Nestartuje Santa Fe

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od enjoy »

12,5V je normální stav u nové baterie.u čerstvě nabité cca 12,9V.
V zátěži pod 11,2 ukazuje zátěžák,že chce dobít.
Měřit baterii voltmetrem je holý nesmysl,protože i baterie která nedrží napětí,čili na ní nenastartujete ukáže bez zátěže 12,5V jako víno.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
vitak
**
Příspěvky: 148
Registrován: 03 lis 2008, 23:12

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od vitak »

Tak hlavně že to funguje, ten smirek se ale používat na očistění nemá, někde zůstane zrníčko ze smirku, které později může korektor vydřít - raději použít pilníček. Ještě k baterce - někdy se zdá, že je ještě dobrá, s motorem třeba i točí, ale auto nechce nastartovat, protože má slabé napětí, nebo točí pomalu. Většinou se to dá poznat už podle toho, jak pohasnou kontrolky při žhavení a startování. Když potom dáš novou baterku, stačí jen brnknout a motor hned naskočí, zvlášť u dieslu je to hodně markantní, motor se roztočí vyšší rychlostí a tím vznikne i vyšší komprese nutná k zapálení paliva.
Santa Fe 2.0 CRDi, 4x4, r.2004
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Slavek8 »

Ahoj vsichni. Mam taky problem se startovanim, za studena nastartuje s problemy ale nastartuje, tocim tak 2 vteriny, jak se ohreje tak ani za boha, musim nechat vychladnout. Je mozny ze to bude problem v el. diagnostika ukazala jen ze mi neustale sviti zarovka tempomatu. kdyby bylo spatny cidlo teploty motoru asi by se to nejak projevilo na diagnostice. Uz se stim trapim 2 mesice. Diky
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Slavek8 »

Tak čerpadlo bylo na diagnostice, hodnoty OK, pak sli vstriky a na dvouch bylo praskli tesneni, takze to slo do prepadu, ted uz snad vse bude OK
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od miooo »

Zdravim vas...
Santik opat zlobi...:(
Po otoceni klucika mi z nicohonic zacalo vypalovat poistku v motorovom priestore 20A ECU!
Uz mi dochadzaju poistky a aj nervy...
A z nicoho nic normalne som auto zhasol a zrazu zacalo blbnut...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Mike.M »

Otoceno klickem do plohy 1 ci 2 ci start. Ja neril proud a bez pojstky ecu v mot. prostoru 3,5A a s pojstkou skoro 5A pri 12V to je docela dost. Nekde bude podle me zkrat. Premer odber pri spalene pojstce. Jinak ja uz temer jezdim, motor toci, jen olej se z auta leje a neni cas na to kuknout.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od miooo »

trochu neskoro ale je to vyriesene...
kedze mi obcas vynechava 5 valec tak som prehadzoval cievky medzi sebou a omylom somm zachytil jeden kablik o kostru...
a ten mi to skratoval...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
poengineering
Příspěvky: 1
Registrován: 25 srp 2013, 20:33

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od poengineering »

ahoj mám zajmavý problém se santou kleklo čerpadlu u nádrže po jeho výměně auto jelo 10km pak se zastavilo a už nejde nastartovat. startér točí ale nenaskočí, 2.0CRDI 92kw VGT rozvody zkontrolované vstřikovače netečou přepadem, tlak na vysokotlaku je čidla na vačce i hall. ok i immo ok. diagnostika chybu nepíše. už sem měnil i řídící jednotku a pořád nic. nastartovat to naskočí akorát na startovací sprej. děkuji za pomoc už nevím co bych zkontroloval.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Mike.M »

Pokud to chytne na sprej, a jinak nic, aso tam není pakivo. Timpadem zase čerpadlo, případně palivovy filtr
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od frenkiecz »

Přidám i svůj problém: Vada někde na kostře -asi- už 3x nestartovalo, žárovky zhasly a ticho v motoru. Tak mám o víkendu o zábavu postaráno. #-o
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
petrpech
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2015, 19:35

