i20 2021 - rady

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pjirasek
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2022, 19:22
Bydliště: Praha

i20 2021 - rady

Příspěvek od pjirasek »

Dobrý den všem členům klubu, moderátorum a administrátorům.
Jsem tu sice nový, ale se zkušenostmi s podobným fórem. Hledal jsem, pídil jsem se, odpověď či radu nenašel. Proto nové téma snad ve vhodném vlákně. Snad mne moderátoři neukamenují ... [-o<
Pořídil jsem si "předváděcí" i20, r.v. 2021, benzín, atmosféra. Po třech měsících a cca 4000km mám pár dotazů ke zkušeným.
Lze nějak nastavit přes počítač (klidně v autorizovaném servisu) následující problémy, které mi vadí:
1. Citlivost senzoru okolního světla. Zcela nesmyslně automaticky přepíná z denního osvětlení na tlumená světla třeba pod mostem. ](*,) Upozorňuji, ve dne za plného slunce. Lze snížit citlivost o cca 10%?
2. Výpočet průměrné spotřeby. Ukazatel průměrné spotřeby ukazuje o cca 0,4l nižší spotřebu než je skutečná. :( Okamžitá spotřena +- sedí. Lze to "upravit"?
3. Nesmyslné vypnutí denního osvětlení při zatažení ruční brzdy. ](*,) Stojím v kopci na červenou, nebaví mne stát na brzdě. Zatáhnu ručku a zhasne denní osvětlení..... Lze to upravit?
4. Asistent jízdy v pruzích. Nemám nic proti novým technologiím, ale reakce do volantu je dosti výrazná. Při jízdě po rozkopané Praze (zůžení a podobně) hodně nepříjemné. Takže vypínám. Dá se nastavit, aby po nastartování byl asistent vypnut a já si ho zapnul třeba na dálnici? P.S. Octavka reaguje daleko jemněji.
5. BT handsfree. Pro mne zcela nepostradatelné. Jenom nechápu, proč se neodpojí po vypnutí motoru. Musím vystoupit a ZAMKNOUT auto. Jinak zůstává připojeno. Paradoxně jsem takto pros.... několik důležitých hovorů při zaslouženém pivku na zahradě.
Jinak shrnutí - spokojenost. Není to žádný drak, asfalt to opravdu netrhá .....ale za mne splňuje očekávání. Kupodivu i spotřeba velmi zajímavá, dlouhodobě 60%město, 30% dálnice, 10% okresky - 5,1l =D> Jenom jedna výhrada k tvaru karoserie. Za předním kolem práh ustupuje hodně pod auto, takže pneu vystupuje. Stačí louže a práh a bok je zasr.... Nezbylo než vyrobit přední zástěrky.
Hyundai i20 BC3, 1200ccm, benzín
Reklama
 

Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od Minko »

Bod 1 je bezna vec.robi to aj moja starsia i20 a co som si vsimol aj strasne vela aut inych znaciek.
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

1 až 4 - ne
5 - záleží co máš přesně za MMS. Ale mobil se připojí jen k zapnutému rádiu. Pokud vytáhneš klíč ze zapalování a otevřeš dveře řidiče, tak se má MMS vypnout a telefon odpojit.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
pjirasek
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2022, 19:22
Bydliště: Praha

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od pjirasek »

Pro Mr. Hyundai - asi to nejobyčejněší co montují, malý ČB displej. A vytažení klíčku nestačí ....
Děkuji všem za rady, budu se muset smířit se skutečností.
Hyundai i20 BC3, 1200ccm, benzín
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Obvykle rádio po vytažení klíčku hraje ještě několik minut, pokud neotevřeš dveře řidiče.
Zkus projít nastavení rádia, zda jsou tam nějaké možnosti (např. okamžité vypnutí vytažením klíčku).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
i20SVK
*
Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2022, 09:21

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od i20SVK »

