Automatická převodovka - zkušenosti?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od shwaara »

OT: S tou benzinkou jsem tam mel problem jeste s oktavkou. Uz pred HK svitila rezerva, rekl jsem si, ze na dalnici vezmu benzin. Tak jsem to svihal 170, ale benzinka nikde. Uz byla rucicka pod nulou, bylo to v noci, pred pulnoci, tak jsem hodil do navi nejblizsi benzinku, ktera byla mimo dalnici a sjel jsem. Lepsi zustat za tmy viset nekde na okresce nez na dalnici. Nejbluzsi benzinka 14km. Rekl jsem si, ze bych mohl dojet a taky jsem dojel. Byla ale zavrena. Dalsi 6km daleko. Vypl jsem radio, vetrak, jel jsem eco race a dojel jsem. Meli ale jen naftu! Dalsi 5 km daleko. Eco race pokracoval, rucicka paliva byla uz dobre 20km pod nulou, ale k benzince jsem dojel. ZAVRENO! Dalsi za 4km... Nevím, jak se to povedlo, ale dojel jsem :) Na plnou jsem jako student bez brigady nemel prostredky, tak jsem vzal jen za 500, ale po cca 30km se opet rozsvitila rezerva, takze jsem byl asi vazne dost na suchu :)
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2048
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od milosh »

Ja mam automat v astre a dalsi auto bude taky automat samozrejme, kdo jednou zkusi nechce jinak, jizda ve sluzebni fabii bez automatu je pro me utrpenim :lol:
mladek
*
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2009, 22:24
Bydliště: Kladno

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od mladek »

Hardcam píše:mladek: heh, ty mas s automatem nizsi spotrebu nez nekteri majitele 1.6 s manualem...:)
jinak muzu potvrdit, ze stejne se chovaji i jine sekvencni prevodvky u Hyundaie, co nejdriv se snazi dostat na 4. S tou akceleraci v kopci to chce vychytat. Jinak ma i30 taky kick down? Tzn. ze umi podradit i o dva stupne?
Spotřeba: no já spíš jezdím poklidně ale jak už jsem napsal výše, jakmile jedeš 60-80 spotřeba je nádherná ještě do 110 mi to ukazuje pod 8l pak už to jde rychle nahoru. Takže pokud to chlapci honí stále 130 a výše nemůžou čekat že budou jezdit dle TP :D Možná se jim povedlo taky hezky seštolovat motor a převodovku :D. Je fakt, že řadí 4 asi dříve než pokud jede člověk s manuálem. Napište na jaký stupeň jezdíte po městě při 50.
Kick down
No, když jsem to zkoušel prvně tak jsem to ve stovce opravdu tvrdě sešlápnul až na podlahu a možná to i tu dvojku zařadilo, otáčky šly k omezovači, motor zaburácel a já se lekl :D. Zkusím ještě vyzkoušet. Ale mám pocit, že to mít bude.
i30 1,6CVVT, comfort, continental silver, automat, 8/2009
tay
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2009, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od tay »

Zkušenosti s automatickou převodovkou VYNIKAJÍCÍ! Řazení naprosto plynulé, o dost plynulejší než u manuálu.
Podřadit o dva stupně určitě umí – když dupnete úplně na podlahu, otáčky rázem vyletí až k červeným hodnotám a zrychlení je opravdu velmi znatelné. Což se velice hodí při předjíždění kamionů na našich okreskách:-)
Spotřeba je sice kolem 9l/100 km, ale podle mě to není primárně automatickou převodovkou, ale mým stylem jízdy (170-190 km/h na dálnici, hodně přes 100 km/h po silnicích 1.třídy).
Partnerce se sice zprvu zdál příplatek 40 tisíc příliš velký, ale teď při každé příležitosti opakuje, že se každá korunka navíc do automatu vyplatila a jak se jí s autíčkem krásně jezdí:-))

Takže závěrem – rozhodně se nebojte jít do dražšího automatu, za ten komfort a vyšší bezpečnost se to bohatě vyplatí.
i 30 1.6 CVVT automat, Comfort, vivid blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Mexican »

tay píše:Zkušenosti s automatickou převodovkou VYNIKAJÍCÍ! Řazení naprosto plynulé, o dost plynulejší než u manuálu.
Podřadit o dva stupně určitě umí – když dupnete úplně na podlahu, otáčky rázem vyletí až k červeným hodnotám a zrychlení je opravdu velmi znatelné. Což se velice hodí při předjíždění kamionů na našich okreskách:-)
Spotřeba je sice kolem 9l/100 km, ale podle mě to není primárně automatickou převodovkou, ale mým stylem jízdy (170-190 km/h na dálnici, hodně přes 100 km/h po silnicích 1.třídy).
Partnerce se sice zprvu zdál příplatek 40 tisíc příliš velký, ale teď při každé příležitosti opakuje, že se každá korunka navíc do automatu vyplatila a jak se jí s autíčkem krásně jezdí:-))

