Pojišťovny a smluvní servisy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
sao.paulo
*
Příspěvky: 67
Registrován: 02 dub 2021, 13:31

Pojišťovny a smluvní servisy

Příspěvek od sao.paulo »

Ahoj,
od koupě vozu (r. 2021) jsem doteď u Uniqy (povinné ručení + havarijní). Loni jsem pravým bokem parkoval natěsno u svodidel a při vyjíždění (zaparkované auto přede mnou mi stálo skoro až u SPZ) jsem o svodidlo odřel přední nárazník a + promáčknul přední blatník. Autorizák si naúčtoval cca. 45000Kč. Nedávno mi přišel návrh pojištění na další rok a je o cca. 3000Kč dražší, nyní 15300 Kč (Uniqa napsala jen, že všechno okolo zdražuje ..).
Není problém podepsat levnější a možná i lepší pojistku, ale:

Každá pojišťovna má svoje smluvní servisy. Klik.cz mi nabídli ČPP a já ještě kontaktoval Allianz. Když jsem se díval, jaké mají nasmlouvané servisy, tak ČPP jen pár autorizáků a Allianz snad žádný. Ptal jsem se u Allianz, jestli v případě havárie mohu dát auto do autorizáku, ikdyž ho nemají nasmlouvaný. Prý ano, ale servisu pošlou jen tolik peněz, co by poslali nasmlouvanému "no name" servisu. Zbytek bych musel doplatit. To Uniqa to má v tomhle případě za mě na jedničku.

Když bych auto nechal opravit v neznámým servisu a pak ho chtěl prodat, tak to nebudí moc důveru. Určitě by tam dali díly z druhovýroby.

U ČPP bych ušetřil 2000Kč, + PR limit 200/200mil. a ještě měl 15000Kč na náhradní vozidlo v případě opravy.

Jak to máte Vy? Preferujete Uniqu, nebo je nějaká srovnatelná pojišťovna, která má velký výběr autorizovaných servisů.

Díky.

Pavel
i30 kombi, 1.5DPi Smart, kufr XXL, 2021
Reklama
 

Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1705
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Pojišťovny a smluvní servisy

Příspěvek od Maras »

Koukni se na Pillow, možná budeš překvapen - potěšen.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 377
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Pojišťovny a smluvní servisy

Příspěvek od mozecek »

jen pro info .. nedavno jsem platil po roce dalsi pojistku u uniqy (pov+hav+skla+kola sjednano v Hyundai, do 10tis km rocne) a narust ceny byl asi 500kc (mam plny bonus, 40+, mesto 100tis obyv) a celkem 13tis kc
tedy vse zdrazuje ale obecne skok o 3tis by v mem pripade nebyl rekneme bezne navyseni
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Pojišťovny a smluvní servisy

Příspěvek od Odjinud »

Taky me to asi ceka, v prosinci jsem cerpal u Uniqa z havarijka podobnou castku. Co jsem se bavil se svym pojistovakem, tak rikal, ze pokud to ta pojistovna zohledni, jako to udelali Tobe (to neni bezny zvyseni ceny, co se bohuzel deje porad), tak jit jinam, bo tohle se jako malus mezi pojistovnama neprenasi. Ja toleruju zvyseni ceny do 500 Kč, kdyz vic, tak si to necham prepocitat a jdu jinam.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Pojišťovny a smluvní servisy

Příspěvek od Odjinud »

Jinak to, ze auto dam do autorizaku a pojistovna to zaplati beru jako samozrejmost. Prece to nedam garazistovi a nebudu obihat vrakace kvuli dilum. Od toho je pojisteni. Ale diky za "brouka do hlavy", radsi se na to taky zeptam.
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“