RACECHIP pridavny tuningbox

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od idam.i »

graf
graf
graf
graf!!!
Prosím. [-o<
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od Borek »

Vydržte,ještě ho kreslí. 8-[ :D
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od only_one »

buď žadnej není :-) a nebo vyšel uplně beze změny :-D
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od copper5252 »

tak se omlouvám ale zlomila se mi tužka při kreslení toho grafu :) vtip !
byl jsem delší dobu pryč a pak jsem na tohle zapomněl :)

jen dodám že auto bylo mněřeno na default bez jakých koliv upravu a po cestě z ovy cca 390 km

graf dám na ulož to !

a tady je odkaz :) https://uloz.to/tam/_WxD5onpS8neh

ps pozdě ale přeci :mrgreen:

tak co je ? člověk se dam po roce graf a nikdo nic :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
vocicko
Příspěvky: 5
Registrován: 19 črc 2021, 18:57

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od vocicko »

Ahoj všichni.Jsem tu poprvé,ale na toto téma chip box musím reagovat.Taky mě nebaví články tzv. kamarád mému kamarádovi říkal...atd.Mám vlastní zkušenost chip power boxem.Ale od začátku.Měl jsem Renault 1.5 dci 78kw r.v. 09.A měl jsem v motorovém prostoru připojený chippower box (analogový),který se jen propojil na konektor u motoru-a fungoval,snížila se spotřeba,lepší akcelerace,ale u nafťáka to více kouřilo.Najel jsem asi stím chipem 70 t.km.a vše OK.A teď k věci.Minulí rok (2020)jsem si koupil úplně nový vůz H.Tucson N-line,1.6 T-GDI-130kw/177hp,265nm (benzín).Byl jsem z něho nadšený,ale po chvíli mi začali vadit tzv.turbo díry(zátah-nic-zátah).Tak jsem začal uvažovat o načipování,ALE auto je v záruce a kdybych nechal přehrát ŘJ tak by byl průšvih kvůli záruce a na gar. prohlídce by to hned zjistili.Ale vidina 155kw a 320nm mě pořád lákala.Tak jsem asi měsíc hledal nějaké řešení a kompromis.Nakonec jsem si objednal chippower box do OBD2 zástrčky-funguje jen v rozmezí a toleranci motoru,nic nepřepisuje jen ty údaje upravuje- (plně digitální s flash pamětí a úpravu hodnot s více čidel najednou).Výrobce udával navýšení výkonu u benzínového motoru (10-15%)a u dieselu (20-25%) a krouťák + 30-65nm.Tak jsem ho tam namontoval,ale jsem realista tak beru průměrné navýšení 146kw , 310nm.Dle výrobce si prvních 150-200km chip sbírá data z ŘJ a pak je upravuje dle momentálního stylu jízdy.A ono je to pravda,auto najednou ožilo,šlo rychleji za plynem,turbo díra skoro vymizela a můžu říct,že mě to mile překvapilo.A spotřeba u benzína ( stejná max. +/- 0,5l).Tento chip jsem tam tzv.namontoval ,když auto mělo najeto 4500km.Najel jsem na něj 3000km a měl jsem jít na 1.garan.prohlídku.A už jsem byl celej nesvůj-co když na to příjdou a bude průšvih.Tak podle udávání výrobce jsem ten chip asi týden před garan.kon.odpojil( aby se ŘJ vrátila spět do továrního nastavení).Tak jsem tam v orig.Hyundai salonu předal auto do servisu (tam kde jsem to auto kupoval).Čekal jsem něco málo přes 2 hod.Už jsem se potil a byl célý nervozní - co když na to příjdou.A pak to přišlo,AUTO je celé vpořádku ve 100%.A ještě jsem se ptal co diagnostika a ŘJ vše je v pořádku? Odpověď ANO,vůz je jako nový vše OK.Tak jsem vyjel na nejbližší parkoviště chippower box jsem tam hned zpátky zapojil a pořád jezdím a jsem spokojený.ALE pro motory bez turba je to asi zbytečné.Děkuji za pozornost a snad to někomu pomůže.
pozorovatel
**
Příspěvky: 137
Registrován: 31 říj 2019, 17:46

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od pozorovatel »

Prečítal som všetko a k tomu, že motory sa vyrábajú s rezervou aby fungovali všade rovnako... Mal som Volvo S60 2.4 benzín bez turba. Vyrábali sa 104kw/140hp a 125kw/170hp verie. Jediný rozdiel bol v sw, hardware bol rovnaký. Asi rok som jazdil so 140hp a potom vo Volvo servise nahrali ten sw zo 170hp. Rozhodne to ťahalo lepšie a mierne sa zdvihla spotreba. Po dvoch rokoch a +70k km som auto predal bez jediného problému. Ale to bol chip od výrobcu, neviem či by som veril nejakej krabičke zapojenej do obd...
Hyundai i30 fastback 1.4 t-gdi 7DCT 2018 Ultimate
vocicko
Příspěvky: 5
Registrován: 19 črc 2021, 18:57

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od vocicko »

