Zdechání za studena

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Peepeek
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2023, 13:22

Zdechání za studena

Příspěvek od Peepeek »

Dobrý den,
Poprosil bych o radu. Poslední dobou mám s mojí i30 (2012, 88kW, 198t km) problém za studena.

Auto normálně nastartuji na poprvé a po ujetí pár stovek metrů, když chci zpomalit nebo podřadit, například před červenou/retardérem, tak mi auto chcípne a poté nejde nastartovat. Musím ho přemlouvat dobrých 15s aby chytl. Občas když chytne, tak má volnobĕh pod 500ot/m a musím mu plynem pomoci, aby se vzpamatoval.

Nejčastĕji mi chcípne bez žádného varování, jak kdybych ho vypnul klíčkem, občas se jakoby zadusí a pomůže mu přidání plynu, ale pokud to nestihnu, tak se zadusí úplně.

Jakmile se auto zahřeje, tak s ním nemám sebemenší problém, výkon má jako obvykle, necuká a jede jako za "mlada".

Samozřejmě auto ví, kdy je v servisu, takže tam to udělal pouze jednou, bohužel na nic nepřišli. Už byl i v autorizovaném servisu :hyu: a dalších dvou servisech, ale nikdo si s tím neví rady.

Než začnu měnit stylem pokus-omyl :roll: , tak bych se chtěl zeptat, zda někdo něco podobného neřešil.

Děkuji za každé rady.
Reklama
 

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od zopper »

Mozna senzor otacek klikove hridele? Na jednom aute byl blby senzor a tam zdechl motor po zahrati, na druhem kuna pregryznula jeho kablik a startovani za studena byl porod. Ale cekal bych, ze tohohle si servisy vsimnou.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Peepeek
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2023, 13:22

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od Peepeek »

Děkuji za radu. Toto je jedna z věcí, kterou bych vyzkoušel první, protože na jiném fóru měli podobný případ (ceed) a dělalo to toto čidlo.

Na youtube jsem ještě nahrál video, kdy to na volnoběh za studena vydává podivné skřeky. Nemůže toto být hlavní problém? Špatné pŕívodní kabely k cívkám, nebo samotné cívky?

https://youtube.com/shorts/AAzGOIC1H1M? ... 1gFqmG0fMh
gqlaredo
Příspěvky: 2
Registrován: 20 čer 2020, 07:30

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od gqlaredo »

Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli se Vam podarilo vyresit problem s chcipanim motoru. Trapi me stejny problem. Najezd mam trosku vyssi(350t km). U me se to jeste projevuje tak, ze za studena motor nechce naskocit vubec a kdyz naskoci tak otackomer zustane na nule a motor netahne. Pak obvykle staci motor vypnout, chvili pockat a znovu nastartovat. Nicmene to chcipani na svetlech je krapet neprijemne.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od Durino »

Ak je otackomer na nule, mal by byt problem s tym snimacom otacok na klukovom hriadeli.
Peepeek
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2023, 13:22

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od Peepeek »

Dobrý den, mně se to opravit nepodařilo ](*,) . Takže jsem si ho nechal jako pracovní auto a koupil si jako hlavni jiné.

Jinak souhlasim s kolegou nade mnou, pokud neukazuje žádné otáčky, tak bych šel jako první po senzoru na klikovce.

Jinak ja zkoušel všechno možné. Svíčky, cívky, díry nebo netěsnosti v sání, škrtící klapku z vrakoviště, těsnění pod sáním, čidlo teploty, lambda sondy, senzor klikovky, čerpadlo jestli má dobrý tlak, katalyzátor jestli není rozpadlý, rozvody a časování ventilů, elektriku jestli není někde bez kontaktu. Já, autorizák ve FM ani tři další servisy nic nenašly. ](*,)

Takže přeji, ať to u Vás dopadne lépe :hyu:
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od Durino »

To palivove cerpadlo ste skusali po zahriati? Ci tam nebude problem s rele palivoveho cerpadla, resp. kontaktami patice - ze je to uz stare/korozia kontaktov. Alebo nejaka vadna kabelaz, ale to sa zistuje tazko.
Peepeek
Příspěvky: 4
Registrován: 22 pro 2023, 13:22

Re: Zdechání za studena

Příspěvek od Peepeek »

Už je to docela dávno, ale myslím, že se to zkoušelo za tepla i studena.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“