Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
lumix
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od lumix »

To je sice hezké, ale kdo nekdy opravdu nespěchal? Nikdy nevíš proč ten dotyčný jede rychle. Já jsem vezl ženu do porodnice a na 90 jsem jel 160 a bylo mi to jedno a stejně malém porodila ve výtahu. A tuhle jsem se sousedem a jeho zraněním taky valil hodne rychle. Takže takovej vychovatel by mě nasral.
Reklama
 

Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od stefanpilat »

Jaký vychovatel? Jedu vpravo 130 podle GPS, při předjíždění tam nikomu před čumák nevletím, po dokončení přejížděcího manévru se zase bez zbytečných prodlev zařadím vpravo. Ať si ten, co mě mezitím dojel, jede dál, jak chce. Nijak mu v tom nebráním.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
lumix
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od lumix »

V předchozím příspěvku píšeš, o blbovi co ze dojede ze má proste smůlu, nezrychlis protože jedes podle GPS 130 a jestli mu tam náhodou nekdo rodí, nebo umírá to je jedno. Sice uznávám ze většinou dotyčný pojede rychle z jiného důvodu, ale to nikdy nevíš!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Mexican »

je to ako s bezohladnym parkovanim - 99,9% pripadov je lenivost a nadradenost, zvysok nevyhnute pripady. to iste s rychlostou, bohuzial realna situacia potom vynimkam nepraje pretoze si ludia proste zvyknu, ze su tahani za fusaklu. A clovek ktori bude v situacii najvyssej nudze na to doplati, bohuzial. To je ale chyba spolocnosti a nie chyba toho co si ide svojich 100-130 pri predbiehani. pretoze tam moze vzdy byt kamion a pojde to este pomalsie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2072
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od milosh »

Je sranda, jak ti, co porusuji predpisy, si hledaji duvody, proc vlastne muzou.
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od willy50 »

lumix píše: 12 pro 2021, 17:36 V předchozím příspěvku píšeš, o blbovi co ze dojede ze má proste smůlu, nezrychlis protože jedes podle GPS 130 a jestli mu tam náhodou nekdo rodí, nebo umírá to je jedno. Sice uznávám ze většinou dotyčný pojede rychle z jiného důvodu, ale to nikdy nevíš!
Promiň, ale jak zjistím, že jsi v nouzi a v časové tísni?
Co když jsi Pomahač a chránič a hraješ jejich oblibenou hru na lepení se na zadek?
I když jsou mi různá omezení z duše protivná, holt takové zákony máme, já je nevymyslel!
Uvědom si, že nejsi sanitka a tudíž nemáš přednost v jízdě!
A co bys třeba dělal, kdyby ses dostal s Tvoji rodící ženou do zácpy?
*
Ještě malá poznámka k odvozům do nemocnice: v případě úrazu, kolapsu apod. zásadně volat sanitku. Třeba bys byl vlastním autem rychleji, ale celkově(pro pacienta) vlastně pomaleji.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Stringo »

Pokud bych jel s rodící ženou nebo nějakým vážným zraněním, tak bych v případě dvou kamionů prostě vjel do odstavného pruhu. To samé v zácpě, prostě pravý odstavný a jedu... A v tu chvíli by mi bylo jedno, že všichni okolo si mě natáčejí a fotí a kde co. Na druhou stranu já si těchto řidičů nevšímám právě proto, že nejsem cajt nebo vychovávač a protože sám někdy potřebuju jet. Ale to uživatel vozidla dopravující se z A do B nepochopí. Ten má jasné mantinely, jasná pravidla a všichni kolem polibte mi prdel, já jedu jak mám a kdyby měl vedle polomrtvého spolujezdce, tak by nevěděl co má najednou dělat... A mě osobně nedělá problém, když předjíždím na dálnici a za mnou někdo přiletí a blikne na mě, se zařadit třeba mezi kamióny když to jde a nebo prostě ze 140 šlápnout na 170 a předjet to auto nebo kamion rychleji a uhnout o pár vteřin dřív. Ti policejní lepiči takhle nepřiletí, zejména jedou v nějaké koloně a když pak někdo jede rychleji tak za ním pomalu vyjedou a čekají, není to tak že letí pilu a k někomu přiletí... A nepíšu to proto, že se chci nějak ospravedlňovat, to určitě ne... Vím že většinou jedu za hranou předpisů, ale jen když to jde... jsou řidiči, co jezdí jak prasata na nebezpečných místech, kde to ani neznají a nebo prostě ten pomalý řidič nehledíc na všechny ostatní povinnosti je většinou větším zlem než ten rychlík, co přijede, předjede a odjede ...

