TPMS

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: TPMS

Příspěvek od Martinsp »

Stačí otřesy a je aktivní. Pokud si myslel senzory na letních, které máš někde v garáži uložené tak jsou v podstatě vypnuté.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Reklama
 

ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: TPMS

Příspěvek od ulthar »

Zkusim ozivit vlakno. Skladal jsem tedka dohromady novou sadu kol vcetne novych senzoru, protoze na stare sade u jednoho kola dosla baterka a hlasilo to nizky tlak. Servisak dal nove senzory, aktivoval, naparoval. Koukal jsem mu na pres rameno, na diagnostice vsechno v pohode. Jel jsem to projet, po par km zmizl ukazatel, ze mam nizky tlak v jenom kole, ale kontrolka TPMS zustala svitit. Od te doby jsem najel treba 100km a chova se to tak, ze po nastartovani kontrolka blika a pak zustane svitit. Zkusili jsme to cele znova naparovat. Chova se to stejne. Ta jeho diagnostika neumela s ridici jednotky smazat chyby. Myslite, ze po smazani chybi se to chytne nebo to je nejaka systemovejsi chyba a mam zkusit jiny servis?
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: TPMS

Příspěvek od motorol »

Co tam na tom paroval? Mam letní kola, tam origo senzory, zimaky a tam senzory s alika. Nikde se nic neparuje, jen se nanda kolo a jede se. Pokud neco paroval, tak to jsou nejake univerzální senzory se kterejma se to asi nebavi. Jinak když pojde baterka tak by to mělo hlásit spis chybu jaká ti tam sviti teď než ze by to hlásilo maly tlak v pneu. Stav, kdy kontrolka blika po startu a pak zůstane svítit je, ze nenašel zadne senzory.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: TPMS

Příspěvek od Martinsp »

Asi jsi koupil špatný čidla a podle toho co popisuješ se tedy vůbec nenačetla. Kup se správným označením a nic nepáruj, načte se to samo po pár km.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: TPMS

Příspěvek od ulthar »

Safra, mate pravdu. Asi jsem se na Alikovi prehmatl a vzal omylem pro 2018+.
Abych zase nekoupil blbe, bude tohle sedet? https://www.aliexpress.com/item/4000934 ... ry_from%3A


@motorol:
Rikal jsem servisakovi, ze mam nove sensory, tvrdil, ze se to musi aktivovat a potom naparovat na kterem kole dany ventilek je. Koukal jsem mu pres rameno kdyz to delal a opravdu nejprve s diagnostikou prosel kazdy ventilek a nacetl na kterem je kole a potom vzal OBD dongle, pripojil a na diagnostice dal sparovat s RJ. Tenhle proces probehl v pohode, proto jsem byl trochu zmateny, ze to furt hlasi chybu.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: TPMS

Příspěvek od motorol »

Ja koupil na aliku neco co má číslo 52933-3N100 433MHz. Odvezl jsem to se zimakama do pneuservisu, tam na to koukali trochu divne, protože na plechu to úplně nesedí, ale přidělali, nafoukli, vyvazili, Ja nahodne naházel do kufru a pak nahodne rozdal na auto. Pravidelně prohazuju přední/zadni. Nic neregistruju a funguje vždy jak má. U nejakeho auta je potřeba registrace, ale i30 Gd to neni.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: TPMS

Příspěvek od ulthar »

Supr. Diky za info. Objednam teda se stejnym kodem a snad to tentokrat bude fungovat.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“