ALU 15" na Lantře ?????

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

mackoj

ALU 15" na Lantře ?????

Příspěvek od mackoj »

Zdravím všechny a hledám radu???
Byly mi nabídnuty ALU 15" v rozteči , ale - střed je nějakých 76,1 - jak moc je nutná vystřeďovací vložka, dá se jezdit bez úhony se širším středem???

další problém je v tom, že tam nedostanu jiné gumy než 50tky - jinak bych asi nesměl jezdit jinak než sám a netrefit žádnou díru, - máte někdo zkušenost s tímto profilem gumy? nebude to moc tvrdé, nerad bych měnil každých půl roku tlumiče a čepy? dík za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dráček
**
Příspěvky: 170
Registrován: 09 úno 2006, 16:09
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dráček »

Mam kola 6,5x15 - 4/114,3 ET42 a pneu 195/50 R15 82V, jak to vypada viz moje osobni album, mel jsem z toho taky trosku strach, ale vysledek predcil naprosto ocekavani, jenom to bude chtit KVALITNI pneu, protoze jsou v tomhle rozmeru uz podobne uzkoprofilacum a porad vysvetluju nekomu ze to je jenom rozmerem a ne umyslne :)
A jezdi se na tom krasne.... Black a Zaludnikrs muzou potvrdit ;)
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 1998 - RIP 10.9.2007 kolem 2 hodiny rano
Hyundai Lantra 2.0 GLS 16V 2000 (2001 uvedeno do provozu) Facelift - Aktualne funkcni :)
Uživatelský avatar
Dave
***
Příspěvky: 762
Registrován: 02 lis 2005, 21:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave »

Taky si teď budu dávat 15" alu a pneu 195/50. Nebál bych se toho. Jo a co se týče těch vložek, asi bych si je tam raději dal.
Hyundai Coupe RD 2.0 139 PS ATF, Sparco, Momo, Ferodo, Schroth, OMP, Sony
Škoda Octavia combi 1.9 TDI 4x4
Ford Transit 96 2,5D 69 PS
Suzuki SV 650 N 99 -modrá metla, K&N filtr, G&G výfuk, Dynojet kit, NGK
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Nemusíš se toho bát. Já měl na lantře také 15" alu a guny Pirelly P5000 Drago 195/50 a mez problémů. Pak jsem je nemohl sehnat tak jsem koupil Continentaly 195/65 a vešli se taky bez problémů aniž bych škrtal na dírách.
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
vipe

Příspěvek od vipe »

Bez těch vložek do disku bych nejezdil. Je to to nejpřesnější co ti to kolo vycentruje, šrouby nebo matky ti tuhle službu neudělaj ty jsou tam hlavně proto aby ti kolo "neupadlo" :wink: .
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weena »

Přesně tak. VIPE má pravdu. Leda podložky by to zpravily..
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weena »

Jinak na ponýskovi mám podložky vzadu 25mm kvuli změně rozteči. Nemužu jezdit plnej a nemužu řezat zatáčky protože mi jinak lemy prodřou gumy. :) ale to se změní vyklepnutím lemiků. :D
Uživatelský avatar
weena
**
Příspěvky: 206
Registrován: 22 dub 2006, 18:14
Bydliště: Klein Stadt...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od weena »

jaj zapoměl jsem napsat že tam mám 15ky 7palečků, 195-50 12paprsků s límečem. :D
honzik
**
Příspěvky: 340
Registrován: 25 lis 2005, 21:29
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honzik »

Byl jsem u Donata a ma tam celkem pěkny vyběr 15" 1000kč za kolo tak zvažuju že je tam taky dám a 14"necham na zimu.Jak pišete ty 195/50/15. daj se sehnat na netu za slušny kačky.RASTY naš ještě ty tlumiče pořad zvažuju že je tam dám
Lantra combi 2,0 16v DOHC 102kw, 98r.v zelená metaliza.snížena,sport.filtr. ale už prodaná ted Subaru ale vzpomínám na lantru
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mohl ses podivat na srazu...mam 15ky, 195/50 a rozhodne se tam vejde i vetsi profil...14ky na Lantre vypadaj tragicky, je nutnost dat tam 15ky:) sirku mam 6,5 a ty co jsem prodaval Daveu jsou 7J a bez problemu...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mackoj

Příspěvek od mackoj »

Asi mám na tom něco předku jinak, protože pokud postavím gumu 15" /60 ke kolu tak mi sedí přesně v lemu a nedám tam ani cigaretový papírek a nechce se mi moc věřit tomu, že až se to celé o palec zvedne nahoru tak to bude to pravé ořechové, ty disky jsou teď obuty na 65tkách a už se nevejdou pod lem , tak pořád nevim
Myslíte, že stačí nechat vytočit ty vložky ze silonu???
Dastin

Příspěvek od Dastin »

no mě by nejdřív ze všeho zajímalo jestli je tam máte povolené ty 15", mám dojem že u 1.6 nejsou ale u 1.8 a 2.0 jsou. A nebo jde to v poho dopsat? A jak, tím že se zajde k autorizovanému prodejci a ten vydá o tom doklad a pak se to zajde zapsat na městský úřad? Jde mě hlavně o to, že kdyby byla nedej bože nějaká nehoda tak od 1.7. 2006 je to nějak vše spřísněné a bude se na to hledět. Poldové si toho třeba všimnou, vyfotí a budou se ptát jestli je mám ve velkém TP a abych ho doložil k vůli dalšímu šetření a pak i když za tu nehodu nebudu moct tak mě připíší třeba spoluůčast. No a něco k tématu myslím si že je rtochu rozdíl mezi lantrou a cupé proto asi rasty tam dostane i 195/65 ale na lantru se prostě nevlezou podle toho co tu všichni píšou tak tam dej 195/50 a mělo by to být v poho.Zbytečně bych to nekomplikoval v jednoduchosti je krása. :D
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

V technicaku mam povoleny 14ky, o 15kach tam nic neni, 15ky mam a technicka me skutecne nezajima...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

tak nevim no,jak sem si to tak cetl tak mam ruzny nazory ;) ale jako ja tam mam 16ky a 205/45 a pohoda,skoro zadnej rozdil oproti tem 14kam co jsem tam mel :) a vypada to podle me aspon o trosku lip nez na tech plechacich :D jinak Mackoj (mas tam sportovni podvozek) to bude tim vis ;) kdyz sem mel lantru jeste v off roadu tak bych tam narval aji 18 ;) jinak sirku rafku mam 7,5 :-) 16v
Jiřa
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Příspěvek od Bruno »

Chlapi, nerad bych aby tento můj příspěvek byl označován jako moralizování a pod. Mrzí mě, že když už někdo na příspěvek, či dotaz odpoví fundovaně a vyčerpávajícím způsobem, v souladu s předpisy atd., tak to někdo druhý okamžitě smete jako blbost a hned dává najevo, že on se tím řídit nehodlá. Je to škoda zejména proto, že ten kdo původně odpovídal měl dobrý úmysl a plnou pravdu a ten, či ti druzí mu to shodili.Ti méně znalí se toho hned chytnou a řídí se tím názorem jako evangeliem, však když to tak má XY, tak to můžu mít klidně i já.Ono ty předpisy nejsou pro kočku, to poznáte, až se dostanete do problému, třeba do té havárky.Ale samozřejmě je demokracie, tak si to řešte jak sami uznáte za vhodné, odpovědnost však zůstává na vás.Já osobně si velmi vážím těch, jejichž příspěvky jsou opravdu na úrovni a jejichž rady mohou ostatním pomoci ve správné orientaci v problému.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“