Já většinou jezdím 60 obec, 100-120 mimo obec kde to jde a na dálnici 150 tachometrových a za rychlost mě nikdy nestavěli... Vždy jen kontrola nebo když jsem vjel někam kam jsem neměl a parkoval kde jsem neměl...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od stefanpilat »

lumix píše: 12 pro 2021, 17:36 V předchozím příspěvku píšeš, o blbovi co ze dojede ze má proste smůlu, nezrychlis protože jedes podle GPS 130 a jestli mu tam náhodou nekdo rodí, nebo umírá to je jedno. Sice uznávám ze většinou dotyčný pojede rychle z jiného důvodu, ale to nikdy nevíš!
Jako promiň, ale tohle je typický argumentační faul falešné dilema. Jako tím, že se nenechám rozhodit každým, komu je zatěžko na chvilku sundat nohu z plynu, se opravdu nestávám vrahem nenarozených dětí a důchodců po infarktu. A hlavně nikdy nikomu záměrně nepřekážím. Na okresce klidně uhnu na krajnici, když to můžu bezpečně udělat, na dálnici vjedu do pravého pruhu, jakmile se tam můžu bezpečně zařadit. Když to ale udělat z nějakého důvodu nemůžu, tak se fakt nenechám blikajícím a na kufr lepícím se blbem rozhodit.

Přesně to se stalo kamarádce, když měla krátce po autoškole. Při předjíždění na dálnici ji někdo dojel, nalepil se na kufr a začal problikávat. To ji znervóznilo a chtěla mu rychle uhnout z cesty, tak to hodila do pravého, kde ale před ní byl nějaký pomalý důchodce, před kterým to už nemohla ubrzdit. Po strhnutí volantu na stranu skončila na střeše v poli i s ročním dítětem na palubě. Naštěstí to všichni přežili, ale mohlo to taky hodně špatně dopadnout. Samozřejmě v tom byla její nezkušenost, ale je to ukázka, že i do pravého pruhu je potřeba se řadit s rozmyslem a teprv až mám jistotu, že můžu bezpečně přizpůsobit rychlost v něm jedoucím vozidlům a ne to tam strhnout hned, jakmile za mnou nějaký neurotik zabliká.

Navíc nic nedává řidiči právo přednostní jízdy a právo vytlačovat z vozovky ostatní účastníky provozu. Právo přednostní jízdy mají jen vozidla uvedená v § 41 Zákon o provozu na pozemních komunikacích a nikdo jiný, i kdyby vezl postřeleného. Záchranka se z něj kvůli tomu nestane a nic to nemění na povinnosti neohrožovat život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní a na povinnosti přizpůsobení rychlosti aktuální dopravní situaci a hustotě provozu.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
willy50
****
Příspěvky: 1097
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od willy50 »

To Stringo:
Asi to je reakce i na mne, pokusim se to tedy dovysvětlit.
Já nemám vůbec žádný problém s tim, že někdo jede rychleji, než je povoleno.
Sám běžně limity překračuji.
Stojím si ale za tím, že, je-li někdo rychlejší, nemůže si na pomalejším vynucovat přednost.
To platí obecně na cestách, nikdy nevíš PROČ dotyčný jede pomaleji!
Samozřejmě na druhé straně je slušnost uhnout, umožnit předjetí atd.
Vypadá to, že se zase dostáváme do debaty na akademické rovině, to se mi nelíbí, tak můžeme debatovat donekonečna.
Jo a s tím odstavným souhlas, jde-li o život, pak jde vše stranou.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Stringo »

Já v většinou neraguji přímo na žádný konkrétní příspěvek (když už, tak ho cituji), ale je to diskuse, tak si většinou napíšu jen svůj názor k dané věci. Nemyslím to nějak útočně, to nemám ve zvyku. Každý má názor a já ho většinou plně respektuji a to očekávám od ostatních :mrgreen:

V podstatě je to pořád stejné, já seru někoho že jezdím ofenzivně, mě sere zase ten co jezdí zbytečně defenzivně, ale nakonec se stejně musíme na té silnici snažit domluvit. Ovšem když to všechno vezmu dokola, pořád si myslím, že tím že jedu rychle, Ohrozim mnohem méně řidičů, než ten, kdo nebliká, zmatkuje, neumí používat základní principy osvětlení vozu, nedívá se do zrcátek a v neposlední řadě blokuje zbytečně ten proklatý levý pruh :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Mexican »