Takže závěrem – rozhodně se nebojte jít do dražšího automatu, za ten komfort a vyšší bezpečnost se to bohatě vyplatí.
9 litrov na motor 1,6 je peklo... a ten automat je bohuzial uz nejaky piatok stary... ak to bude mat aspon 6 stupnov, umozni sekvencne radenie bude to automat co stoji za vyskusanie...

aby nebolo ze zas kecam, tu priklad spotreby u auta s automatom: http://www.spritmonitor.de/en/detail/342199.html
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od karel2 »

9l na 100km neni zadny peklo, pokud jezdi rychlostma, ktery pise. Naopak mi to prijde az moc malo. Mesto tu spotrebu mozna srazi. Ja muzu srovnanvat jenom s Mz3 1.6 v automatu a dlouhodoba je tam 8.2, coz je podle me super hodnota. V Octavii 1.6 pri stejnym stylu jizdy byla 8.5. Paradoxne muze mesto opravdu pokoct, protoze prevodovka radi ctyrku velice zahy. Kickdown ve stovce mi da na chvili jeste dvojku. Jinak jsem si vzdycky myslel, ze Mazda toci zbytecne vysoky otacky ale opak je pravdou (ve srovnani s i30). Ve 140(tacho) je tam ale asi 3700 ot./min.. V i30 (1.4) tocim ve 130 tacho uz 4 tisice jen to hvizdne. Zajimalo by, kolik toci i30 v 1.6 s automatem pri 130.
slabostka
*****
Příspěvky: 1731
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od slabostka »

Ja sa tiež pozerám po aute pre manželku s automatom - netreba rozmyšľať kedy radit a myslím aj problém rozbehu pri státí na kopci odpadá. To je jedna vec- druhá je ako to funguje pri jazde dole kopcom? Je pravda že pri tom sa nedá brzdiť motorom? No a ďalšia vec nad ktorou kumám je spoľahlivosť a servisné náklady. Minule ma síce jeden majiteľ myslím Hondy s automatom presvedčil- na autorecenze že tieto japonské automaty sú spoľahlivé a bez problémov najazdil nad 200 000 km ale predsa...
Máte k tomu niečo?
Napr. Nissan dával do Micry variator- princíp prevodovky v skútroch- plynulý prevod- CVT- a ten údajne vydrží tak 100 000 km potom výmena ktorá je drahšia ako zostatková cena auta.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
tay
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2009, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od tay »

karel2 píše:9l na 100km neni zadny peklo, pokud jezdi rychlostma, ktery pise. Naopak mi to prijde az moc malo. Mesto tu spotrebu mozna srazi. Ja muzu srovnanvat jenom s Mz3 1.6 v automatu a dlouhodoba je tam 8.2, coz je podle me super hodnota. V Octavii 1.6 pri stejnym stylu jizdy byla 8.5. Paradoxne muze mesto opravdu pokoct, protoze prevodovka radi ctyrku velice zahy. Kickdown ve stovce mi da na chvili jeste dvojku. Jinak jsem si vzdycky myslel, ze Mazda toci zbytecne vysoky otacky ale opak je pravdou (ve srovnani s i30). Ve 140(tacho) je tam ale asi 3700 ot./min.. V i30 (1.4) tocim ve 130 tacho uz 4 tisice jen to hvizdne. Zajimalo by, kolik toci i30 v 1.6 s automatem pri 130.
Ano, alespoň u mě město tu spotřebu paradoxně sráží. Jezdím tak 1:1:1 (město:dálnice:silnice 1.třídy). 9l je můj dlouhodobý průměr. Třeba při cestě Praha - Rozvadov (jízda na volné dálnici rychlostí 180-190km/h nonstop) s plně naloženým kufrem a zapnutou klimatizací nemá problém si auto vzít přes 12l/100km. Ale počítám, že manuál by na tom nebyl o moc líp:-))
Partnerka jezdí průměrně za 7,5l. A to taky úzkostlivě nedodržuje rychlostní limity.
Teď o víkendu pojedu po dálnici, tak pak napíšu, kolik mi točí při 130km/h.
i 30 1.6 CVVT automat, Comfort, vivid blue
tay
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2009, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od tay »