pjirasek píše: 15 srp 2022, 19:29 Dobrý den všem členům klubu, moderátorum a administrátorům.
Jsem tu sice nový, ale se zkušenostmi s podobným fórem. Hledal jsem, pídil jsem se, odpověď či radu nenašel. Proto nové téma snad ve vhodném vlákně. Snad mne moderátoři neukamenují ... [-o<
Pořídil jsem si "předváděcí" i20, r.v. 2021, benzín, atmosféra. Po třech měsících a cca 4000km mám pár dotazů ke zkušeným.
Lze nějak nastavit přes počítač (klidně v autorizovaném servisu) následující problémy, které mi vadí:
1. Citlivost senzoru okolního světla. Zcela nesmyslně automaticky přepíná z denního osvětlení na tlumená světla třeba pod mostem. ](*,) Upozorňuji, ve dne za plného slunce. Lze snížit citlivost o cca 10%?
2. Výpočet průměrné spotřeby. Ukazatel průměrné spotřeby ukazuje o cca 0,4l nižší spotřebu než je skutečná. :( Okamžitá spotřena +- sedí. Lze to "upravit"?
3. Nesmyslné vypnutí denního osvětlení při zatažení ruční brzdy. ](*,) Stojím v kopci na červenou, nebaví mne stát na brzdě. Zatáhnu ručku a zhasne denní osvětlení..... Lze to upravit?
4. Asistent jízdy v pruzích. Nemám nic proti novým technologiím, ale reakce do volantu je dosti výrazná. Při jízdě po rozkopané Praze (zůžení a podobně) hodně nepříjemné. Takže vypínám. Dá se nastavit, aby po nastartování byl asistent vypnut a já si ho zapnul třeba na dálnici? P.S. Octavka reaguje daleko jemněji.
5. BT handsfree. Pro mne zcela nepostradatelné. Jenom nechápu, proč se neodpojí po vypnutí motoru. Musím vystoupit a ZAMKNOUT auto. Jinak zůstává připojeno. Paradoxně jsem takto pros.... několik důležitých hovorů při zaslouženém pivku na zahradě.
Jinak shrnutí - spokojenost. Není to žádný drak, asfalt to opravdu netrhá .....ale za mne splňuje očekávání. Kupodivu i spotřeba velmi zajímavá, dlouhodobě 60%město, 30% dálnice, 10% okresky - 5,1l =D> Jenom jedna výhrada k tvaru karoserie. Za předním kolem práh ustupuje hodně pod auto, takže pneu vystupuje. Stačí louže a práh a bok je zasr.... Nezbylo než vyrobit přední zástěrky.
Ahoj,

píšem trošku od veci ale nemohol by si natočiť krátke video na YT ako svietia halogény (stretávacie a aj diaľkové) v noci? Žiadny test to nerieši, iba rýpu do halogénov že sú slabučké atď... :(
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od Minko »

rýpe každý, kto sa rozhýčka LEDkami :D
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
i20SVK
*
Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2022, 09:21

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od i20SVK »

Minko píše: 17 srp 2022, 14:59 rýpe každý, kto sa rozhýčka LEDkami :D
Prvotné auto u nás je KIA eNiro s LEDkami a fakt to svieti super ale príde mi komické že všetci si trepú o halogénových svetlometoch v testoch a okrem jedného týpka z maďarska ktorý tam aspoň dval dve sekundy zo stretávačiek fakt nikto nedá foto/video ako svietia.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od idam.i »

Na Elantre som mal halogény s prísvitom do zakrút a bol som spokojný.Ani som nedával vylepšené žiarovky.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od Minko »

i20SVK píše: 17 srp 2022, 16:29
Minko píše: 17 srp 2022, 14:59 rýpe každý, kto sa rozhýčka LEDkami :D
Prvotné auto u nás je KIA eNiro s LEDkami a fakt to svieti super ale príde mi komické že všetci si trepú o halogénových svetlometoch v testoch a okrem jedného týpka z maďarska ktorý tam aspoň dval dve sekundy zo stretávačiek fakt nikto nedá foto/video ako svietia.
Mam tiez halogeny pouzivam nightbreakery a som spoko. Dnes tie ledkove svetla svietia paradne ale ked vidim ako madokazu oslepovat, nadsenie z nich ma trochu preslo...
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
i20SVK
*
Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2022, 09:21

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od i20SVK »

Ďakujem chlapci :D
Uživatelský avatar
pjirasek
Příspěvky: 3
Registrován: 14 srp 2022, 19:22
Bydliště: Praha

Re: i20 2021 - rady

Příspěvek od pjirasek »

K těm hlogenům.
Oproti LED u Octavie IV je to slabší, oproti Nissan Almeře je to paráda. Ta svítila hrozně.
Jinak k žárovkám. Pro mne něco nepochopitelného. Nejsou tam klasické halogeny (H4) ale H19 (dvouvláknovka). Něco, co v podstatě není běžně k dostání, vyrábí to pouze OSRAM a nepatří k nejlevnějším. A jako perlička, od prodejce/dealera dodaná KPZ se žárovkama obsahuje H4!!! ](*,)
To nemluvím o složitosti případné výměny (dle návodu), na silnici neřešitelné. Doufám že vydrží dlouho.
Hyundai i20 BC3, 1200ccm, benzín
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Ostatní“