2. servisní prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od rcc »

Zdravím, tak jsem absolvoval 2.servisní prohlídku. Najeto 17350km, což je jistě patří k menším ročním nájezdům. Vidíte, není třeba naříkat, že :hyu: má drahé servisní prohlídky. Je to jen o tom správně si říci co chci. V autorizovaném servisu se vlastně jen měnil olej s filtrem, no a pak ty jejich předepsané úkony. Kapaliny jsem zatím měnit nenechal a navíc prý jsou v pořádku. Nechám je vyměnit příští rok. Svíčky také při tomto nájezdu zbytečné měnit. K ceně na faktuře si připočtěte vlastní olej 500Kč a vzduchový filtr 260Kč. Na kabinňák kouknu na jaře a koupím tady u Harcama. Ceny i na turka jsou již konečně přijatelné. Suma sumárum tedy servis druhý rok do 2500Kč. Povšimněte si uvedených rozdílných km v servisní knížce. Ani to neumí správně zapsat. Správně má být 17350km. Pobavila zpráva o stavu brzdových destiček. Přední sjeté o 35%, zadní 20%. V zadních kolech však mám bubny. :-) Navíc kola se opět ani nesundala. Má klasická zkouška s označením jedné matky a díry na poklici to opět potvrdila. Matky s čárkou vždy přesně nasazeny na díru v poklici s čárkou. To je náhodička. :-) Destičky si samozřejmě kontroluji sám při výměně kol pro roční období.
Přílohy
kontrola karoserie.jpg
kontrola karoserie.jpg (94.09 KiB) Zobrazeno 3887 x
serviska.jpg
serviska.jpg (95.04 KiB) Zobrazeno 3887 x
faktura.jpg
faktura.jpg (93.69 KiB) Zobrazeno 3887 x
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od jirikstbk »

rcc píše:Vidíte, není třeba naříkat, že :hyu: má drahé servisní prohlídky. Je to jen o tom správně si říci co chci.
Docela mě to pobavilo. Zkus tuto praxi aplikovat v Olomouci.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Hyundai ov
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2013, 12:38

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Hyundai ov »

Tak i já mám po 2. garančce v ACA Karviná,za 2,5 hodiny hotovo. Jinak auto stálo před servisem 2,22 minut a na servisní prohlídce bylo 18 minut !!! Auto jsem dovezl špinavé z venku i zevnitř,motor taky špinavý. Po 18 minutách co auto stihlo zajet i vyjet ven ze servisu mi volala paní, že to mám hotovo. Cena necelých 4200kč Tak jsem kouknul pod kapotu a tipoval bych to na dolitý olej,protože tam byla kapka oleje a taky dolitá voda do odstřikovače 1 litr za 42 kč. Jinak bych to vypadá, že nikdo na nic nešáhl. :twisted: tak ať víte kde nejet !!! Měli mi rovnou nabídnou za razítko garančky zaplatit 1000kč a zbytek bych si udělal sám. #-o
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od jirikstbk »

Tak už i Karviňáci?
Viz opakovaná chvála.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od milosh »

No smrdi to spamem celkem.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Co smrdi spamem, ze byl na prohlidce 18 minut?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Hyundai ov
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2013, 12:38

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Hyundai ov »

Jel jsem z Ostravy do Karviné kvůli recenzí tady na foru a taky kvuli toho,že Hyundai v Ostravě-mariánkách mě taky naštval,když po dvou měsících co jsem koupil předváděcí vůz,tak mi naúčtovali 3900kč a to při prodeji mi říkali,že mi udělají cenu,tak jsem dnes zkusil Kavinou A.C.A a tam to bylo ještě horší,takže garančky už kašlu !
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od jirikstbk »

milosh: Mi spíše smrdí spamem tvé bydliště a poznámka pod čarou.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Méďa Béďa »

Amond Kladno rovných 5.500 Kč i s mytím... Za výměnu oleje, brzdové kapaliny a filtru topení docela síla :-(. Asi změním lokál...
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od soban »

Tak jsem byl taky na 2 garančce.

Nemůžu si vynachválit přistup - kvalitní jednání a vše na úrovni.

Viz:
2garancka_u2.jpg

Pro štouraly proč tam není filtr klimatizace - nemá ho a originál :hyu: je drahý takže jsme se domluvili že filtr bude mít po zimě z druhovýroby za levný peníz - takže počkám.

A proč se nevyměnila brzdová kapalina - podle něho je to pouze tahání peněz z peněženek zákazníků, má měřák na měření brzdové kapaliny a je údajně na 98%.

Změřil mě na jakou teplotu mám chladící kapalinu, kontakty od baterek ošetřeny atd.....

Dutiny vystříkané a bylo mi řečeno že na 1 garančce se na to v značkovém :hyu: servisu vysraly že se to mělo dělat i při první.
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od jirikstbk »

Z Olomouce trošku z ruky, ne?
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Jura2
**
Příspěvky: 108
Registrován: 19 bře 2014, 14:14

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Jura2 »

[quote="soban"]Tak jsem byl taky na 2 garančce.

Nemůžu si vynachválit přistup - kvalitní jednání a vše na úrovni.

Viz:
2garancka_u2.jpg

Pro štouraly proč tam není filtr klimatizace - nemá ho a originál :hyu: je drahý takže jsme se domluvili že filtr bude mít po zimě z druhovýroby za levný peníz - takže počkám.

A proč se nevyměnila brzdová kapalina - podle něho je to pouze tahání peněz z peněženek zákazníků, má měřák na měření brzdové kapaliny a je údajně na 98%.

Změřil mě na jakou teplotu mám chladící kapalinu, kontakty od baterek ošetřeny atd.....

Dutiny vystříkané a bylo mi řečeno že na 1 garančce se na to v značkovém :hyu: servisu vysraly že se to mělo dělat i při první.[/quote

Brzdová kapalina se méní každý 2 roky ať si naměří co chtějí, dutiny stříkat nemusí jen po domluvě a zaplatit !!!! :hyu:
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od soban »

A můžeš mi vysvětlit proč by se měla brzdovka měnit každé 2 roky?

Ano přijímá vlhkost a pak trubky reznou a klesá teplota při které brzdovka začne vařit, což je na úkor bezpečnosti, ale pokud se skontroluje a voda v ní není (případně nějaká hodně minimální) tak nevidím důvod ji měnit!

Na starém autě brzdovku neměníš co ho máš, až když brzdy vypoví a tam to nevadí????

A vystříkat dutiny? Volitelné? A proč to má :hyu: v požadavcích a proč to nějaký servis :hyu: dělá automaticky a nějaký se na to vyflákne hlavně že časovou normu tam napere za nehorázný peníz...

PS. Nikoho tam nenutím jezdit, jezdite si do :hyu: kde vám hromadu věcí naúčtují a přitom neprovedou.

Jinak pro mě to z ruky není mám kousek barák kam jezdím....
Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 170
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Láďa515 »

Pro Sobana:Při druhé serv.prohlídce se vyměnují svíčky,proč jsi nenechal vyměnit svíčky?Nebo to bereš podle nájezdu Km?
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od soban »

Svíčky to stejné jak brzdovka - pokud nejsou opotřebené proč je měnit?

Podle mě stačí svíčky měnit podle km případně jak zjistíš že to nefunguje jak má....(svíčka se dá lehce skontrolovat tak jako brzdové destičky prostě je to spotřební materiál a opotřebovává se pouze při chodu motoru)

PS. Stejný motor je montován i do KIA a ten servis opravuje KIA auta takže předpokládám že ví co ten motor potřebuje.
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“