Automatická převodovka - zkušenosti?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

mladek
*
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2009, 22:24
Bydliště: Kladno

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od mladek »

9 litrov na motor 1,6 je peklo... a ten automat je bohuzial uz nejaky piatok stary... ak to bude mat aspon 6 stupnov, umozni sekvencne radenie bude to automat co stoji za vyskusanie...

aby nebolo ze zas kecam, tu priklad spotreby u auta s automatom: http://www.spritmonitor.de/en/detail/342199.html


Spotřebu bych tak neřešil, pokud budeš jezdit normálně tak dle mého názoru dostaneš na normální spotřebu jako manuál (i30) viz mé příspěvky. Je tu spousta příspěvků jak se s 1,6 nemůžou dostat pod 8l. Pokud jsme si vybrali I30 tak nemá cenu zkoumat jestli jiné auto žere o půl litru méně.
Ohledně zastaralé automatické převodovky - to co je starší, funkční a vyzkoušené je mnohokrát lepší než nové věci, které nefungují. Jistě, určitě bych byl taky spokojenější s 6 stupňovým automatem, zdůrazňuji opravdovým automatem ale to jsme pak v jiné cenové kategorii nad 1 mil. Kč. Jestli chceš řadit páčkami nebo pákou nahoru dolů, tak si to kup ale to už můžeš jezdit manuálem. Jak píše kolega výše v cenové kategorii 400t. jsou na tuzemském trhu s opravdovým automatem 3 auta: i30, Ceed a Suzuki SX4. vše ostatní není klasický automat a tomu taky odpovídá cena 15-20 t. proti cca 40t. u těch třech.
i30 1,6CVVT, comfort, continental silver, automat, 8/2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2047
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od milosh »

Ja mam Astru G 1.6 16v taky automat klasicky, ve meste spotreba 8-9L mimo mesto neni problem jet za 6.5, dalnice 120-130km 7L plus minus.

Ted vybiram dalsi auto a opet s automatem a klasickym, jak se jednou projedes a zvyknes si tezko se na manual zvyka, ta o par deci vyssi spotreba se vyrovna komfortu ktery s manualni prevodovnkou nezazijes.

btw: jsou lide co i s manualem jezdi za vic nez s automatem nekteri z nas :)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7917
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Mexican »

milosh píše:Ja mam Astru G 1.6 16v taky automat klasicky, ve meste spotreba 8-9L mimo mesto neni problem jet za 6.5, dalnice 120-130km 7L plus minus.

Ted vybiram dalsi auto a opet s automatem a klasickym, jak se jednou projedes a zvyknes si tezko se na manual zvyka, ta o par deci vyssi spotreba se vyrovna komfortu ktery s manualni prevodovnkou nezazijes.

btw: jsou lide co i s manualem jezdi za vic nez s automatem nekteri z nas :)
pravda uplna =D>
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od clay »

Z trochu jiného auta - SF 2,7 V6 s automatem 4st- 161 t km- bez problémů - nevím, proč by měl být u i30 s automatem problém.
Ano, je to již "starý" systém - ale také sytém vyladěný a vyzkoušený.
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Hardcam »

Osobne mi je 4 stuopnovy naprosto bezproblemovy automat u Hyundai mnohem milejsi nez 6ti stupen ve VW Touareg 2.5 TDI, ktery se chudak nemohl rozhodnout, zda zaradime 4,5 nebo 6ku...a furt, celou cestu...o takovej automat nestojim. Kdyz clovek chce jet klidne, od nejakych 50km/h za hodinu tam da Hundik 4ku a ta drzi az do maximalky. Kdyz je potreba podadit, da se mu to razantne vedet na plynovym pedalu a on se prizpusobi. Takhle si to predstavuju ja. Btw, to ze Sonata zere trochu vic neni vina jeji a taky ji nikdo nic nevycita...holt kratky trasy maj svoji dan a bez automatu uz otec jezdit nechce.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tay
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2009, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od tay »

karel2 píše:9l na 100km neni zadny peklo, pokud jezdi rychlostma, ktery pise. Naopak mi to prijde az moc malo. Mesto tu spotrebu mozna srazi. Ja muzu srovnanvat jenom s Mz3 1.6 v automatu a dlouhodoba je tam 8.2, coz je podle me super hodnota. V Octavii 1.6 pri stejnym stylu jizdy byla 8.5. Paradoxne muze mesto opravdu pokoct, protoze prevodovka radi ctyrku velice zahy. Kickdown ve stovce mi da na chvili jeste dvojku. Jinak jsem si vzdycky myslel, ze Mazda toci zbytecne vysoky otacky ale opak je pravdou (ve srovnani s i30). Ve 140(tacho) je tam ale asi 3700 ot./min.. V i30 (1.4) tocim ve 130 tacho uz 4 tisice jen to hvizdne. Zajimalo by, kolik toci i30 v 1.6 s automatem pri 130.
Doplňuji otáčky:
při 130 km/h ... 3800-3900 ot./min.,
při 160 km/h ... 4500 ot./min.,
při 180 km/h ... 5000 ot./min.

v autě 4 dospělí, plný kufr
i 30 1.6 CVVT automat, Comfort, vivid blue
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od karel2 »

