2. servisna (garancna) prehliadka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od 89majlo96 »

Mam nabehanych 12 764 km. Blizi sa cas druhej navstevy servisu, zostava mi zhruba mesiac. Tak by som sa chcel spytat co vsetko treba menit, lebo podla servisnej knizky by toho malo byt viac ako prvy rok #-o
Tak to idem vymenovat po poradi podla servisnej knizky... :
- motorovy olej, na prvej prehliadke mi naliali 5w30
- olejovy filter
- vzduchovy filter
- sviecky zapalovania
- chladiaca kvapalina motora
- brzdova kvapalina
- spojkova kvapalina
- vzduchovy filter klimatizacie
- vzduchovy filter odvetrania palivovej nadrze
Rad by som vedel co podlieha skaze vplyvom starnutia a nie opotrebovania...Pretoze mam malo kilometrov tak by ma zaujmalo co treba naozaj menit a co nie. V navode na obsluhu je to vyjadrene tak ze bud po urcitom pocte kilometrov alebo po urcitej dobe a treba sa drzat toho co uplynie skor. Chcel by som vediet aky typ oleja by som mal dat a aku znacku, lebo chcel by som si niektore veci kupit sam, lebo tak to asi vyjde lacnejsie, ako keby mi to mal davat servis.
Ten filter a sviecky by som mozno trosku este ponehal a kupil trosku neskor sportovu vlozku a denso iridium sviecky.
Brzdova kvapalina vyzera na pohlad este celkom v poriadku, ale nemeral som ju tak neviem v akom je stave.
Tak by som prosil o postrehy a skusenosti s intervalmi vymen, pretoze je to len moje prve auto a nemam skusenosti a nechcem nieco pokazit :roll:
Dalej chcem vediet ci mi vramci zaruky ked o to poziadam dosteluju rucnu brzdu, nastavia sklon svetiel, nefuka mi pravy fukar na stredovom panely a nesvietia dva vypinace kurenia tak by som to chcel dat do poriadku a najviac by ma zaujmalo za co vsetko budem musiet platit ?
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od Mexican »

89majlo96 pre teba ten 20 000km / servisny interval moc nie je hmm... 7000/km rok, to by som si teda novu i30 nekupoval... mno ale asi osobna vec

pri takom malom najazde je v podstate zbytocne menit cokolvek, ale servis uricte bude chciet menit olej a jeho filter... pozri sa v akom stave je filter klimatizacie (ak je cierny, vymenit) ... zvysne veci co popisujes su skutocne skor na vymenu po 40 000km (chladiaca kvapalina, vzduchovy filter motora)

menit brzdovku, spojkovu kvapalinu a sviecky sa mi zda zvlastne (ci po 40 000 / 2 rokoch), o aute s 13 000km uz ni nehovoriac
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od jarko85 »

Ja mám v podstate podobný problém. Nenajazdím mnoho, a hlavne sviečky meniť po 12 000 v mojom prípade po 20 000 sa mi zdá naozaj priskoro. U iných áút sa sviečky menia po 50 000 km, takže si myslím, že je to plytvanie. Ostatné je vec kontroly. Ak sú aj filtre v poriadku tak je zbytočné meniť ich len preto, že je to predpísané, avšak predovšetkým ide o zárobok servisov a bohužiaľ môže to byť podmienené platnosťou záruky. Na prvej garančke som si však všimol, že mi menili skutočne len to čo bolo treba a nie, všetko, čo bolo predpísané. Dúfam , že to bude tak aj teraz. Čaká ma to o 2 mesiace. Keby to všetko nebola podmienka záruky tak si všetko kontrolujem a mením sám, ale...:)
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od pepan »

majlo...neboj voni to takhle nepřeháněj..dovnitř nevidíéš a voni to věděj....to sou prachy a ty jim nic nedokážeš(zkušenost v :hyu: a škodě a fordu)
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od jarko85 »

pepan píše:majlo...neboj voni to takhle nepřeháněj..dovnitř nevidíéš a voni to věděj....to sou prachy a ty jim nic nedokážeš(zkušenost v :hyu: a škodě a fordu)
Nevymenili to čo mali ale vyfakturovali to? :shock:
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od 89majlo96 »

takze teda len ten olej a filter ? A aky typ a znacku? co by ste doporucili?
A co s tym ostatnym co som pisal, ohladom tej zarucnej opravy tych spominanych veci ?
Mexican : Vrchnost chcela len nove auto :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od Laxius »

Cau majlo, pozri topic o prvej garancke, tam som tusim daval link na Shell-ovsku stranku, ktora Ti najde najvhodnejsi Shellacky olej pre Tvoje auticko, podla znacky auta a motora. Mne davali pri prvej garancke presne ten olej ktory mi vysiel aj na stranke, takze pokial suhlasis so Shell znackou, tam si najdes, co mas kupit.

