startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

startér cvakne a neroztočí se - vyřešeno!

Příspěvek od rom4n »

Ahoj,
předem se omlouvám, jestli téma s tímto konkrétním problémem někde na diskuzi je, ale při hledání jsem narazil na chyby s "natočením" motoru a jeho nenaběhnutím. Já mám problém s naskočením startéru. Někdy nastartuji napoprvé, někdy třeba až na pátý pokus. Při otočení klíčku (s vyšlápnutou spojkou) ve startéru cvakne, je slyšet bzučení a startér se nerozběhne. Když už mi ruply nervy a otočil jsem bez prodlevy několikrát klíčkem tam a zpět, tak se povedlo. Ale tento způsob se mi vůbec nezamlouvá. Slyšel jsem i verzi, že nedoráží jazýček u startéru, ale neni to stoprocentní. Nemáte s tím někdo zkušenost? Rád bych to dal nějak dokupy, protože je docela zlej pocit jít do auta s tim, že nemusim taky odjet.
Díky moc všem
Naposledy upravil(a) rom4n dne 17 srp 2009, 17:02, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Reklama
 

rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od rom4n »

tak co jsem prohlídnul net, tak se to děje i u jiných značek aut. Mohla by to být vada startéru - obroušené nebo zanesené uhlíky, další řešení by mohly být studeňáky v kabelech nebo špatná kostra
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od mirpie »

no, už sis odpověděl sám..Nejprve zkus kontakty a pokud nic, tak jedině repas nebo výměna startéru
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od tatulda »

Jestli startér bzučí,tak bych spíš hádal,že nezaskakuje pastorek,nebo je utržený z hřídele a jenom se protáčí a neroztočí motor.Startér ven a důkladná prohlídka
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
v.Parnik6045
*
Příspěvky: 77
Registrován: 10 pro 2006, 19:08
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od v.Parnik6045 »

Demontáž,výměna uhlíků,vyčištění kotvy,vyčištení komutátoru,kontrola vůle axiálních ložisek,promazání ložisek,zpětná montáž.
Hyundai Lantra combi 1.9D / 1998
Dertoas
Příspěvky: 8
Registrován: 13 dub 2008, 18:57
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od Dertoas »

Byl jsem na tom podobne. Repase za 990kc, v patek pred zavirackou jsem to tam dal, v pondeli odpoledne hotovo. Od ty doby startuje jako das :D
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od vlastaFR »

presne :D . repas a mas klid. me to stalo 700.- plus moje prace ze starterem :D
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od sloto »

chalani poradte ako najjednoduchsie dostat starter z auta von :-D

dakujem
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
RealDJ
Příspěvky: 4
Registrován: 16 lis 2008, 20:28

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od RealDJ »

Ahojík, měl jsem stejný problém a ještě jeden navrch. Občas mi klesaly otáčky, jako by se auto dusilo. šel jsem po čidlech, po kabelech a tak a výsledek nula. Minulou sobotu mi Lantra nenaskočila, prostě to jen cvaklo a nic. Nenastartovala a ne a ne. Eletrikář mi zrepasoval startér a Lantra startuje na první škrtnutí a světe div se, od té doby otáčky nekolísaj. A celý mě to přišlo na 730,- čistá ruka
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od antek »

rom4n píše:Ahoj,
předem se omlouvám, jestli téma s tímto konkrétním problémem někde na diskuzi je, ale při hledání jsem narazil na chyby s "natočením" motoru a jeho nenaběhnutím. Já mám problém s naskočením startéru. Někdy nastartuji napoprvé, někdy třeba až na pátý pokus. Při otočení klíčku (s vyšlápnutou spojkou) ve startéru cvakne, je slyšet bzučení a startér se nerozběhne. Když už mi ruply nervy a otočil jsem bez prodlevy několikrát klíčkem tam a zpět, tak se povedlo. Ale tento způsob se mi vůbec nezamlouvá. Slyšel jsem i verzi, že nedoráží jazýček u startéru, ale neni to stoprocentní. Nemáte s tím někdo zkušenost? Rád bych to dal nějak dokupy, protože je docela zlej pocit jít do auta s tim, že nemusim taky odjet.
Díky moc všem
Chybu bych vyděl v cívce startéru,tam jsou silové kontakty,které prostě nesepnou.
Accent LC CF1 1.3 2006
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od ivan »

antek píše:
rom4n píše:Ahoj,
předem se omlouvám, jestli téma s tímto konkrétním problémem někde na diskuzi je, ale při hledání jsem narazil na chyby s "natočením" motoru a jeho nenaběhnutím. Já mám problém s naskočením startéru. Někdy nastartuji napoprvé, někdy třeba až na pátý pokus. Při otočení klíčku (s vyšlápnutou spojkou) ve startéru cvakne, je slyšet bzučení a startér se nerozběhne. Když už mi ruply nervy a otočil jsem bez prodlevy několikrát klíčkem tam a zpět, tak se povedlo. Ale tento způsob se mi vůbec nezamlouvá. Slyšel jsem i verzi, že nedoráží jazýček u startéru, ale neni to stoprocentní. Nemáte s tím někdo zkušenost? Rád bych to dal nějak dokupy, protože je docela zlej pocit jít do auta s tim, že nemusim taky odjet.
Díky moc všem
Chybu bych vyděl v cívce startéru,tam jsou silové kontakty,které prostě nesepnou.
Přesně tak, nic jínýho v tom není :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od rom4n »

Ahoj, moc díky za odpovědi. Co jsem tak hledal startér, je na docela špatně dostupném místě, nemáte s tim někdo zkušenost, jak ho dostat bezproblému ven a co všechno povolit?? Jeho repas by neměl být problém, spíš mam obavu z vytáhnutí
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od tatulda »

Napiš prosím tě,co máš vlastně za lantru-motor a aspoň rok,ono se to trochu liší u J1 a J2
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
rom4n
**
Příspěvky: 134
Registrován: 05 lis 2008, 21:47

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od rom4n »

Ahoj,
je to J1 1992, motor 1.5 GLSi
Hyundai Lantra 1.5 GLSi
Uživatelský avatar
slavino
*
Příspěvky: 86
Registrován: 19 čer 2006, 13:11
Bydliště: prostejov

Re: startér cvakne a neroztočí se

Příspěvek od slavino »

neviem ci to je este aktualne ale...vymontuj vahu vzduchu a potom tahometr.lanko,lepsie vyjde start.vonku .racnou vysrubuj 2 sruby ktore drzia starter.potom si doslova lahni na agregat a z pravej strany vsun ruku az ku starteru a trochu s nim pokyvaj aby sa uvolnil.z lavej strany si lavu ruku strc ku starteru.pridrz si ho,aby ti nespadol a pomaly ho vytahuj pomedzi vsetky tie kable von.ak to pojde tazko tak uvolni kabel (plus)medzi baterkou a starterom ho drzi este svorka na kabely
Lantra 93 - 1,8GT 16V 93KW, 127konikov
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“