pisal som to vyssie - maximalna povolena rychlost nie je rychlostou minimalnou. Mnohokrat som cosi viezol a potreboval som ist pomaly (posledne matracku na streche) a vzhladom k aerodynamike to bolo max 50kmh. na cca 4km okreske do Brna kde sa realne jazdi 70-85 ma pretrubili a preblikali tri auta. odhliadnuc od toho ze rychlostny zisk pri max rychlosti na kratkej trase je nula nic mi prave vadi ta neohladuplnost a ani nepochopenie ZJAVNE viditelneho dovodu znizenej rychlosti. A podobne sa to deje vsade. Ta nervozita pilotov topgun, ktori cakaju ze kdeaka lopata bude 100% sustredena je velka, ale nemala by byt. Ak by som mal pretrubovat a preblikavat vsetky tie mamkataxi, obchodakov, seniorov a delnasov mozem rovno jazdit na dialkacoch a zatlacenym klaksonom
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Minko »

k rýchlosti- dôležitosť uvedomovania si limitov som videl dnes pekne naživo. cesta medzi Lehnicami a Štvrtok na Ostrove- krásna rovinka, žiadne stromy (lebo zabíjajú vodičov), žiadne zábrany na záveje, k tomu vetrík včera celý deň a v noci na poliach sneh a viete čo bolo jeho výsledkom na jednom úseku. Samozrejme presne na tomto úseku sanitka, hasiči, cajti všetko na majákoch a na ceste a pri nich 2 autá v poli, z toho jeden na streche :) Tiež nepatrím medzi pomalých vodičov (ale nejazdím ani zasa extra rýchlo) ale akonáhle príde takéto podmienky- sneh, námrazy, záveje či v lete dážď noha ide menej po plyne. Keď bola minulý týždeň kalamita tak som 30 minútovú trasu autom domov išiel hodinu. Nemám rád dlhé cestovanie ale načo by som si dvíhal tlak, prírodu neovplyvníme. Chce sa to s podmienkami iba vysporiadať. Bolo kopu borcov čo ma medzitým obehli. Ale hrotiť to v zlých podmienkach fakt nemá význam. Iba si tým človek urýchli cestu v lepšom prípade na urgent v tom horšom do márnice.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Stringo »

No, já dneska taky exceloval. 15km za 4 auty táhnoucími se za kamionem. Nikdo rozestup, abych je mohl předjet postupně. Mimo obec jsme jeli do 70km, kamion víc nejel... Když už jsem předjel 2 auta když se mezi nimi udělala mezera, tak přišla křižovatka (velká protínající hlavní tah). Kamion samozřejmě čekal až bude úplně prázdno a když vyjel tak ti dva vocasové předemnou viděli v dálce auto (kamion se rozjížděl tak 20km/h a ti pitomci zůstali stát, to už jsem nevydržel a objel je v křižovatce... Aby toho nebylo málo, tak když jsem za dalších 5km začal předjíždět ten kamión, tak se najednou vynoří v protisměru cyklista, sice měl vestu, ale asi nějakou od větnamce, protože ty reflexní prvky svítili až před mým autem a na kole nějaké světýlko s dynamem #-o

To potom člověka sere už jenom do toho auta sednout, natož někam jet, když každej den řeší nějaké podobné situace... A to jsem nikam neletěl, jenom nemám rád jezdit ve vláčku natož za kamionem, který zasviní celý auto.

Chápu že ty lidi se bojí, ale tak sakra, ať si zaplatí kondiční jízdy jednou za rok, ať si zajdou na školu smyku, nebo ať tím autem nejezdí... Vidím to na mém dědovi, to je prostě typický důchodce, který ve městě všem ujede a mimo obec jede 70 a v zatáčkách 50, k tomu vidí blbě a do toho všem okolo nadává jak jezdí rychle...

Už se skoro těším, až začneme jezdit sdílenou elektrodopravou, lehnu si do auta, vyspím se a budu mít klid a na cestě všechno pojede plynule, budu tam kde mám být na čas a bez stresu :tus:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 950
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Minko »

Stringo, mám za sebou školu šmyku (máj toho roku) ale keď vidím ako sú "udržiavané naše cesty.... to si radšej nechám zasviniť celé auto ako škrabať peniaze na jeho opravu :) áno aj ja nadávam na pomalojazdiacich vodičov ako ten starý čo si ho opísal, ale v zime to má svoje opodstatnenie predstav si že "letíš" na rovnom a prehľadnom úseku 90 km/ h a v miernej pravotočivej zatáčke (ktorú za sucha preletíš v pohode aj 120) sa pred tebou "zjaví" súvislá vrstva ľadu v dĺžke asi 40 metrov a kilometre pred ňou ani za ňou nič také nebolo. Takže predpokladať práve v tejto zákrute niečo také je nemožné. Čo myslíš, ako by to asi dopadlo? :mrgreen:
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od idam.i »

On to skoro vždy dá.
A keď nie,tak treba dúfať,že niekoho nezobere so sebou,čo sa bohužial často stáva. :cry:
Nie je to nič osobné.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“