Mexican píše:
tay píše:Zkušenosti s automatickou převodovkou VYNIKAJÍCÍ! Řazení naprosto plynulé, o dost plynulejší než u manuálu.
Podřadit o dva stupně určitě umí – když dupnete úplně na podlahu, otáčky rázem vyletí až k červeným hodnotám a zrychlení je opravdu velmi znatelné. Což se velice hodí při předjíždění kamionů na našich okreskách:-)
Spotřeba je sice kolem 9l/100 km, ale podle mě to není primárně automatickou převodovkou, ale mým stylem jízdy (170-190 km/h na dálnici, hodně přes 100 km/h po silnicích 1.třídy).
Partnerce se sice zprvu zdál příplatek 40 tisíc příliš velký, ale teď při každé příležitosti opakuje, že se každá korunka navíc do automatu vyplatila a jak se jí s autíčkem krásně jezdí:-))

Takže závěrem – rozhodně se nebojte jít do dražšího automatu, za ten komfort a vyšší bezpečnost se to bohatě vyplatí.
9 litrov na motor 1,6 je peklo... a ten automat je bohuzial uz nejaky piatok stary... ak to bude mat aspon 6 stupnov, umozni sekvencne radenie bude to automat co stoji za vyskusanie...

aby nebolo ze zas kecam, tu priklad spotreby u auta s automatom: http://www.spritmonitor.de/en/detail/342199.html
Výborně, sežeň mi auto s nejnovějším typem automatické převodovky v ceně a výbavě hyundai i30, a hned zítra si ho letím koupit:-)) Já jsem na automatu naprosto zásadně trval, ale 400 000 kč za auto pro mě byl absolutní strop. Víc si dovolit nemohu.
I tahle "zastaralá" automatická převodovka je pro mě tisickrát lepší než (aspoň z mého pohledu) morálně desítky let zastaralé manuální řazení:-) V žádném případě bych neměnil. A ani ta spotřeba se mi ve srovnání s hyundai i30 manuál nezdá nějak zásadně vyšší (aspoň podle ohlasů tady na fóru).
i 30 1.6 CVVT automat, Comfort, vivid blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Hardcam »

9 litru na automat 1.6 je velmi pekna spotreba. Nevim, jak to Mexican s 2.4 automatem dokazal, ale se Sonatou 2.4 automat (sekvencni) jezdime kratky trasy kolem 12-13 litru....pokud si s tim mexicane jezdil po americe, kde je 300km rovna silnice a pak odbocka doleva, pak je ta spotreba naprosto normalni. Ale jsme v Cechach,. tady je vsechno jinak. 1.6 je uplne jinak vyladena jak 2.4....
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od matysekul »

Navíc jsou jiné rychlostní limity. A většinou se dodržují ;o)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od vlado1979 »

U nás veru rýchlostné limity väčšina vodičov nedodržiava ( 50/90/130 ). Ráno na ceste do práce som asi jediný kto rýchlosť dodržiava či už v obci alebo mimo nej. Iritujú ma najmä staré, až historické favority a sem tam prehnité felície ... Majitelia týchto vrakov majú neskutočný pocit, keď vás v obci pri 50-tke predbehnú ( vy dodržiavate, oni nie ). To je asi pre nich neopakovateľný pocit, pretože iba pri tejto rýchlosti sú schopnní predbehnúť auto, potom už nie, aj keď by veľmi chceli.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Radim Brožek »

A nejlepši jsou náklaďáci, 70 mimo obec, 70 v obci. Horko těžko je v serpentínách na Slovensku předjedete, aby se Vám v zápětí lepili na kufr v obci, nebo Vás rovnou předjeli. V Čechách potkat policajta je umění, takže si všichni dovolují. Za několik tisíc km o prázdninách jsem je potkal 2x, z toho jen 1x měřili.
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od vlado1979 »

Takých mám najradšej, majú tempomat nastavený na 70 :D . Policajtov vídam ale dosť. Každý deň minimálne 2 hliadky a takisto merajú takmer denne.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7919
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Mexican »

Hardcam píše:9 litru na automat 1.6 je velmi pekna spotreba. Nevim, jak to Mexican s 2.4 automatem dokazal, ale se Sonatou 2.4 automat (sekvencni) jezdime kratky trasy kolem 12-13 litru....pokud si s tim mexicane jezdil po americe, kde je 300km rovna silnice a pak odbocka doleva, pak je ta spotreba naprosto normalni. Ale jsme v Cechach,. tady je vsechno jinak. 1.6 je uplne jinak vyladena jak 2.4....
bohuzial lepsie porovnanie nemam.. najazdili sme s plnym kufrom (as 50kg batoziny, dvaja ludia, klima manualna, bezala stale), relativne vela mesto (asi 500km, zvysok okresky a dialnice - rychlost na dialnici bola tempomatom obmedzena na 80 mil/h = 128km/h) - v mestach statie v kolonacha rozbiehanie sa - NY, NJ, washington, chicago) ... takze stojim za tym ze mat o takmer liter vacsi motor, o 250kg tazsie auto, o 45 koni vyssi vykon a liter mensiu spotrebu hovori o tom, ze tych 9l na 1,6 je proste vela
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“