Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od bruno75 »

Bohuzial musim konstatovat, ze audio u IX35 v prevedeni Style stoji doslova za prd. ](*,)
Ak by som ako tak prizmuril vsetky oci a usi nad pomerne slabym prijmom FM stanic tak ak mam hodnotit zvuk, tak to je jedna velka katastrofa.
Potichu to hra ako by som si niekde v utrobach auta pustil telefonne sluchatko (volume 5-6), na strednu hlasitost (10-12) je to stale uplne zliate v kope a ked si to chcem pustit o nieco hlasnejsie (nad 13-15) tak skor ako sa dostavi aspon nejaky zvukovy prejav tak tie reproduktory chrastia ako by tam boli snad tie najlacnejsie smejdy ktore sa daju kupit niekde na blsaku (pozn. su to smejdy!)
Hotova katastrofa.
V podstate nech robim s equalizerom cokolvek je vysledok bud zalostny alebo tragicky.
V aute v hodnote nad 20k € je nieco taketo neslychane a doslova vysmechom. V porovnani s oktaviou je to uplne priepastny rozdiel a to sa jedna o podobnu cenovu kategoriu.
S istotou mozeme povedat, ze tak zle ozvucene auto som doteraz nemal.

Takze co s tym?
- predpokladam, ze vymena radia nie je zrovna easy job takze najskor by som sa zameral na ine
- tym inym myslim vymenou repro za nieco co aspon ako tak dokaze vyludit normalny zvuk bez nutnosti zosilovaca

Na nete som nasiel celkom fajn zdokumentovanu vymenu fabrickych repro http://www.russ-smith.de/kicker.html za Kicker KS650 teda su to 165mm koaxialne reproduktory s impedanciou 4Ohm vykon 65W.
Uvazujem ze by som dal aj dopredu aj dozadu rovnake aj ked v predu by som ponechal vyskove reproduktory fabricke.
Mate s tym niekto skusenost? (vymenou fabrickych repro)
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
Reklama
 

potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od potki »

Ja neviem, asi som divny, ale ja uprednostnujem to, aby som co najlepsie pocul zvuky mimo auta. Radio v aute si pustam iba ked su dopravne informacie alebo spravy. Osobne by som privital aj funkciu, aby sa radio automaticky vyplo, ked zaradim spiatocku, aby som mohol lepsie vnimat senzory a pocut, ak by niekto zatrubil, ci zakrical.
Podla mna kvalitny zvuk patri skor do koncertnych sal ako do auta - odvadza to pozornost a prekryva zvuky okolitej premavky, co by mal vodic v ramci bezpecnosti co najlepsie vnimat.
Ked si niekto chce z auta urobit posluchove studio, tak by to malo byt viazane na statie vozidla - pride mi to logicke.
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od bruno75 »

Tu sa ale nebavime o koncertnej sale ale o normalnom beznom pocuvani radia/CD/MP3.
Ja uz nie som vo veku kedy potrebujem robit tuc-tuc niekde na krizovatkach a cakat ze mi zenske budu skakat do auta :D ... aj ked by sa mi to este stale pacilo
Najlepsie prirovnanie co ma napada je doslova "sluchatkovy" zvuk, tak by som hodnotil terajsie ozvucenie ktore je fakt vysmechom pri aute kategorie 20K+ €
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od FISHkaa »

já ti nevím, mě kvalita plně dostačuje. Asi to může být lepší, ale říct, že to stojí za prd je vážně přeháňka 8)
Nejsem žádnej hifista, prostě si pustím MP3 či ČR1 a jedu... :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
koko
**
Příspěvky: 103
Registrován: 08 lis 2010, 09:29

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od koko »

bruno75 píše: Potichu to hra ako by som si niekde v utrobach auta pustil telefonne sluchatko (volume 5-6), na strednu hlasitost (10-12) je to stale uplne zliate v kope a ked si to chcem pustit o nieco hlasnejsie (nad 13-15) ....
Já tedy nevím, ale poslouchám CR1 a tak na 2-4, max.do 7 :-k . A to mě všichni říkají, že jsem hluchý a že "řvu" na lidi :mrgreen:
](*,) Asi půjdu na ORL #-o k ušnímu.
ix35 1,6 GDI
i20
Lantra
masoox
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 říj 2011, 17:04

