Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Lukyn.flexfit
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2024, 09:23

Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od Lukyn.flexfit »

Ahoj, zajímala by mě vaše spokojenost s tímto motorem, Jakou máte spotřebu, jaký jste řešili problémy( pokud nějaké byly), kolik máte najeto a kolik jste s autem najeli vy osobně. Díky.
Reklama
 

GeorgeB
Příspěvky: 6
Registrován: 26 říj 2014, 13:27

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od GeorgeB »

Ja mel i30 s timto motorem 8 let a najel jsem 160 kkm. S motorem jsem zadny problem neresil. Servis bezny garancni, nijak jsem to neresil. S autkem jsem byl moc spokojeny, vykon byl fajn (tehdy prechod z 1,9 tdi 66kW). Dobre se mi s autem jezdilo. Spotreba realna za tech 8 let 6,88 l/100km - cca mesto 20, okrsky 50, dalnice 30%.
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od JoKo »

otcova i30tka mala 114 000km a s motorom nebol problem. vacsinou jazdene dlhsie trasy, kludnym stylom...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
HarvyM
Příspěvky: 9
Registrován: 01 srp 2023, 20:21

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od HarvyM »

Já mám tento motor v Kia Cee'd SW již 12 let, najeto přes 260.000 km, celková spotřeba dle tankování 6,4 l/100km viz. https://www.spritmonitor.de/en/detail/666933.html dříve jsem jezdil za 6,1 ale mám teďka Hyundai i30 1,5 TGdi a s Kiou jezdí žena kratší trasy, tak to víc žere.

Patřím mezi ty, kteří měli okolo 150.000 km rozebraný motor, kvůli karbonu a zapečeným pístním kroužkům. Spotřeba oleje byla tenkrát dost velká. Viz. diskuze na Kia fóru: kia-club.org/viewtopic.php?f=22&t=7074&start=15

Od opravy měním olej max. po 12 tisících km a přidávám VIF při každém tankování a neeviduji žádný problém.

Tím chci říct: Pozor na to, jak bylo s autem/motorem zacházeno. Pokud byl měnen olej častěji než je interval, tak pohoda. Já mám v servisní knížce výměnu oleje po 30 tisících [-X a to neee. Ano opravdu měli první prodávaná auta 30 tisíc. Pak to stáhli zpět na 15 tisíc. Jenže tenkrát jsem ještě nevěděl co to způsobí :? Jo za blbost/neznalost se platí :!:

Jinak za mě je ten motor skvělej i po 260 tisících.
Hyndai i30 kombi N Line, 1,5 TGDi Mild hybrid (2023), 7.000 km
Kia Cee'd SW Exclusive, 1,6 GDi (2012), 260.000 km
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od harvi »

za mna 8 rokov, 160tkm, dlhodoby priemer 7l/100km. Vacsinou mesto, dialnica, okresky mozno 20%. Olej meneny po prvykrat po 5tkm, potom po 15, od 130tkm po 12-10tkm, ako sa podarilo. Co sa tyka spolahlivosti pred par mesiacmi zacalo haprovat cidlo otaciek (30Eur) a predtym som este menil karbonom upchaty PCV ventil. Za mna uzrany, nudny motor s vykonom kde ho netreba (od 4tis otacok vyssie) - subjektivne, mal som predtym 1.6HDI 80kW a zdal sa mi uzivatelsky ovela vyuzitelnejsi. Od 130tkm zvysujuca sa spotreba oleja, urcite cez stieracie kruzky - karbon, teraz tak na 2.5dcl/1000km. Podla prirucky asi stale v norme ale pre mna vela. Osobne by som to uz nekupil (i30 hej, ale s 1.6CRDI) - mala to byt bezproblemova volba do ktorej staci menit iba olej, ale bolo to tak iba do 130tkm.
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
Lukyn.flexfit
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2024, 09:23

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od Lukyn.flexfit »

Tak jak to pročítám, tak je to velice nepovedený motor, který extrémně karbonuje.
Přijde mi že tento motor není vhodný pro žádného uživatele.
Nenese žádnou výhodu, jak nízké spotřeby, tak ani velké životnosti.
Auto jsem si koupil cca před dvoumi měsíci a zatím jsem žádný problém nepocítili, ale potom co jsem si všechno o tomto motoru přečetl, tak mě děsí budoucí investice.
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od motorol »

Motor je vhodný pro toho, kdo je ochoten ho využívat. Pokud někdo píše, ze vykon nad 4 tis otáček je k ničemu, tak to pro nej neni vhodne. Jsem to měl kdysi pujcene na víkend a točit to slo tusim k 7 tis otackam. Takze ano, koupit si benzin a jezdit s tim jak s naftou pak vede k problémům. Další nešvar, který neni pro přímovstriky je bezne dnešní použití- kousek do školky/skoly/kramu, pak do práce celkově se to za cestu ani neohreje- takze spis vhodný režim pro auto na baterky než pro neco co se potřebuje ohřát na to aby to fungovalo jak má a neco to vydrzelo.
Pokud si to někdo koupi jako auto na výlety a na chatu (kde každá cesta bude mít 30 km a více) a občas nechá protocit otackomer tak to bude fungovat v pohode.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Martinsp
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od Martinsp »