EDIT: Linka tam nebola, ale najdes ju na www.shell.sk -> Shell pre motoristov -> Motorove oleje -> Oleje pre osobne automobily -> Vyber spravneho oleja ... je to tam celkom intuitivne.
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od pepan »

jarko85 píše:
pepan píše:majlo...neboj voni to takhle nepřeháněj..dovnitř nevidíéš a voni to věděj....to sou prachy a ty jim nic nedokážeš(zkušenost v :hyu: a škodě a fordu)
Nevymenili to čo mali ale vyfakturovali to? :shock:
to je normálka hele :evil:
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od Mexican »

RE ten olej... pri tak malom najazde a fakte ze ide o atmosfericky olej by som nekupoval Shell z dovodu ceny. Valvoline, Q8, Total, Bixxol ponuknu rovnaku kvalitu za podstatne mensie peniaze.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od jarko85 »

to mexican: možno máš pravdu, ale každý už má svoje obľúbené značky olejov a pocit pri každej z nej, že dal autu to najlepšie :D Ja preferujem Castrol a je mi jedno, že je drahší ako ten Bixxol alebo tie ostatné, ktoré si vymenoval. Nevymieňam ho každý týždeň...
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od Mexican »

jarko85 píše:to mexican: možno máš pravdu, ale každý už má svoje obľúbené značky olejov a pocit pri každej z nej, že dal autu to najlepšie :D Ja preferujem Castrol a je mi jedno, že je drahší ako ten Bixxol alebo tie ostatné, ktoré si vymenoval. Nevymieňam ho každý týždeň...
mno mnoho z nas ten olej meni 2-3x do roka a tam uz ten financny rozdiel zacina byt citit.. preto som kolegovi pisal ze pri takom malom najazde je v podstate zbytocne menit aj ten olej (servis vsak bude trvat na vymene) .. a vela servisov tam da skutocne drahy Castrol, ktory v podstate nie je nic extra (a toto nie je moj nazor, je to nazor mnohych uzivatelov odbornych for).. ale nechcem rozputat flame, nech tam kazdy da co chce
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
jarko85
*
Příspěvky: 76
Registrován: 16 kvě 2008, 00:22
Bydliště: Dolný Kubín-Slovensko

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od jarko85 »

Mimochodom bol už niekto na tej druhej garančke? Chcel by som vedieť aká je teda realita, aké úkony vykonali a koľko si za ne zapýtali aby som sa vedel na to pripraviť, hm?
Hyundai i30, 1,4, 80,2KW, Červená,
Suzuki SJ 413 (Samurai), 50 KW, Zelený
Fiat 850 Sport Coupé, 38 KW, Žltý
www.autickar.eu
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od 89majlo96 »

ja idem 31 tohto mesiaca, tak dam vediet :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od 89majlo96 »

ojednam asi tento olej, pretoze na dalsiu prehliadku sa uz nechystam, cize tym padom tam olej bude asi na dobu 15-17 tisic km
Alebo by ste vedeli o niecom lepsom ako je tento ?
http://olejposta.sk/r_1601.html
alebo radsej tento?
http://olejposta.sk/r_31.html
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Uživatelský avatar
kowalski1410
**
Příspěvky: 325
Registrován: 07 lis 2008, 15:37
Bydliště: frýdlant nad ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. servisna (garancna) prehliadka

Příspěvek od kowalski1410 »

já už několik let liju do saxa castrol 5w-40 a nemůžu si na nic stěžovat.
ono je tady asi nejduležitější se držet doporučení výrobce ,mám na mysli parametry oleje,né značku.
je skupinka lidí co má averzi vůči castrolu,ale mě je to jedno ..koupim 5 l kanystr na netu za 890kč a mám ho,pokud si dokoupím litr , na dvě výměny .až budu mít íčko po záruce tak ho tam daky budu nalívat...

všechno je to o osobních preferencích dané značky
Toyota Corolla...1,6(97kw)...super white 2...Trend+...03/2019
i30...1,4...white crystal...made in cz...12/08
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“