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od masoox »

bruno75 píše:Bohuzial musim konstatovat, ze audio u IX35 v prevedeni Style stoji doslova za prd. ](*,)
Ak by som ako tak prizmuril vsetky oci a usi nad pomerne slabym prijmom FM stanic tak ak mam hodnotit zvuk, tak to je jedna velka katastrofa.
Potichu to hra ako by som si niekde v utrobach auta pustil telefonne sluchatko (volume 5-6), na strednu hlasitost (10-12) je to stale uplne zliate v kope a ked si to chcem pustit o nieco hlasnejsie (nad 13-15) tak skor ako sa dostavi aspon nejaky zvukovy prejav tak tie reproduktory chrastia ako by tam boli snad tie najlacnejsie smejdy ktore sa daju kupit niekde na blsaku (pozn. su to smejdy!)
Hotova katastrofa.
V podstate nech robim s equalizerom cokolvek je vysledok bud zalostny alebo tragicky.
V aute v hodnote nad 20k € je nieco taketo neslychane a doslova vysmechom. V porovnani s oktaviou je to uplne priepastny rozdiel a to sa jedna o podobnu cenovu kategoriu.
S istotou mozeme povedat, ze tak zle ozvucene auto som doteraz nemal.

Takze co s tym?
- predpokladam, ze vymena radia nie je zrovna easy job takze najskor by som sa zameral na ine
- tym inym myslim vymenou repro za nieco co aspon ako tak dokaze vyludit normalny zvuk bez nutnosti zosilovaca

Na nete som nasiel celkom fajn zdokumentovanu vymenu fabrickych repro http://www.russ-smith.de/kicker.html za Kicker KS650 teda su to 165mm koaxialne reproduktory s impedanciou 4Ohm vykon 65W.
Uvazujem ze by som dal aj dopredu aj dozadu rovnake aj ked v predu by som ponechal vyskove reproduktory fabricke.
Mate s tym niekto skusenost? (vymenou fabrickych repro)
A co se tak vypravit na vyšetření sluchu :D/
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od bruno75 »

No vidim, ze je zbytocne riesit tuto zalezitost cez toto forum. Ano pojdem na vysetrenie ale nie sluchu...
Zaujimave, ze ked som pozrel na zahranicne fora tak je tam spusta ludi ktori nie su rovnako ako ja, spokojny s fabrickym zvukom... ale na co to sem vobec pisat?
Snazil som sa rozdebatovat vymenu repro a dal som aj slusny navod a... mam sa ist vysetrit?! vdaka na buduce nech sa aj vam dostane taka rada a pochopenie.
Prajem pekny vecer.
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
masoox
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 říj 2011, 17:04

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od masoox »

bruno75 píše:No vidim, ze je zbytocne riesit tuto zalezitost cez toto forum. Ano pojdem na vysetrenie ale nie sluchu...
Zaujimave, ze ked som pozrel na zahranicne fora tak je tam spusta ludi ktori nie su rovnako ako ja, spokojny s fabrickym zvukom... ale na co to sem vobec pisat?
Snazil som sa rozdebatovat vymenu repro a dal som aj slusny navod a... mam sa ist vysetrit?! vdaka na buduce nech sa aj vam dostane taka rada a pochopenie.
Prajem pekny vecer.
No vidím, že tady někdo nerozumí legraci. No ale řešení je několik : řešit přes servis, smířit se s tím a nebo domluvit reprákům za pomoci kladiva :D/
Ježíši to zase bude asi odezva ](*,)
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od kubad »

bruno75 píše:Bohuzial musim konstatovat, ze audio u IX35 v prevedeni Style stoji doslova za prd. ](*,) ...
myšlenka jen výměny repro je hodně naivní :roll:

pokud chceš aby to hrálo tak komplet výměna repro, kabeláže + vše kolem, za pár euro to nebude :D, ideálně externí zesilovač

jinak osobně mám taky rád když to pěkně hraje, ale v IX35 sem problém s fabrickou zastavbou neměl
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od bruno75 »

Ak si ale mal Premium vybavu tak v tej je externy zosilovac a subwofer. Vo vybave Style to nie je.

