Matice disků

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

pajpin
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2014, 20:33

Matice disků

Příspěvek od pajpin »

Zdravím, nevíte někdo jestli můžu použít matice z origo alu kol na plecháče? Plecháče mají jak stejný rozměr,tak stejné ET. Díky za radu
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

Pokud sedí rozměr - velikost - typ vybrání u díry tak proč ne.

Prostě pokud je šroub co máš stejný jak ten co je na plechové kola co máš tak proč ne?
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: Matice disků

Příspěvek od rudolf.tomka »

http://www.asteel.sk/lavy-stlpec/doplnk ... -a-matice/ existuje viac typov matíc a skrutiek, t.j. nemusí ti pasovať tá istá matica na plech a alu disk, ja mám rezervu alu disk a mám iné skrutky ako na plecháče
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

Ne, na alu a na plecháče jsou rozměrově jiné matice. Mám je. Důvodem pro dvojí matice je mimo jiné i to, že při utahování matic na plechovém disku se dělá na osazení vryp a ten pak ničí osazení u alu disku.

Jinak ještě krátké info.

Ta sada matic je dost drahá. 16 matic mě stálo 1 679 Kč. Chtěl jsem ušetřit a proto jsem na zimu koupil plechy. Když jsem k ceně připočetl cenu dodatečně koupených matic, tak jsem mohl koupit další sadu alu disků. To jsem ale zjistil pozdě. Tak pozor na to.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Matice disků

Příspěvek od Méďa Béďa »

Už podle toho, že na plecháčích, co byly na autě, jsou matice na 19 klíč, zatímco originál matice k hliníkům jsou na sedmnáctku, bych řekl, že to jedno nebude...
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Matice disků

Příspěvek od suah »

4 zimy som pouzival rovnake matice (letne mam original hliniky, na zimu som kupil plechace) a zatial nepozorujem nic z toho, co opisujete.
Matice sedia, vrypy sa nerobia. Keby nesedeli, tak by som samozrejme kupil ine (co je mozno dovod tych vrypov, ked to tam clovek chce narvat za kazdu cenu).
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

Nějak nechápu proč by musely být různé šrouby na plecháče a hliníky?

Důležité je jaká díra je na kolech s jakým zahloubením nebo jak bych to napsal (zda kulové nebo kuželové), a pokud mají jak hliníky tak plecháče stejný typ zahloubení díry tak nechápu proč by se nemohl používat stejný šroub?

Na felicii jsem měl stejný šroub jak na hliník tak plech.

Samozřejmě pokud máš kola které mají jiné zahloubení té díry tak musíš mít jiné šrouby.

A pokud se něco odírá tak je asi něco špatně, a chtělo by to skontrolovat.
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Matice disků

Příspěvek od Méďa Béďa »

Šrouby asi opravdu budou stejné, že :-k ...
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

To záleží na tom jak je udělaná díra do disku jaké má dosedací plochy zda kuželové nebo kulové!

A nebo pokud mají nějaké atypické třeba když máš jinou rozteč děr na hliníku jako na plecháčích atd....
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

Kdysi jsem tady dával fotku s oběma typy, nedaří se mi to ale najít. Ty matice jsou na stejný klíč, liší se tvarem, ale hlavně úhlem kuželu, který je pro plechy strmější. Matice na plechy mají navíc plastový kroužek, který by měl držet poklice. Já poklice nemám. Když jsem se teď na matky na plechy díval, tak je v kuželu znatelný vryp.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Matice disků

Příspěvek od Méďa Béďa »

Mně teda 17 a 19 jako stejný klíč nepřijde, ale pro někoho holt pár mm není žádná míra :twisted: .
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

Možná to pro někoho žádná míra není, ale já je mám na stejný klíč. Že je ty máš na jiný klíč je možné. Nic to ale nemění na tom, že já je mám stejné.
Na jiný klíč mám jen ořech pro tzv. bezpečnostní matice a to jsem vyřeši vložkou.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Matice disků

Příspěvek od soban »

Však to říkám že záleží jaký kužel na šroubu je a pokud je tam nějaké upevnění na poklice a pod....

Každý to může mít jinak záleží jaké disky má!
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Matice disků

Příspěvek od jirikstbk »

Přehazoval jsem dnes kola a tak jsem vyfotil oba typy matic. Vlevo je matice na plechové disky, jak vypadá po 4 zimách, vpravo matice na AL disky. Na matici pro plechové disky je dobře vidět vryp od disku a na druhé fotce odpadávající pochromování a koroze. Takto poškozené matice pak našroubovat do měkkých AL disků asi nebude to pravé ořechové.
Přílohy
DSC00608.jpg
DSC00608.jpg (109.07 KiB) Zobrazeno 3737 x
DSC00607.jpg
DSC00607.jpg (78.57 KiB) Zobrazeno 3737 x
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
pajpin
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2014, 20:33

Re: Matice disků

Příspěvek od pajpin »

Tak jsem se ptal přímo v :hyu: servisu a prý na plecháče nedávají jiné matice,jen když bych chtěl dát origo poklice tak jiné potřebuji.
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“