Fajn hodnoty, podobne jako u Mazdy. Nekdo tu rikal, ze 1.6 ma v manualu stejne zprevodovani jako 1.4. Ve 130 mam 4000 otacek, takze automat ma tezsi posledni stupen.
tay
Příspěvky: 8
Registrován: 27 črc 2009, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od tay »

karel2 píše:Fajn hodnoty, podobne jako u Mazdy. Nekdo tu rikal, ze 1.6 ma v manualu stejne zprevodovani jako 1.4. Ve 130 mam 4000 otacek, takze automat ma tezsi posledni stupen.
4000 otáček mám tak u rychlosti 145 km/h. Moc dobře si to pamatuju, protože v návodu doporučují, že při zajíždění motoru by otáčky neměly přesáhnout 4000. Musel jsem se tehdy na dálnici hoodně držet, abych to nepřekročil:-))
i 30 1.6 CVVT automat, Comfort, vivid blue
Uživatelský avatar
triktrak
**
Příspěvky: 183
Registrován: 12 črc 2009, 20:17

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od triktrak »

Automat som bral len preto, lebo to bolo zelanie mojej manzelky. Doposial som s automatom nikdy nejazdil, ale teraz si nenecham ujst ani jednu prilezitost ked mi ho manzelka "laskavo" pozicia. Jazdi to jednoducho SKVELE !!! Pred kupou som mal trocha obavy ako to bude radit (ci to nebude trhane) a ako to bude predbiehat.

Teraz uz viem jedno: AJ MOJE DALSIE AUTO BUDE S AUTOMATOM!!!
Santa Fe IV 2.2 CRDi 147kW A/T Premium (2019)
i30 III 1.6 CRDi 100kW A/T (7-DCT) NOW! (2017)
EX i40 CW 1.7 CRDi 104kW A/T (7-DCT) Business (2016)
EX i30 1.6 CRDi 85kW A/T (4st. hydrodyn.) Comfort (2009)
KaBa
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 kvě 2009, 16:03

Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od KaBa »

Mno mám za sebou 22 000 km s automatom 1.6 CVVT, som Vám všetkým čo ste popísali a doporučili mi ho VEĽMI VĎAČNÝ, je to faaaakt super.

Prečítal som si všetky príspevky o spotrebe napísané v tejto téme a súhlasím v jednom. Ťachšia noha rovná sa vyššia spotreba. Zo začiatku, keď sa s motorom zoznamoval a nechal ho nech sa zabehne spotreba bola fajn. No teraz, keď jazdím dlhšie a poznám motor a rovnako aj prevodovku, viem čo auto dokáže aj vo vysokých otáčkach využívam tieto vlastnosti presne tak ako ich podľa situácie potrebujem. Žiadny ferari štýl to nie, ale keď treba noha až dole, otáčky cez 6000 a ide sa. Moja priemerka je na úrovni 8,5 l - 9,2 l záleží kde ho preháňam. Nemyslím že je to veľa, veď motor má 90 kw, dlhé stupne, takže aj veľkú škálu otáčok. Som maximálne spokojný a tým čo automat videli z električky a majú strach, nebojte sa tá investícia sa určite oplatí.



PS: Kamoš robil vo veľkom bazáre / AAA / v Petržálke a vravel , že maloobjemový automat aj po 5 rokoch leasingu nie je problém nikdy predať vo väčšom meste. Takže dúfam, že netrieskal a o 4,5 roka to pôjde...
jochan
Příspěvky: 1
Registrován: 03 zář 2010, 18:03

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od jochan »

zdar ítřicítkáři, chtěl bych si koupit i30 s automatem, ale nejdřív chci ten automat vyzkoušet. Mohl by mi někdo, kdo vlastní i30 s automatem, s tímto pomoci? Jsem z Prostějova.

jochan
PetrHK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 07 srp 2010, 16:30

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od PetrHK »

jochan píše:Mohl by mi někdo, kdo vlastní i30 s automatem, s tímto pomoci?
V Auto Palace Butovice mají skladem asi 10 ojetých i30 v automatu, kde by asi neměl být problém předstírat zájem a projet si ho:

http://www.cars.cz/xchanger/custom/auto ... N&offset=0
Kub
Příspěvky: 4
Registrován: 03 úno 2011, 19:15

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od Kub »

Chci se zeptat místních harcovníků - srovnání, porovnání AUTOMATU HYUNDAI (i30) x DSG (u VW, Seatu, Škody) - co se týče jízdních vlastností a spolehlivost...případně pokud tu má někdo i zkušenosti s automatem Citroenu...díky moc
Uživatelský avatar
dexter4
*
Příspěvky: 44
Registrován: 09 led 2011, 18:48

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od dexter4 »

To je jako kdybys srovnával černobílou televizi s barevnou plazmou.
Fastback 1,6 CRDi 7DCT MY19 STYLE PREMIUM
HONDA C9G 2,2i-DTEC
HONDA FR-V 2,0i-VTEC
HONDA Stream 2,0i-VTEC
Renault Laguna 2,0i lpg
Nissan Silvia 1,8T
Škoda 135 lpg
Škoda 110L
Polski Fiat 125p
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Automatická převodovka - zkušenosti?

Příspěvek od kuschall »

Není nad automatickou převodovku
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“