, jenom hlídam aby byl tlak ve všech stejný
To si z nas robis srandu ? :D
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od 89majlo96 »

ja som nehal elektrony nafukat plynom a mam ich nafukane na 220
V pneuservise mi hovoril mechanik ze to staci, lebo ze to je nizka guma
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od saldy »

Dire píše:
saldy píše:Kola dofukuju pouze odhadem, jenom hlídam aby byl tlak ve všech stejný
To si z nas robis srandu ? :D
Jen zkoušim vaší ostražitost :wink: ale dříve u starého auta jsem to fakt neřešil, teď už to hlídám.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Dire »

saldy: no preto... =D>
89majlo96: nezalezi ani tak na tom, ze to su elektrony, ale na rozmeru kolesa v palcoch (cim vacsi priemer, tym nizsi profil pneu => tym tvrdsie svezenie a ak sa k tomu prirata predimenzovanie tlaku, moze byt jazda pekne 'tvrda' ...)
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Equimanthorn
Příspěvky: 2
Registrován: 07 srp 2009, 15:44

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Equimanthorn »

Chrochnik píše:Upozornění pro nové majitle:
Po třech týdnech od koupě jsem poprvé změřil tlak v kolech (pořád jsem si říkal, že to z autosalónu bude v pořádku) no a zjistil jsem, že jsem skoro 1000km najel na pořádně přehuštěných pmeumatikách ](*,) . Správně má být tlak 220kPa a já měl ve všech kolech přes 310kPa u některých kol ani nestačila stupnice měřáku! A to je na pneumatikách napsaný max.tlak 300.
Proč to kruci v té továrně tak přehušťujou? Možná kvůli poškození pneumatik při dlouhém stání, než se auto prodá. Každopádně by to měl prodejce v rámci předprodejní přípravy dát do pořádku a u mně na to evidentně zapomněli.
Takže nevěřte nikomu kromě sebe :D
Od dubna mam no vé vozidlo i30, chtěl jsem se zeptat jaký je správný tlak huštění pneumatik 195/65/15? Na štítku na dveřích se píše 2,2 pro přední i zadní nápravu pro normální i maximální zatížení, v uživatelské příručce se píše 2,2 pro obě nápravy při normálním zatížení a při maximálnim zatížení je udaná hodnota 2,4 pro přední nápravu a 2,6 pro zadní nápravu. Když jsem měřil tlak ve studených pneu asi po měsíci, tak vsude byla hodnota 2,6
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Laxius »

No mne v pneuservise dali 2,2 ked som obuval letne pneu. Jazdil som tak asi 2 mesiace, potom som dohustil na 2,4 a jazdne vlastnosti sa citelne zlepsili. Na dverach mam pre svoje 16R tiez pisane 2,2 ale budem urcite dofukovat stale na 2,4.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Equimanthorn
Příspěvky: 2
Registrován: 07 srp 2009, 15:44

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od Equimanthorn »

Laxius píše:No mne v pneuservise dali 2,2 ked som obuval letne pneu. Jazdil som tak asi 2 mesiace, potom som dohustil na 2,4 a jazdne vlastnosti sa citelne zlepsili. Na dverach mam pre svoje 16R tiez pisane 2,2 ale budem urcite dofukovat stale na 2,4.

Ja jsem z tech 2,6 uz pred par dny upustil na 2,5 a nemuzu si stezovat, takze proste radsi vic jak min, 2,2 mi prijde malo to davam do motorky :-) kor kdyz pak clovek veze celou tlupu lidi, porad foukat a upostet podle poctu lidi je taky blbost.
jan w
*
Příspěvky: 32
Registrován: 08 črc 2009, 11:06
Bydliště: strakonice

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od jan w »

maco píše:kdyz to tu tak ctu, je skutecne dobre mit lehce prehustene pneu nez to udava vyrobce?...je to jen kvuli trosku lepsi spotrebe? neohrozi to treba jizdni vlastnosti (brzdna draha, prilnavost, atak)?
No tak to nevím ale já jsem toho názoru že kor v čr na D1 je2,2 max. Byl jsem před 14 dny v Itálii a nafoukáno na 2,5 a super.Ale potřebuji radu :-k Včera jsem byl v servise s mou I30cw kvůli tomu že se mi navšech pneu. začaly více sjíždět vnitřky kor je to na předku. Bylo to na geometrii ale nic. Přijímací technik říkal že za 1 on by si na takovéto auto nikdy nenechal dát rozměr pneu 185-65/15 za 2 hankook docela shit za 3 že to údajně mohou dělat rychleji projeté zatáčky a že on by to foukal i na 2,5 já mu na to řekl že po čr to dělat nebudu.Prosím poradte je to nerovnoměrné sjíždění gum možné. :-k
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od zdenek76 »

berte v potaz, že zvláště v létě a při jízdě na dálnici jde tlak v pneu nahoru klidně o 0.4, takže fouknete studenou gumu na 2.6 a po zahřátí má třeba 3.0, tož přefukovat s rozumem
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
jan w
*
Příspěvky: 32
Registrován: 08 črc 2009, 11:06
Bydliště: strakonice

Re: Tlak v pneumatikách

Příspěvek od jan w »

zdenek76 píše:berte v potaz, že zvláště v létě a při jízdě na dálnici jde tlak v pneu nahoru klidně o 0.4, takže fouknete studenou gumu na 2.6 a po zahřátí má třeba 3.0, tož přefukovat s rozumem
samozřejmě ale já konkrétně jsem foukal ješte doma na benzíně a navíc kompresorem který ůdajně fouká podle teploty pneu :-k ale mě se to nerovnoměrné sjíždění , objevilo až tady v čechách a ještě po ufouknutí na2,2 [-X
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“