Lukyn.flexfit píše: 27 dub 2024, 07:48 Tak jak to pročítám, tak je to velice nepovedený motor, který extrémně karbonuje.
Přijde mi že tento motor není vhodný pro žádného uživatele.
Nenese žádnou výhodu, jak nízké spotřeby, tak ani velké životnosti.
Auto jsem si koupil cca před dvoumi měsíci a zatím jsem žádný problém nepocítili, ale potom co jsem si všechno o tomto motoru přečetl, tak mě děsí budoucí investice.
No nevím, mám ho 9 let a jezdíme převážně kratší trasy. Zatím ani jediný problém a olej nedoleju mezi výměnou ani decku. Najeto 60000 se spotřebou kolem 6-6,5. Nevím co víc si přát.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od harvi »

a v tom je mozno to gro celeho... po 60tis fungovalo vsetko perfektne aj mne. inak 60000/9rokov je nieco malo cez 6.5tis/rok, to je strasne malinko :-D to som mal ja najazdene za 3-4 roky... inak poznam viac ludi co maju tento najazd za 8-10 rokov a taktiez vsetko v poriadku. spotreba zavisi od tras, v pohode na inych trasach si viem predstavit 6-6.5 bez problemov. takze pre ludi co nejazdia, je kludne ten motor fajn
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
GeorgeB
Příspěvky: 6
Registrován: 26 říj 2014, 13:27

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od GeorgeB »

No uz kdyz jsem to kupoval, bylo zname info, ze je to atmosfericky primovstrik. A ten potrebuje aspon jesnou za cas vytocit. A ja si to po prechodu z tdi fakt uzival, ze za 4000 otackami se porad neco deje, ba ze je to porad lepsi. Kratke trasy skoro nebyly. Kdyz jsem do auta sedl, tak v naproste vetsine me cekalo 30 km minimalne. Nepodtacel jsem to nikdy, naopak. Moznai tam byl zakopany pes.
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od slabostka »

vidím to tak že pri vyššej záťaži sa zatvára egr a niet recirkulácie spalín a vieme že priamy vstrek produkuje veľa sadzí. Čiže kto jazdí dynamicky ten vracia menej sadzí do sania. kto jazdí na spotrebu opačne plus známa historka o vypaľovaní sadzí pri vyššej teplote.
Ten motor je problémový zrejme konštrukciou. Ako novy ani ako jazdenku by som ho určite nekupoval.
Každá automobilka má svoje nepodarky kde aj keď servisujete motor na polovičný interval nič si nepomôžete.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od harvi »

GeorgeB píše: 28 dub 2024, 05:16 No uz kdyz jsem to kupoval, bylo zname info, ze je to atmosfericky primovstrik. A ten potrebuje aspon jesnou za cas vytocit.
obcas vytocit nie je problem, ale obavam sa, ze to nepomoze. Moj dostane napriklad pri vjazde na dialnicu svoje :) paci sa mu to, ale nemyslim si, ze to moze stacit. Po meste tak jazdit samozrejme nebudem..
A ja si to po prechodu z tdi fakt uzival, ze za 4000 otackami se porad neco deje, ba ze je to porad lepsi. Kratke trasy skoro nebyly. Kdyz jsem do auta sedl, tak v naproste vetsine me cekalo 30 km minimalne.
tak to mas asi stastie na trasy. ja auto pouzivam ako potrebujem ja, do prace mam 7km, k svokrovcom 5 (to bol ostatne dovod, preco som siel tentokrat do benzinu a nie nafty). na slovensku sa predavali plne vybavy iba s tymto benzinovym motorom, nebolo mozne vybrat iny. chodim aj po dlhych trasach, inak by som tych 20000km za rok nenamotal.

ako som uz povedal, ludia co maju do 100000km s tymto motorom a ja ich poznam pomerne dost este s nicim problem nemaju...
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
vrbicek
**
Příspěvky: 405
Registrován: 16 úno 2017, 11:14

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od vrbicek »

Ja jsem se svym motorem spokojeny, ale mam najeto zatim jen necelych 70tisic. Kupovano v 16ti tisicich, ted se pouziva jen kolem mesta na rozvoz deti do a ze školky. Krome vymeny oleje se na aute menily jen svicky, baterka je puvodni, nikde ani znamky po uniku oleje.
Lukyn.flexfit
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2024, 09:23

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od Lukyn.flexfit »

A spotřeba oleje také žádná?
Lukyn.flexfit
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2024, 09:23

Re: Spokojenost s motorem 1,6 GDI. Kolik máte najeto. Servis a poruchy.

Příspěvek od Lukyn.flexfit »

vrbicek píše: 06 kvě 2024, 11:10 Ja jsem se svym motorem spokojeny, ale mam najeto zatim jen necelych 70tisic. Kupovano v 16ti tisicich, ted se pouziva jen kolem mesta na rozvoz deti do a ze školky. Krome vymeny oleje se na aute menily jen svicky, baterka je puvodni, nikde ani znamky po uniku oleje.
A spotřeba oleje také žádná?
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“