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od petrpech »

dobrý den, s dovolením přidám svůj příběh...
Santa fe 2006 crdi 92kw
V listopadu mi začal motor klepat, kouřit a za jízdy chcípat. Závada byla jasná...kapající vstřikovač. Pro jistotu byla provedena kontrola všech vstřiků i čerpadla. Nechal jsem rovnou udělat rozvody, když to bylo rozebrané, byť auto mělo teprve 107 tis. Jezdil jsem po opravě opět bez jakéhokoli problému, ale jen do prvního chladného dne. V den, kdy se přes noc teplota dostala pod pět stupňů, jsem motor již nenastartoval (na sprej ano). Ok, asi svíčky. Byly vadné všechny 4. Takové závady mám rád, je to jasné, nemusí se hledat. (jak jsem se mýlil) Svíčky jsme vyměnili, auto ale nestartuje stejně. Při teplotě nad cca 5 stupňů naskočí bez žhavení, pod 5 točím mrtvým motorem. Vybil bych sto baterek kdybych je měl a stejně nic. A zde začínám být zoufalý. Celkem schopní mechanici nemají diagnostiku, která by tento model uměla číst a v Hyudaii v Ústí jsou totální dementi/měniči/laici/zaměstnanci absolutně nepoužívající mozek, takže jsem po diagnostice odešel s prohlášením, že je vadná "váha vzduchu" (vyměníme celý airbox za 6000,-) a slzí nafta z tělesa filtru (vyměníme za 3000,-)(opraveno osobně výměnou gumičky za 12,-). Čidlo teploty chladící kapaliny by s tím mohlo souviset, to je ale asi v pořádku, protože auto žhaví dle teploty, vysokotlak je nejspíš v pořádku, byl na kontrole a ani v Hyundaii na nic nepřišli (pokud něco kontrolovali), kontrolka nesvítí, tlaky jsou ok. auto na sprej chytá na otočení. Při startování bez spreje z výfuku nic neleze, žádná nespálená nafta. Spotřebu má motor normální, výkon také. Nesetkal se někdo se stejným problémem, nebo nějaký tip kde začít? Díky
Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od frenkiecz »

[quote="petrpech"]dobrý den, s dovolením přidám svůj příběh...

Ahoj,mě jeden ropnej nissan nechytal pod 12°. Taky jsem nepřišel na to proč. Jde ti palivo do vstřiků? Není někde voda ve vedení v ohybu-jako by v sifonu? Neporadím,pouze házím moudra. :lol:
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
petrpech
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2015, 19:35

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od petrpech »

z toho, že motor na sprej chytí na otočení soudím že ano. Spíš je otázkou jaká dávka. Je mi jasné, že při studeném motoru bude vstřikovací impuls o nějakou ms delší, jenže netuším jak to zjistit. Palivová soustava...nějaká detailní kontrola se nedělala, ale auto jinak jezdí vzorně..asi by zlobilo i teplé.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Richard555 »

k tomu žhavení, auto žhaví vždy ať je teplo nebo zima, a to že kontrolka zhasne neznamená že to nežhaví, žhaví to i když je kontrolka zhaslá......
Já zjistil při výměně žhavících svíček, že jsou všechny v háji..... jejich odpor byl v podstatě nekonečný a má být do 1 ohmu...... avšak nestalo se mi, že bych nenastartoval, je fakt, že jsem to ráno v Harrachově kdy bylo pod -20 motor blafal ale vzdal jsem to a motor netýral, odpoledne v -13 to už chytlo.... podotýkám že jsem nikdy nepoužíval sprej, ani ho nemám..... samo motoru se prvních pár otáček moc nelíbilo ale nakonec si dal říci....... a to vše "bez žhavení"
Prostě se mi nestalo, že by motor nejevil žádnou snahu o naskočení
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
petrpech
Příspěvky: 7
Registrován: 08 úno 2015, 19:35

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od petrpech »

no, to je právě ten problém a závada. Já měl předtím SF z roku tuším 2001, měl najeto přes 300k a dělal co tobě. Jenže tenhle krám je totálně mrtvej. Ani neškytne. Asi na to prdim. Namontuju za 2500,- elektrický předehřev a budu jezdit tak. Jo...kdo by chtěl santa fe někdy na podzim, nekupovat v AAA [-X :D/
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“