i40 - jedna velká katastrofa

Moderátor: Moderátoři

Najmi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2015, 16:22

i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Najmi »

Je to již delší dobu co jsem se tu svěřoval s problémy své dieslové i40 100kw a hledal rady a návody na vyřešení nemálo problémů, které jsou s mým vozem spojené. Auto mám dva roky, stav km je 35tis, takže skoro nové auto, ale tolik závad, které jsem doteď řešil a stále řeším, jsem neřešil na všech předchozích autech dohromady. Je to katastrofa, tragédie, utrpení ](*,)
Dlouhodobým problémem mé i40 je špatné řazení 1. a 2. rychl.stupně za studena (manuál). Auto bylo 14dní odstavené v servisu, měli rozebranou převodovku, měnili 2 synchrony a olej, a výsledek žádný. Závada pořád stejná a snad se mi zdá, že už tam jde občas špatně i trojka.
Při výměně oleje a údržbě před cca 1500 km jsem reklamoval úbytek chladicí kapaliny a příbytek oleje. Bylo mi řečeno, že dolívání vody je běžné a stav oleje byl v normě :shock: Toto mi sdělil přijímací technik Hyundaie!!! =D> profík na svém místě. Ten by mi dokázal cpát do hlavy snad i to, že to auto je bílý ale přitom je černý 8)
Nechal jsem je pár týdnů nadechnout a v servisu jsem byl zpět. Bohužel teď už musí s pravdou ven, protože moc dobře vědí, v čem je chyba. Akorát mlží. Obvolal jsem si pár jiných větších servisů a bohužel je toto problém velké části i40 100kw. Fakt je takový, že expanzka je opět prázdná a v oleji je nafta. Nafta jde do motoru prý přes čerpadlo a voda možná uniká přes těsnění pod hlavou. To musí prověřit. Také je možné, že jde voda do oleje. Běžně řeší na záruku nový motor nebo polomotor. Paradoxně mě s tím nechávají nadále jezdit a mám to přistavit příští týden. Přemýšlím, kam to dát. Každopádně servis, kterému jsem do této doby věřil, kde jsem vůz i koupil, už to nebude.
Nejradši bych auto vrátil a odstoupil od smlouvy ale po dvou letech už je to asi nereálné.

Ať Vám všem slouží lépe než mě...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Odkud jsi? Já už jsem sice i40 z flotily vyřadil, po 75.000 km a 30 měsících provozu měla 19! záručních oprav (včetně výměny motoru), ale "můj" servis vždy vše vyřešil jak měl.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Najmi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2015, 16:22

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Najmi »

Bydlim na okraji Prahy. Kousek od Cernyho Mostu.
Porad premyslim, zda uz to je posledni zavada a pak uz bude klid nebo se mam auta zbavit.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

A kam jezdíš na servis? Když to tam takhle zazdili?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Najmi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2015, 16:22

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Najmi »

Jezdil jsem Auto Kout Brandys nad Labem.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zrovna zítra jedu s jedním s aut na garančku. Mám se Ti poptat zda by se Tvého auta ujali?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Najmi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2015, 16:22

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Najmi »

Dik za ochotu. Ja uz to mam rozjednane v Butovicich, Hloubetine i Bechovicich. Vsechny tyto servisy jsou ochotny mi pomoc a uz jen pres muj popis zavady potvrdili vymenu motoru. Musim se rozhodnout kam to dam, asi kdo bude sympatictejsi a ochotnejsi.
Diky a dam info jak dopadnu.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Že je motor po smrti je zcela jasné. Co přesně je příčina a jaké má závada projevy a důsledky jsem tu už někde celkem podrobně popisoval.
Záhadou je mi převodovka.
Nicméně počítej, že výměna motoru bude trvat dlouho, ta naše tam byla 29 dnů. Motor dorazil brzo, ale mění se i chladič a expanzka, a těm se nějak nechtělo přijet :D . Náhradní auto bylo, tak žádný problém :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od draslik »

Auto nemám ještě ani 2 roky a už jsem měl 21 závad. Ale zatím se je kromě jedné podařilo vyřešit.

Osobně se musím servisu Hyundai AutoKout zastat, protože se vždy dokážeme na všem dohodnout a závady řešit. Podotýkám, že jsem u nich i40 nekupoval! K AutoKout jsem přešel z jednoho katastrofálního servisu, kde ze mě vždy přijímací technik dělal vždy totálního blba.
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Beri »

Podle tohoto článku si :hyu: nevede tak špatně.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od idam.i »

Ako píše kolega mr.Hyundai,tak s 1,7Crdi problém majú.Teda respektíve mali.Je len na nich aby všetkým postihnutým motor vymenili a malo by to byť OK.
Je na zamyslenie podla čoho :hyu: centrála vyberá svoje zastúpenia.Keď väčšinou tý čo ustáli zemetrasenie v ČR sú tý na ktorých sa na fóre najviac nadáva. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak kam jsi to nakonec dal?
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Najmi
*
Příspěvky: 11
Registrován: 24 úno 2015, 16:22

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od Najmi »

Utekla delsi doba od meho posledniho prispevku... prave dnes jsem krasavce privezl domu ze servisu. Nakonec jsem trosku zmeknul a po dlouhem rozmysleni a nekolika telefonatech s ruznymi servisy jsem se domluvil s panem Koutem a auto odvezl zase k nim do servisu Auto Kout. Jednal jsem primo s panem Koutem ml. a jednani bylo myslim si ferove a meli zajem mi pomoci. Narozdil od pana mistra na prijmu, s kterym jsem jednal drive.
Aktualni stav je takovy, ze jsem dostal novy motor a komplet spojku i s loziskem. Trvalo to sice dele ale jeste jsem si nechaval menit predni naraznik, ktery byl lehce odreny z minulosti. Kdyz uz, tak at je vse perfektni.
Budu verit, ze to byly na dlouhou dobu posledni problemy a ted uz budeme jen spokojene jezdit.

Preju vsem hodne bezporuchovych kilometru...
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od rudolf.tomka »

KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: i40 - jedna velká katastrofa

Příspěvek od hanz.1 »

Zase takovej průšvih to není. Na boudu to nehodili a 66 km/h se mi nezdá nějak málo. Mazda 6 je benchmark a dala to "jen" o 7 km/h rychleji a navíc obutá do 19" bridgestonek.
i40 CRDi Style + Navi
Odpovědět

Zpět na „i40 Motor a převodovka“