Máš pravdu,že dělají automobilky stejné motory (obsahově),ale výkonově rozdílné.Samozřejmě,když člověk jsi jde koupit nový vůz tak takový rozdíl v KW je cenově až několik desítek tisíc ( jen na motoru ).Jak já mám to H.Tucson N-line 1.6 T-GDI (130kw) tak začali vyrábět novou H.Konu N-line 1.6 T-GDI a ta má ve vyšší cenové relaci 145kw.Je to stejný motor i turbo jak mám já, jen je to upravené v ŘJ.Jinak jak mám ten chippower box, je od renomované firmy,která se tím zabývá.Je plně digitální s procesorem (tzv. extérní ŘJ)- OBD2 V3 cena 4000kč.Dáse kdykoliv vypojit a nemusí se různě přepojovat ( propojovat) čidla v motoru jak u starší verze analogových chipů.Po odpojení se dá tento chip resetovat a použít i na jiné benzínové vozidlo.Samozřejmě těm tzv. chipům (krabičkám) v barvách žlutá,červená,zelená za 300kč,TO je pořádná blbost.Ale ani jsem nevěřil jak se změní jízda např.v mém autě ,když mu přidáš 15-20kw a +50nm.Já jsem s tím to chipem spokojený a když to podržím ve vyšších otáčkách tak na to , že má auto skoro 2t a 1.6 T-GDI motor tak jede parádně.
dano30109
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od dano30109 »

mozem ta poprosit o link na tu zazracnu krabicku dakujem.predpokladam ebay
vocicko
Příspěvky: 5
Registrován: 19 črc 2021, 18:57

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od vocicko »

Ahoj. Podívej se na - chippower24.com. Tam si pak zadáš údaje o vozidle. Já mám Chip Tuning Box OBD2 V3 Petrol. Ale při objednání ti pošlou už novější verzi V4 (tu mám já).Já jsem spokojený a jeto rozumný kompromis pro vozy ještě v záruce. Nemusí se na trvalo přehrávat ŘJ za větší peníze.
dano30109
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od dano30109 »

Takze ako som predpokladal to iste je aj na ebay tu je link

https://www.ebay.com/itm/283940275138

pokial nam tu nedas graf z merania tak sa asi budeme bavit dalej onicom.samotne firmy co robia flash RJ ako profituning alebo mmracing mi odpisali ze riadiaca jednotka sa musi rozobrat na 1,6T-GDI ze nejde to urobit cez OBD tak asi by to robili jednoduchsie aj oni nemyslis a nemusel by technik mat robotu navyse.
vocicko
Příspěvky: 5
Registrován: 19 črc 2021, 18:57

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od vocicko »

Já nepotřebuji nikomu nic dokazovat.Já jsem psal jen vlastní zkušenost s chip boxem jako řešení pro mě,protože auto mám ještě v záruce.Samozřejmě ,že profi chipování jednotky je lepší i výkonostně.Já jenom chci říct-auto mě jede lépe s tímto chipem,lepší zrychlení,zátah motoru,spotřeba(tzv.stejná u benzínu +/-0,5l neřeším.Po odpojení v orig.hyundai servisu to nezjistí (byl jsem už na gar.kontrole).Auto prostě s tímto chipem jede lépe a bez měj jede taky slušně,ALE stímto čipem lépe.Po odpojení to poznám na jízde, že to už tak dobře netahá.Nikomu ho nevnucuji a je to jen můj názor a zkušenost.
dano30109
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od dano30109 »

Ved ja viem ze nevnucujes len ci to nevnimas ako daky placebo efekt?sam si pisal ze ti to pripada ako 146kW a 310nm a tvrdis ze profi chipovanie je lepsie s tym suhlasime asi vsetci lenze co ti nato odpoviem?tu mas dôkaz ze samotny profituning ponuka 149kW a 305nm takze niekde bude zrejme problem bud u teba alebo u mna?tiez by som si najradsej kupil krabicku za 140eur a neriesil zaruku atd lenze mne to pripada co tvrdis nerealne nemozem si pomôct kedze tu mas link na original chip od profituning?

http://www.profituning.sk/chiptuning-hy ... -16v-2015/

tak preto by bolo najlepsie ist na odmeranie realneho vykonu nech vieme co tam realne mas a kolko toho tam je?potom si aj ja radsej kupim taku skatulku a budeme vsetci co tuzime mat vykonnejsie auto za lecnejsie peniaze.nehnevaj sa nemyslim to zle len jedna vec je pocit a druha je realita a to vies dokazat len grafom inak ti to asi nikto neuveri proste tu treba dôkaz a nie pocit aj ked ti ho nikto neberie ak to tam je tak to bude super a idem aj ja kupovat :-)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od petzl62 »

Tak kup a udělej co požaduješ, jak jednoduché [-o<
A můžeš sem pak napsat zkušenost :wink: :idea:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
dano30109
*
Příspěvky: 46
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od dano30109 »

praveze nekupim este som nepadol na hlavu....on kupil a tvrdi ze je to poznat tak nech to dokaze on?
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: RACECHIP pridavny tuningbox

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Proč? Důkazy chceš Ty... ](*,)
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“