Naivny.... Hmmm asi som ale videl si tie originalne reproduktory? To nema so serioznym zvukom nic spolocne. Aleeee stop nebudem radsej kritizovat aby som niekomu tu nenastrbil hyundai ego :)
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od FISHkaa »

zbytečně se čertíš. Stejně jako ty, sem i já vyjádřil svůj názor 8)
Ale abys neříkal, že je nikdo neviděl, tak tady máš instruktážní video, co sem viděl asi před rokem a je postováno v sekci "jak na to" :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=j6FD4Tjm ... ature=plcp
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
kubad
**
Příspěvky: 221
Registrován: 05 srp 2010, 08:10
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od kubad »

bruno75 píše:Ak si ale mal Premium vybavu tak v tej je externy zosilovac a subwofer. Vo vybave Style to nie je.

Naivny.... Hmmm asi som ale videl si tie originalne reproduktory? To nema so serioznym zvukom nic spolocne. Aleeee stop nebudem radsej kritizovat aby som niekomu tu nenastrbil hyundai ego :)

jezdil sem 3 kolor i Premium, klidne ty reproduktory vymen uvidis sam co z toho poleze :-)
:hyu: IX55 3,0 V6 Premium +/- 10,5ltr/100km, 64tkm na tachometru 06/2010
New Yaris 1.33 Style Dual VVT-i Multidrive S mé drahé polovičky 01/2012
luiz
*
Příspěvky: 66
Registrován: 11 dub 2011, 16:02

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od luiz »

Tak já se musím zastat Bruna, v mém minulém voze (Seat Leon) byl zvuk mnohem lepší, a to jak podání basů, tak výšek. Myslím, že výměna repro rozhodně pomůže, možná se do toho po čase pustím také. Poslouchám většinou kolem hlasitosti 7 (13-15 si nedovedu představit), ale i při té sedmičce už basy občas chrčí. Na radiožurnál to stačí, ale jinak....
ix35 1.6 GDI Style white
Uživatelský avatar
bruno75
*
Příspěvky: 41
Registrován: 29 říj 2012, 21:09
Bydliště: Trnava, Slovakia

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od bruno75 »

Vcera som trochu laboroval nad tym mojim zvukom. Ako byvaly fanusik hi-fi techniky som teda vytiahol testovacie CD a pokusim som sa zistit od ktorej hlasitosti (pri mojom nadstaveni equalizera B +1, S - 2, V + 4, Bass boost OFF) zacne zosilovac limitovat. Na moje prekvapenie pocutelne zacal limitova az nad urovnou hlasitosti (23).
Potom som mu pustil na nejaku hodinku zahorovaci signal na hlasitost uroven (22) teda tak aby som neposkodil ani zosilovac radia a ani reproduktory. Nasledoval 2x po sebe demagnetizacny signal.
Po tomto malom zahorovacom teste som si pustil CD a div sa svete ale ono to hra inak a povedal by som minimalne o jednu kategoriu lepsie :-k
Je dost mozne, ze reproduktory a hlavne gumove zavesy reproduktorov boli doslova stuhnute a skutocne potrebovali trochu casu a hlavne sily/signalu na rozhybanie.

Ak by som to mal zhrnut tak urcite pomaha dobre rozohrat/zahoret tie fabricke reproduktory (odporucam skor vyssiu hlasitost aby membrany kmitali v celom svojom rozsahu). To rozohranie sa da aj pocuvanim beznej hudby ale trva niekolkonasobne dlhsie a tiez tomu treba dat patricnu silu.
Ak by som mal teraz hodnotit zvuk, tak uz to nie je az taka tragedia a s prizmurenim oka sa da povedat, ze pre vacsinu ludi snad ani netreba riesit nejaky upgrade, je to taky bezny priemer. Ak vsak niekto ocakava od toho aspon malicko nadpriemernu kvalitu tak to uz je nad moznosti hlavne fabrickych reproduktorov. Vypada to tak, ze zosilovac v radiu je pomerne dobre dimenzovany a nemusel by mat problem taha aj o nieco vykonnejsie a hlavne kvalitnejsie reproduktory.

Ja osobne stale zvazujem, ze by som predsa len vymenil aspon v prednych dverach tie fabricke reproduktory za nieco "normalnejsie" a doprial si trochu lepsieho zvukove prednesu v inak dost pohodlnej a preistorovo velkorysej IX35. No mozno si spravim darcek pod vianocny stromcek a zabavku na vianocne sviatky :D
Hyundai IX35 1.7CRDi Style - Cashmere brown [11/2012]
Ochcavka v teedeeii na hlinach - firemne
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita autorádia a reprobeden v ix35

Příspěvek od FISHkaa »

Jde to replikovat i u nás, ostatních? Nechceš někam šoupnout image CD a postup? 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“